University of Westminster
Σχεδιασμός και διαχείριση αεροπορικών μεταφορών MSc
University of Westminster - Πανεπιστήμιο του Westminster

Παρακάτω μπορείς να δεις τις κριτικές για το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, από 10 αποφοίτους του προγράμματος Air Transport Planning and Management MSc στο Πανεπιστήμιο του Westminster για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών στην τοποθεσία: UK σχετικά με: Μουσική.

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £17911 - £25024 £13492 - £22848 £16777 - £27979

Το μάθημα αυτό έχει αναπτυχθεί για να καλύψει τις ανάγκες των αποφοίτων παγκοσμίως που επιθυμούν να αποκτήσουν μεγαλύτερη γνώση και εμπειρία στον κλάδο των αερομεταφορών και που επιθυμούν να εξελιχθούν σε ανώτερες θέσεις στη διοίκηση, τις επιχειρήσεις και τον εμπορικό σχεδιασμό αεροπορικών εταιρειών, αεροδρομίων, κυβερνητικών υπηρεσιών και επιχειρήσεων που σχετίζονται με τις αερομεταφορές, όπως η κατασκευή αεροσκαφών, η χρηματοδότηση και η παροχή συμβουλών. Έχει σχεδιαστεί για να παρέχει μια ισχυρή θεωρητική και αναλυτική βάση, σε συνδυασμό με την εφαρμογή πολλών πρακτικών τεχνικών και στρατηγικών.

Το μάθημα βασίζεται στην επιτυχημένη σειρά σύντομων μαθημάτων αεροπορίας που έχουν προσελκύσει κάθε χρόνο στο Πανεπιστήμιο συμμετέχοντες από όλο τον κόσμο. Η Σχολή έχει μακροχρόνιο ενδιαφέρον για την έρευνα, τη συμβουλευτική και τη διδασκαλία στον τομέα των αερομεταφορών, αφού ιδρύθηκε από τον διάσημο ακαδημαϊκό της αεροπορίας καθηγητή Ρήγα Δογάνη πριν από 40 χρόνια περίπου. Ωστόσο, η σχέση του Πανεπιστημίου με την αεροπορία χρονολογείται πολύ πιο παλιά, καθώς εδώ, τον 19ο αιώνα, ο Sir George Cayley παρουσίασε για πρώτη φορά τις αρχές της πτήσης.

Οι ενότητες τόσο στο μονοετές πρόγραμμα πλήρους φοίτησης όσο και στο διετές πρόγραμμα μερικής φοίτησης διδάσκονται σε μπλοκ των πέντε ημερών κάθε φορά. Οι φοιτητές παρακολουθούν συνολικά έξι διδακτικές ενότητες (σε διάστημα ενός έτους για το πρόγραμμα πλήρους φοίτησης ή δύο έως τριών ετών για το πρόγραμμα μερικής φοίτησης) και ολοκληρώνουν μια ερευνητική διατριβή. Μεταξύ των μπλοκ μαθημάτων παρέχεται επικοινωνία μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και διδακτική υποστήριξη, καθώς και προσκεκλημένες διαλέξεις και συνεδρίες εργαστηρίων για τους φοιτητές πλήρους φοίτησης. Οι διεθνείς φοιτητές που χρειάζονται φοιτητική βίζα θα πρέπει να υποβάλουν αίτηση για το μονοετές πρόγραμμα πλήρους φοίτησης.

• Foundation / Pathway Courses

Παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας, για να διαβάσετε σχετικά με τις επιλογές χρηματοδότησης: https://www.westminster.ac.uk/study/fees-and-funding/funding/postgraduate-student-funding Εάν είστε διεθνής υποψήφιος, παρακαλούμε επισκεφθείτε αυτή τη σελίδα για να δείτε τις διαθέσιμες υποτροφίες: https://www.westminster.ac.uk/study/fees-and-funding/funding/international-student-funding
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςAir Transport Planning and Management, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν τουλάχιστον πτυχίο δεύτερης τάξης με άριστα (2:2). Εάν δεν έχετε επίσημα ακαδημαϊκά προσόντα, θα εξετάσουμε μια αίτηση εάν έχετε σημαντική (συνήθως τουλάχιστον τριετή) σχετική εργασιακή εμπειρία στον κλάδο των αερομεταφορών. Εάν δεν έχετε τυπικά ακαδημαϊκά προσόντα, αλλά έχετε επαγγελματικά προσόντα, η αίτησή σας θα εξεταστεί. Εάν η πρώτη σας γλώσσα δεν είναι η αγγλική, θα πρέπει να έχετε IELTS 6.5 με τουλάχιστον 6.0 στο γραπτό λόγο. Οι υποψήφιοι πρέπει να υποβάλουν μία ακαδημαϊκή συστατική επιστολή

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Westminster στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 23 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Westminster

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Westminster

Το University of Westminster είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και βρίσκεται στο Λονδίνο της Αγγλίας. Ξεκίνησε την ύπαρξή του ως πολυτεχνικό ινστιτούτο το 1838 και έγινε επίσημα αναγνωρισμένο πανεπιστήμιο πολύ αργότερα, το 1992. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του Westminster βρίσκεται στην Regent Street του κεντρικού Λονδίνου, ενώ οι δευτερεύουσες πανεπιστημιουπόλεις του βρίσκονται στις περιοχές Fitzrovia, Marylebone και Harrow.

Λίστα με 244 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Westminster - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Westminster

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Σχεδιασμός Μεταφορών": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • International Student Life in London | Yi Xie Interview | University of Westminster