Golden Gate University (Golden Gate University) : Κατατάξεις

Το Golden Gate University, συχνά συντομογραφούμενο ως GGU, είναι ένα μη κερδοσκοπικό ίδρυμα στο Σαν Φρανσίσκο το οποίο παρέχει προπτυχιακή και μεταπτυχιακή εκπαίδευση κυρίως στους τομείς της λογιστικής, του δικαίου, της φορολογίας και των επιχειρήσεων. Δουλεύοντας με περισσότερους από 68.000 εγγεγραμμένους φοιτητές, η κύρια πανεπιστημιούπολή του βρίσκεται στο Σαν Φρανσίσκο, αλλά έχει επίσης χώρους διδασκαλίας στο Σιάτλ και στη Silicon Valley. Καθώς ο κύριος στόχος του είναι να προσφέρει εκπαίδευση σε ενήλικες, τα περισσότερα μαθήματα γίνονται απογευματινές ώρες, ενώ η πλειονότητα των μαθημάτων είναι διαθέσιμα μέσω διαδικτύου.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Golden Gate University
  • Ιουλίου 2023: Το Golden Gate University κατατάσσεται 6706 σε Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων από Webometrics.
  • Μαρτίου 2022: US News: Καλύτερες Σχολές για Πτυχιούχους (ΗΠΑ) (Medicine Primary Care), ενημέρωση. Το Golden Gate University επιτυγχάνει θέση 147.
  • Νοεμβρίου 2021: Payscale : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι) με το Golden Gate University στη θέση 190.
  • Νοεμβρίου 2021: Δημοσίευση Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών (Nursing & Health Care). Θέση κατάταξης #393.

Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο)
    [Δημοσίευση 11 Νοεμβρίου, 2021]
    Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι)
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Κατατάξεις αντικειμένου

Νομικά
    US News: Καλύτερες Σχολές για Πτυχιούχους (ΗΠΑ)
    [Δημοσίευση 28 Μαρτίου, 2022]

Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Golden Gate University

Νομικά US News: Best Grad Schools (US)
Πληροφορική Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors

Σχετικά με το Golden Gate University

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Το GGU απευθύνεται κυρίως σε πολυάσχολους ενήλικες εκπαιδευόμενους, οπότε αυτό σημαίνει ότι τα ωρολόγια των μαθημάτων του είναι ευέλικτα. Οι επιλογές περιλαμβάνουν απογεύματα, το Σαββατοκύριακο ή διαδικτυακά μαθήματα.
  • Καθώς βρίσκεται στο Σαν Φρανσίσκο, υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορείτε να κάνετε γύρω από το πανεπιστήμιο, ενώ υπάρχουν επίσης πολλές επιλογές μέσων μαζικής μεταφοράς κοντά στην πανεπιστημιούπολη.
  • Το πανεπιστήμιο διαθέτει εξαιρετικές υπηρεσίες απασχόλησης οι οποίες παρέχουν καθοδήγηση ειδικά για το γνωστικό σας αντικείμενο, τονίζουν οι φοιτητές.

CONS

• Η πανεπιστημιούπολη είναι μικρή και οι φοιτητές θα ήθελαν η βιβλιοθήκη να είναι καλύτερα εξοπλισμένη, καθώς επί του παρόντος υπάρχουν περιορισμένοι χώροι μελέτης και υπολογιστές προς χρήση.
  • Οι φοιτητές παραπονιούνται ότι δεν υπάρχει χώρος στάθμευσης στην πανεπιστημιούπολη. Για το λόγο αυτό οι περισσότεροι φοιτητές του GGU συνιστούν να χρησιμοποιούν το ποδήλατο ή τα μέσα μαζικής μεταφοράς.
  • Δεν υπάρχει σκηνή νυχτερινής διασκέδασης και μπορεί να είναι δύσκολο να γνωρίσεις άλλους φοιτητές λόγω του ότι πολλοί από τους φοιτητές του GGU μαθαίνουν online.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1901
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
536 Mission Street
94105-29, Σαν Φρανσίσκο
Ηνωμένες Πολιτείες
Ιστοσελίδα:
Social:
  • The Office of Student Life
  • What do Veteran students think about Golden Gate University?
  • Student Perspective: Why Golden Gate University Master of Taxation Program Is The Best
  • GGU Tax Alumni Describe their Career Paths and Advice for Prospective Students

Golden Gate University : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Σαν Φρανσίσκο:

Συχνές ερωτήσεις

Το Golden Gate University κατατάσσεται στη θέση #374 σε Ηνωμένες Πολιτείες σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 1924 πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες.

Το Golden Gate University κατατάσσεται #4 σε Σαν Φρανσίσκο στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 13 πανεπιστήμια σε Σαν Φρανσίσκο.

Το Golden Gate University συγκαταλέγεται σε Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 5 κατατάξεις του Golden Gate University.

Το Golden Gate University έφτασε #165 σε Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο). Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Golden Gate University.

Το Golden Gate University κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Νομικά. Κατατάσσεται #147 σε US News: Καλύτερες Σχολές για Πτυχιούχους (ΗΠΑ) (Law). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Golden Gate University.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Golden Gate University κατατάσσεται #4 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Σαν Φρανσίσκο και #374 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες. Δες όλες τις κατατάξεις του Golden Gate University.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Golden Gate University κατατάσσεται #374 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες και Stanford University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Σαν Φρανσίσκο. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.