Academy of Art University (Academy of Art University) : Κατατάξεις

Το Academy of Art University (AAU) είναι μια ιδιωτική σχολή τέχνης και συγκαταλέγεται μεταξύ των μεγαλύτερων ιδιωτικών σχολών τέχνης και σχεδιασμού στις Ηνωμένες Πολιτείες. Οι εγκαταστάσεις του AAU βρίσκονται στην οδό New Montgomery Street στη συνοικία South of Market στην πολυσύχναστη μητρόπολη του Σαν Φρανσίσκο της Καλιφόρνια. Η ακαδημία διαθέτει επίσης τη δική της αθλητική ομάδα για τους αθλητικούς μεταξύ των υποψηφίων, η οποία είναι γνωστή ως Urban Knights.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Academy of Art University
  • Ιουλίου 2023: Δημοσίευση Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Θέση κατάταξης #6430.
  • Μαρτίου 2022: Το Academy of Art University κατατάσσεται 38 σε The Princeton Review: 50 Κορυφαία Προπτυχιακά Προγράμματα στον Σχεδιασμό Βιντεοπαιχνιδιών (Video Game Design) από The Princeton Review.

Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Σχετικά με το Academy of Art University

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Το AAU έχει τη φήμη ότι δεν ζητά χαρτοφυλάκιο ή συνέντευξη από τους αιτούντες, καθώς το ποσοστό αποδοχής του πανεπιστημίου είναι 100%.
  • Τα μαθήματα είναι διεγερτικά και ελκυστικά, σύμφωνα με τους φοιτητές, οι οποίοι λένε ότι οι μέθοδοι μάθησης που χρησιμοποιούνται είναι λιγότερο παραδοσιακές από ό,τι θα μπορούσατε να βρείτε αλλού.

CONS

• Ένας σημαντικός αριθμός μαθητών ανησυχεί ότι υπάρχει έλλειψη επικοινωνίας μεταξύ των καθηγητών και των μαθητών, γεγονός που μπορεί να τους αφήσει σε σύγχυση σχετικά με τον τρόπο οργάνωσής τους.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1929
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
79 New Montgomery
94105, Σαν Φρανσίσκο
Ηνωμένες Πολιτείες
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Day in a life: Academy of Art University Film Student
  • Ask Art U: Getting Feedback | Academy of Art University
  • Ask Art U: Stay The Course | Academy of Art University
  • How San Francisco Inspired This Art Student

Academy of Art University : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Σαν Φρανσίσκο:

Συχνές ερωτήσεις

Το Academy of Art University κατατάσσεται στη θέση #1292 σε Ηνωμένες Πολιτείες σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 1924 πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες.

Το Academy of Art University κατατάσσεται #10 σε Σαν Φρανσίσκο στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 13 πανεπιστήμια σε Σαν Φρανσίσκο.

Το Academy of Art University συγκαταλέγεται σε Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 2 κατατάξεις του Academy of Art University.

Το Academy of Art University έφτασε #6430 σε Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Academy of Art University.

Το Academy of Art University κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Πληροφορική. Κατατάσσεται #38 σε The Princeton Review: 50 Κορυφαία Προπτυχιακά Προγράμματα στον Σχεδιασμό Βιντεοπαιχνιδιών (Video Game Design). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Academy of Art University.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Academy of Art University κατατάσσεται #10 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Σαν Φρανσίσκο και #1292 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες. Δες όλες τις κατατάξεις του Academy of Art University.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Academy of Art University κατατάσσεται #1292 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες και Stanford University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Σαν Φρανσίσκο. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.