California College of the Arts (California College of the Arts) : Κατατάξεις

Το California College of the Arts, που συνήθως συντομεύεται ως CCA, είναι μια σχολή που εδρεύει στο Σαν Φρανσίσκο και το Όκλαντ και επικεντρώνεται στους τομείς της τέχνης, του σχεδιασμού, της αρχιτεκτονικής και της γραφής. Η πανεπιστημιούπολη του Όκλαντ φιλοξενεί τους πιο παραδοσιακούς και χειροτεχνικούς κλάδους, όπως το καλλιτεχνικό γυαλί, το κόσμημα, οι μεταλλικές τέχνες, η χαρακτική, η ζωγραφική, η γλυπτική και τα προγράμματα κεραμικής. Η σχολή χρηματοδοτείται από ιδιώτες και έχει περίπου 2.000 φοιτητές και περίπου 500 μέλη ΔΕΠ.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για California College of the Arts
  • Ιουλίου 2023: Webometrics : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων με το California College of the Arts στη θέση 5953.
  • Μαρτίου 2023: Το California College of the Arts κατατάσσεται 48 σε QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Business & Management Studies) από British Quacquarelli Symonds, UK.
  • Μαΐου 2022: MONEY : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από MONEY Τα Καλύτερα Κολλέγια στην Αμερική, αξιολόγηση βάσει αξίας με το California College of the Arts στη θέση 601.
  • Νοεμβρίου 2021: Δημοσίευση Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι). Θέση κατάταξης #321.

Wall Street Journal/Times Κατατάξεις Ανώτερης Εκπαίδευσης Κολέγια ΗΠΑ
    [Δημοσίευση 14 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο)
    MONEY Τα Καλύτερα Κολλέγια στην Αμερική, αξιολόγηση βάσει αξίας
    [Δημοσίευση 16 Μαΐου, 2022]
    Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι)
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Κατατάξεις αντικειμένου

Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για California College of the Arts

Μηχανική Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors

Σχετικά με το California College of the Arts

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Ιδιαίτερα το τμήμα αρχιτεκτονικής έχει λάβει πολλά εύσημα από τους φοιτητές του CCA, αναφέροντας τους καθηγητές τους ως πραγματικούς ειδικούς με σημαντική εμπειρία στον τομέα.
  • Οι μαθητές επισημαίνουν γρήγορα τα μικρά μεγέθη τάξεων, τα οποία βοηθούν στην εξατομικευμένη προσοχή των καθηγητών.
  • Πολλοί θεωρούν ότι οι σπουδαστές ενθαρρύνονται να είναι δημιουργικοί με τον δικό τους τρόπο, κάτι που είναι στο πνεύμα ενός κολλεγίου τέχνης. Αν έχετε το δικό σας καλλιτεχνικό όραμα, το CCA θα σας βοηθήσει να το αναπτύξετε περαιτέρω.

CONS

• Μακράν η πιο συνηθισμένη κριτική είναι ότι οι φοιτητικές εστίες βρίσκονται μακριά από τα μαθήματα και σε ορισμένες περιπτώσεις δεν είναι στην κατάσταση που περιμένουν οι φοιτητές.
  • Δεν υπάρχουν αθλητικοί πόροι για τους φοιτητές, προς απογοήτευση πολλών. Οι φοιτητές θα ήθελαν τη δυνατότητα να γυμναστούν ή να εξασκηθούν σε κάποιο ομαδικό άθλημα.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1907
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
1111 Eighth Street
94107-22, Σαν Φρανσίσκο
Ηνωμένες Πολιτείες
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Undergraduate Student Life Panel
  • California College of the Arts Student Scholarship Stories
  • Meet Undergraduate Alumni from California College of the Arts
  • Meet Our Alumni -- California College of the Arts (CCA)
  • Meet Alumni from the MBA in Design Strategy Program at California College of the Arts (CCA)

California College of the Arts : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Σαν Φρανσίσκο:

Συχνές ερωτήσεις

Το California College of the Arts κατατάσσεται στη θέση #1588 σε Ηνωμένες Πολιτείες σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 1924 πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες.

Το California College of the Arts κατατάσσεται #13 σε Σαν Φρανσίσκο στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 13 πανεπιστήμια σε Σαν Φρανσίσκο.

Το California College of the Arts συγκαταλέγεται σε Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), MONEY Best Colleges in America, ranked by value, Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 7 κατατάξεις του California College of the Arts.

Το California College of the Arts έφτασε #216 σε Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο). Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το California College of the Arts.

Το California College of the Arts κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Εικαστικές Τέχνες. Κατατάσσεται #16 σε Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών (Art). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του California College of the Arts.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το California College of the Arts κατατάσσεται #13 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Σαν Φρανσίσκο και #1588 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες. Δες όλες τις κατατάξεις του California College of the Arts.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το California College of the Arts κατατάσσεται #1588 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες και Stanford University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Σαν Φρανσίσκο. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.