West Suffolk College
Σχεδιασμός βιντεοπαιχνιδιών BA (Hons)
West Suffolk College - West Suffolk College

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £23390 £20411 £24692
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19866 - £26906 £14825 - £25703 £18756 - £32023

Το BA (Hons) Video Games Design προετοιμάζει όσους φιλοδοξούν να σταδιοδρομήσουν αξιοποιώντας ψηφιακή, διαδραστική, καλλιτεχνική τεχνολογία αιχμής στο σχεδιασμό και την ανάπτυξη εμπειριών, προσομοιώσεων και λύσεων. Αυτές οι δεξιότητες δεν θα θιγούν σε ξεχωριστές ενότητες. Αντίθετα, θα εργάζεστε σε ολόκληρο τον κύκλο ανάπτυξης ενός έργου κάθε εξάμηνο, ξεκινώντας με την απόκτηση κατανόησης των θεμελιωδών αρχών από τις οποίες θα αναπτύξετε γνώσεις και δεξιότητες. Αυτό σας δίνει την ευκαιρία να εξετάσετε τη δική σας επαγγελματική ανάπτυξη, ενθαρρύνοντας την ανεξάρτητη κρίση και την κριτική αυτογνωσία για να βασιστείτε στα δυνατά σημεία και να επεξεργαστείτε τις αδυναμίες στο επόμενο έργο παραγωγής.

Στο πλαίσιο του μαθήματος δίνεται έμφαση στην καινοτομία και την αλληλεπίδραση και θα ενθαρρυνθείτε να είστε δημιουργικοί στην προσέγγισή σας στην ιδέα και την επίλυση προβλημάτων. Αυτές οι δεξιότητες είναι το κλειδί για την ανάπτυξη ψηφιακών εμπειριών, την κατανόηση του είδους, του κοινού και του τρόπου ανατροπής όσων έχουν ήδη προηγηθεί μέσω της περαιτέρω κατανόησης του μέσου. Αυτό φέρνει και πάλι την επανάληψη στο προσκήνιο.

Το μάθημα δεν επικεντρώνεται αποκλειστικά στις νέες τεχνολογίες, όπως συμβαίνει με τα περισσότερα θέματα, υπάρχουν ιστορικές έννοιες και μέθοδοι που δεν θα είναι εύκολο να εξελιχθούν, αυτές οι κλασικά αναπτυγμένες τεχνικές αποτελούν το θεμέλιο λίθο πάνω στον οποίο χτίζουμε με το καινοτόμο μέσο μας.

Το μάθημα παρέχει ευκαιρίες για να εξερευνήσετε συγκεκριμένους τομείς ενδιαφέροντος και να αποκτήσετε γνώσεις και δεξιότητες σχετικές με τη βιομηχανία των βιντεοπαιχνιδιών, ενισχύοντας έτσι την απασχολησιμότητα. Οι γνώσεις και οι δεξιότητες που αποκτώνται στο μάθημα, τόσο οι μεταβιβάσιμες όσο και οι ειδικές για την τεχνολογία, θα μπορούσαν να εφαρμοστούν σε διάφορους βιομηχανικούς τομείς και σε διάφορα πλαίσια, για παράδειγμα στη βιομηχανία κινηματογράφου, στην τρισδιάστατη οπτικοποίηση, στην τέχνη πραγματικού χρόνου, στη διαδραστική ψυχαγωγία, ανάλογα με το πρόβλημα ή την ευκαιρία που παρουσιάζεται.

Χρησιμοποιείται μια σειρά από μεθοδολογίες αξιολόγησης, οι οποίες έχουν σχεδιαστεί για να σας επιτρέψουν να εξερευνήσετε τον επιλεγμένο κλάδο και τα ενδιαφέροντά σας, για να υποστηρίξετε τις επαγγελματικές σας φιλοδοξίες και τα επαγγελματικά σας δίκτυα. Οι μέθοδοι αξιολόγησης περιλαμβάνουν τόσο διαμορφωτικές όσο και συνοπτικές υποβολές. Οι διαμορφωτικές αξιολογήσεις επικεντρώνονται στην πρακτική εφαρμογή και ανάπτυξη, κυρίως, παρέχοντας ευκαιρίες για την τελειοποίηση και την ανάπτυξη του περιεχομένου που θα ενσωματωθεί στις συνοπτικές αξιολογήσεις. Θα σας ζητηθεί να συνεργαστείτε με τη βιομηχανία μέσω ενός έργου, μιας πρακτικής άσκησης, μιας πρακτικής άσκησης ή ενός συνεδρίου. Οι συνοπτικές αξιολογήσεις περιλαμβάνουν τη δημιουργία διαδραστικών εμπειριών, δοκιμές προϊόντων, κριτικές αξιολογήσεις λύσεων και στοιχείων ενεργητικού, τεχνική τεκμηρίωση, σχέδια μάρκετινγκ, εκτός από ακαδημαϊκές παρουσιάσεις, γραπτή αξιολόγηση, χαρτοφυλάκια και εκθέσεις για να παρουσιάσετε τις ιδέες σας και να αποδείξετε την κατανόηση των εννοιών και της εφαρμογής.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςVideo Games Design, BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Σχεδιασμός βιντεοπαιχνιδιών BA (Hons)

EU £8500 έτος 1
Channel Islands £8500 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Εκτός από τα δίδακτρα των μαθημάτων, υπάρχουν κάποια πρόσθετα έξοδα που σχετίζονται με την ολοκλήρωση του προγράμματος κατά την κρίση σας.

Θα έχετε πρόσβαση σε εξειδικευμένους πόρους, αλλά ίσως θελήσετε να επενδύσετε σε δικό σας υπολογιστή, υλικό και λογισμικό για να μπορείτε να εργάζεστε ανεξάρτητα στο σπίτι. Η ομάδα μαθημάτων θα σας συμβουλεύει για πρόσθετες αγορές, λαμβάνοντας υπόψη την εξέλιξη της τεχνολογίας και την αλλαγή της αξίας του εξοπλισμού.

Σας συμβουλεύουμε να επενδύσετε στον δικό σας φορητό σκληρό δίσκο ή σε συνδρομές cloud, σε χειριστήριο παιχνιδιών χειρός και σε ακουστικά.

Το πρόσθετο κόστος μπορεί να περιλαμβάνει την αγορά των βασικών κειμένων - αναγνωρίζουμε ότι τα άτομα μπορεί να προτιμούν τα βασικά κείμενα σε έντυπη μορφή για σχολιασμό και αναφορά.

Σχετικά με το West Suffolk College

Το West Suffolk College είναι ένα ίδρυμα που παρέχει κυρίως μαθήματα και προγράμματα σε επίπεδο περαιτέρω εκπαίδευσης, τα οποία λειτουργούν από πολλές πανεπιστημιουπόλεις και εκπαιδευτικά κέντρα. Ο κύριος χώρος της πανεπιστημιούπολης για ακαδημαϊκές σπουδές είναι γνωστός ως Gateway Building, ο οποίος βρίσκεται στο Bury St Edmunds, στην αγγλική κομητεία Suffolk. Οι σπουδαστές των κατασκευών και του STEM χρησιμοποιούν το υπερσύγχρονο Milburn Centre και το STEM Innovation Campus, αντίστοιχα.

Λίστα με 11 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του West Suffolk College - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του West Suffolk College

University Studies and Professional Development Centre

Ανάπτυξη παιχνιδιών BSc (Hons) Πανεπιστήμιο York St John