University of Wales
Εκπαίδευση και φροντίδα στην πρώιμη ηλικία: Early Practitioner Status CertHE
University of Wales - Πανεπιστήμιο Wales

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £22820 £18460 £20799
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £17528 - £26934 £13130 - £23882 £14555 - £27277

Το πρόγραμμα Early Years Practitioner Status περιλαμβάνεται στον κατάλογο των απαιτούμενων προσόντων της Social Care Wales για την εργασία στον τομέα της προσχολικής αγωγής και φροντίδας παιδιών στην Ουαλία. Στο πλαίσιο αυτού του προγράμματος, οι σπουδαστές παρακολουθούν πρακτική άσκηση σε διάφορους χώρους προσχολικής αγωγής για να συγκεντρώσουν την επαγγελματική εμπειρία που είναι απαραίτητη για την απόκτηση του Early Years Practitioner Status. Είναι επίσης ένα προσόν που προσφέρει μεταπτυχιακά προσόντα επαγγελματία στην Αγγλία ως μέρος του Early Childhood Studies Degree Network (ECSDN).

Το πρόγραμμα αξιολογείται 100% μέσω των μαθημάτων. Δεν υπάρχουν εξετάσεις. Έχουμε διαπιστώσει ότι η χρήση ποικίλων μεθόδων αξιολόγησης αυξάνει τις δεξιότητες απασχολησιμότητας. Οι εργοδότες αναζητούν αποφοίτους που να μπορούν να επιλύουν προβλήματα και να διαθέτουν μια σειρά μεταβιβάσιμων δεξιοτήτων απασχολησιμότητας. Η αξιολόγηση παρέχει ευκαιρίες για την ανάπτυξη δεξιοτήτων όπως η ικανότητα ομαδικής εργασίας, η αποτελεσματική προφορική και γραπτή επικοινωνία, καθώς και η χρήση μιας σειράς μεθόδων ανταλλαγής πληροφοριών, όπως ενημερωτικά έγγραφα, ακαδημαϊκές αφίσες, ομαδικές και επαγγελματικές συζητήσεις. Υπάρχουν επίσης ευκαιρίες για πρακτικές εργασιακές εμπειρίες, που υποστηρίζουν την απασχολησιμότητα, την επαγγελματική ανάπτυξη και τη σταδιοδρομία. Οι δίγλωσσες και ουαλικές σπουδές αποτελούν κεντρικό στοιχείο των σπουδών μας.Μπορείτε να επιλέξετε να εγγραφείτε στο πρόγραμμα ουαλικών ή αγγλικών σπουδών και να υποβάλετε τις εργασίες σας σε οποιαδήποτε γλώσσα.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςAddysg a Gofal Blynyddoedd Cynnar: Statws Ymarferydd Blynyddoedd Cynnar, CertHE, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Εκπαίδευση και φροντίδα στην πρώιμη ηλικία: Early Practitioner Status CertHE

EU £9000 έτος 1
Channel Islands £9000 έτος 1
Διεθνή £13500 έτος 1

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Wales

Το Πανεπιστήμιο της Ουαλίας (UW) είναι ένα συνομοσπονδιακό πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Κάρντιφ της Ουαλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο ήταν το πρώτο που υπήρξε στην Ουαλία και σήμερα λειτουργεί ένα ερευνητικό κέντρο με υψηλή βαθμολογία, το Κέντρο Προηγμένων Ουαλικών και Κελτικών Σπουδών (Centre for Advanced Welsh and Celtic Studies). Επιπλέον, το UW διαθέτει επίσης ένα κέντρο που χρησιμοποιείται για σπουδές και συνέδρια στο Gregynog, Newtown.

Λίστα με 265 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Wales - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

SA1 Waterfront Campus, Swansea
Carmarthen Campus

Early Years Education and Care Dip HE DipHE Πανεπιστήμιο Wales