University of Wales
University of Wales - Πανεπιστήμιο Wales

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £24771 - £35770 £18886 - £32933 £21689 - £41100

Το πρόγραμμα σπουδών μας Surface Pattern and Textiles στο Swansea College of Art UWTSD είναι ένα ζωντανό, διεπιστημονικό πρόγραμμα όπου εξερευνούμε τα υφάσματα, την υλικότητα, το σχέδιο και την κατασκευή στα εκτεταμένα πλαίσια της μόδας, των εσωτερικών χώρων, των αντικειμένων και των γκαλερί που καθοδηγούνται από το σχεδιασμό.

Το πρόγραμμα εντάσσεται σε ένα σύμπλεγμα μαθημάτων στο πλαίσιο του Τμήματος Επιφανειακού Μοτίβου και Κλωστοϋφαντουργίας - αυτό αποτελεί μεγάλο πλεονέκτημα για τους φοιτητές μας, οι οποίοι μπορούν να ευδοκιμήσουν από τη συνεργατική, διεπιστημονική μελέτη που είναι δυνατή.

Το μάθημα είναι ακαδημαϊκά απαιτητικό, με σύγχρονες προοπτικές, και οι φοιτητές διδάσκονται πλήθος πρακτικών και τεχνικών δεξιοτήτων, απολαμβάνοντας τις δυνατότητες σχεδιασμού των εκτεταμένων ψηφιακών και πιο παραδοσιακών μας εγκαταστάσεων. Το μάθημα Surface Pattern and Textiles προσφέρει την καλύτερη εκπαίδευση και τις καλύτερες εγκαταστάσεις για να προετοιμάσει τους αποφοίτους μας για δημιουργικούς επαγγελματικούς ρόλους, όπως σχεδιαστές-κατασκευαστές, εκθέτες-κατασκευαστές, σχεδιαστές εκτυπώσεων, κατασκευαστές εκτυπώσεων, επιχειρηματίες και σχεδιαστές χαρτικών.

Είμαστε ένα μάθημα βασισμένο στα υλικά, με τα υφάσματα στον πυρήνα, δεν περιοριζόμαστε με βάση την πειθαρχία των υλικών! Οι μαθητές εξερευνούν το ύφασμα, το χαρτί, το μέταλλο, το ξύλο, τα πλαστικά, την κεραμική, το γυαλί - και μετά αποφασίζουν πού θα το πάνε. Ενθαρρύνουμε την ατομικότητα των σπουδαστών στην ευέλικτη δομή των μαθημάτων μας, αντί να επιβάλλουμε ένα συγκεκριμένο στυλ. Οι απαιτήσεις για πρωτοτυπία, καινοτομία, επαγγελματισμό και συνάφεια είναι υψίστης σημασίας για την καθοδήγηση του ατόμου να εντοπίσει τη δική του ξεχωριστή φωνή σε μια άκρως ανταγωνιστική αγορά αποφοίτων.

Οι τρεις κατευθύνσεις - Maker, Interiors και Fashion - στεγάζονται όλες στον φανταστικό χώρο του στούντιό μας, ο οποίος αποτελεί μια εξαιρετική πλατφόρμα για μάθηση και συνεργασία.

Μια αυστηρή και ζωντανή προσέγγιση στη διαδικασία σχεδιασμού προωθείται στις εξαιρετικές εγκαταστάσεις μας. Οι σπουδαστές έχουν την ελευθερία να καινοτομούν, να εξερευνούν τα όρια των προσφερόμενων υπηρεσιών και ενθαρρύνονται να παίζουν, υποστηριζόμενοι από ένα δομημένο πρόγραμμα εργαστηρίων και διδασκαλίας.

Το πτυχίο Surface Pattern and Textiles - Interiors απευθύνεται σε σπουδαστές που επιθυμούν να σχεδιάσουν και να βελτιώσουν εσωτερικούς χώρους με καινοτόμα υφάσματα, επενδύσεις τοίχων και καινοτόμα υλικά - από εμπορικά έως εννοιολογικά. Οι σπουδαστές εξερευνούν τα υφάσματα και την επιφάνεια με την ευρύτερη έννοια, ενώ μαθαίνουν να ερμηνεύουν τα briefs, να παρουσιάζονται στο κοινό, να ερευνούν και να προβλέπουν τις τάσεις.

Η αξιολόγηση πραγματοποιείται μέσω εργασιών μαθημάτων, τόσο γραπτών όσο και πρακτικών. Δεν υπάρχουν εξετάσεις σε αυτό το μάθημα. Οι φοιτητές αξιολογούνται διαμορφωτικά καθ' όλη τη διάρκεια μιας ενότητας, ενώ η συνοπτική αξιολόγηση πραγματοποιείται στο τέλος μιας ενότητας. Κατά τη διάρκεια του μαθήματος χρησιμοποιείται μια ποικιλία μεθόδων διδασκαλίας και μάθησης, οι οποίες περιλαμβάνουν συνδυασμένες ψηφιακές εμπειρίες καθώς και σενάρια με βάση την πανεπιστημιούπολη.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSurface Pattern and Textiles – Interiors (Swansea College of Art), BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Επιφανειακό μοτίβο και υφάσματα - εσωτερικοί χώροι (Swansea College of Art) BA (Hons)

EU £9000 έτος 1
Channel Islands £9000 έτος 1
Διεθνή £13500 έτος 1

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Wales

Το Πανεπιστήμιο της Ουαλίας (UW) είναι ένα συνομοσπονδιακό πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Κάρντιφ της Ουαλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο ήταν το πρώτο που υπήρξε στην Ουαλία και σήμερα λειτουργεί ένα ερευνητικό κέντρο με υψηλή βαθμολογία, το Κέντρο Προηγμένων Ουαλικών και Κελτικών Σπουδών (Centre for Advanced Welsh and Celtic Studies). Επιπλέον, το UW διαθέτει επίσης ένα κέντρο που χρησιμοποιείται για σπουδές και συνέδρια στο Gregynog, Newtown.

Λίστα με 265 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Wales - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Εσωτερική αρχιτεκτονική (με έτος επαγγελματικής πρακτικής) BA (Hons) Πανεπιστήμιο Δημιουργικών Τεχνών
(University for the Creative Arts)
76% 6% 3% £17500 144 Καντέρμπερι Oncampus πλήρους απασχόλησης