University of the Highlands and Islands
Πολιτισμός, πολιτιστική κληρονομιά και εγκληματολογία BA (Hons)
University of the Highlands and Islands - Πανεπιστήμιο των Highlands and Islands

Παρακάτω μπορείτε να δείτε κριτικές σχετικά με προγράμματα σπουδών από 15 αποφοίτους Culture, Heritage and Criminology BA (Hons) κι άλλων προγραμμάτων σπουδών σχετικών με κοινωνιολογία, κοινωνική πολιτική και ανθρωπολογία από το Πανεπιστήμιο των Highlands and Islands για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας συγκρητικά με τον μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών σε UK σχετικά με κοινωνιολογία, κοινωνική πολιτική και ανθρωπολογία.

Βάσει κυρίως δεδομένων από προπτυχιακούς φοιτητές

Μισθός Αποφοίτων CAH15

Σημαντικό: Τα παρακάτω στοιχεία για τους μισθούς δεν αφορούν συγκεκριμένα προγράμματα σπουδών, αλλά περιέχουν στοιχεία για όλους τους φοιτητές σε : κοινωνιολογία, κοινωνική πολιτική και ανθρωπολογία στο πανεπιστήμιο. Λόγω της μεθοδολογίας συλλογής δεδομένων τα μισθολογικά δεδομένα βασίζονται κυρίως σε δεδομένα προπτυχιακών φοιτητών.

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19500 - £28000 £11500 - £25500 £13500 - £30500

Τα περισσότερα από τα μαθήματα ανθρωπιστικών επιστημών μας μπορούν να σπουδάσουν ως κοινές διακρίσεις καθώς και ως μεμονωμένες διακρίσεις. Τα προγράμματα κοινών διακρίσεων σας δίνουν την ευκαιρία να συνδυάσετε δύο μαθήματα, τα οποία συμπληρώνουν τα ενδιαφέροντα ή τους επαγγελματικούς σας στόχους. Συνήθως θα επικεντρωθείτε εξίσου και στα δύο μαθήματα. Μπορεί να είναι δυνατή η μετάβαση μεταξύ των επιλογών single και joint honours, συνήθως κατά τη διάρκεια του πρώτου ή του δεύτερου έτους, και συμβουλές θα σας παρέχει ο προσωπικός σας ακαδημαϊκός καθηγητής.

Αυτό το μάθημα καλύπτει:

• Πολιτισμός και πολιτιστική κληρονομιά: πολιτιστική ταυτότητα των Highlands and Islands, των κοινοτήτων τους και ζητήματα που επηρεάζουν την περιοχή στο πλαίσιο της Σκωτίας, των Βρετανικών Νήσων και διεθνώς.
  • Κοινωνιολογία: η μελέτη της ανάπτυξης, της δομής και της λειτουργίας της ανθρώπινης κοινωνίας.

Παρακαλείστε να σημειώσετε ότι το UHI North Highland, το UHI Outer Hebrides και το UHI West Highland άλλαξαν τις ονομασίες τους σε UHI North, West και Hebrides. Αυτό δεν θα επηρεάσει την επιλογή των μαθημάτων σας ή τον τρόπο και τον τόπο σπουδών σας.

Το παρακάτω παράδειγμα βασίζεται σε όλους τους αποφοίτους Culture, Heritage and Criminology BA (Hons) από Πανεπιστήμιο των Highlands and Islands

15% Συνεργαζόμενοι επαγγελματίες στον τομέα των επιχειρήσεων και των δημόσιων υπηρεσιών
15% Επαγγέλματα ειδικευμένων επαγγελμάτων
15% Επαγγελματίες πληροφορικής
10% Επαγγελματίες επιχειρήσεων, έρευνας και διοίκησης
10% Επαγγέλματα αθλητισμού και γυμναστικής
5% Συνεργάτες επιστήμης, μηχανικής και τεχνολογίας
5% Στοιχειώδη επαγγέλματα
5% Καλλιτεχνικά, λογοτεχνικά επαγγέλματα και επαγγέλματα μέσων ενημέρωσης
5% Προσωπικές υπηρεσίες φροντίδας
5% Διδάσκοντες επαγγελματίες

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για κοινωνιολογία, κοινωνική πολιτική και ανθρωπολογία

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic) 6

με κανένα στοιχείο κάτω από 5,5

PTE Academic 58

58 μέσος όρος με 51 σε κάθε στοιχείο

TOEFL (iBT) 80

Ελάχιστο 80 ή περισσότερο με ελάχιστο 18 σε κάθε τμήμα

Αυτό το μάθημα δεν είναι επί του παρόντος διαθέσιμο για χορηγία θεώρησης Student Route. Οι ξένοι φοιτητές (συμπεριλαμβανομένων των υπηκόων της ΕΕ/ΕΟΧ και των Ελβετών που δεν έχουν εγκατασταθεί στο Ηνωμένο Βασίλειο) μπορούν να σπουδάσουν το μάθημα από τη χώρα τους. Για τους φοιτητές που ζουν στο Ηνωμένο Βασίλειο και αξιολογούνται ως διεθνείς για το καθεστώς των διδάκτρων, ανατρέξτε στη σελίδα διδάκτρων του ιστότοπού μας για περισσότερες πληροφορίες.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCulture, Heritage and Criminology, BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Πολιτισμός, πολιτιστική κληρονομιά και εγκληματολογία BA (Hons)

Channel Islands £6120 έτος 1
Ιρλανδία £6120 έτος 1
EU £6540 έτος 1
Διεθνή £6540 έτος 1
Channel Islands £6120 έτος 1
Ιρλανδία £6120 έτος 1
EU £6960 έτος 1
Διεθνή £6960 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Αυτό το μάθημα δεν είναι διαθέσιμο σε φοιτητές που χρειάζονται χορηγία θεώρησης Student Route για να σπουδάσουν εδώ.

.

Για πληροφορίες σχετικά με τα τέλη των μαθημάτων ανατρέξτε στην καρτέλα Τέλη/χρηματοδότηση στη σελίδα μαθημάτων του πανεπιστημιακού ιστότοπου.

.

• έτος 2

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο των Highlands and Islands

Το University of the Highlands and Islands προσφέρει στους φοιτητές του την ευκαιρία να σπουδάσουν σε ένα από τα 13 κολέγια ή ερευνητικά κέντρα του. Για όσους δεν έχουν την ελευθερία να εγγραφούν στην εκπαίδευση πλήρους φοίτησης, αυτό το πανεπιστήμιο προσφέρει επίσης μια σειρά επιλογών σε ευέλικτη βάση μερικής ή ηλεκτρονικής φοίτησης. Με αυτό το δεδομένο, 7 από τα 13 ιδρύματά του προσφέρουν υπηρεσία παιδικής μέριμνας, η οποία είναι χρήσιμη για να μπορέσουν οι γονείς να συνεχίσουν το πτυχίο τους. Όσον αφορά την ερευνητική δραστηριότητα, το University of the Highlands and Islands επικεντρώνεται κυρίως στις επιστήμες της Μηχανικής, των Ανθρωπιστικών Επιστημών, της Κοινωνίας και της Υγείας.

Λίστα με 166 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο των Highlands and Islands - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Βιολογία διατήρησης και εγκληματολογία (με έτος θεμελίωσης) BA (Hons) Πανεπιστήμιο Liverpool Hope
(Liverpool Hope University)
84% 0% 7% £12500 113 Λίβερπουλ Oncampus πλήρους απασχόλησης