University of Sussex
ΜΜΕ, κινηματογράφος και μουσική από τα δημοσιευμένα έργα PhD
University of Sussex - Πανεπιστήμιο του Sussex

Είστε συγγραφέας σημαντικών δημοσιεύσεων που βασίζονται σε έρευνα, αλλά δεν είχατε την ευκαιρία να αποκτήσετε διδακτορικό;

Αυτό το διδακτορικό χορηγείται για την υποβολή ενός φακέλου δημοσιευμένης έρευνας του ίδιου επιπέδου με ένα τυπικό διδακτορικό, δηλαδή ότι το έργο συμβάλλει σημαντικά στη γνώση σε ένα συγκεκριμένο πεδίο. Το έργο μπορεί να έχει τη μορφή άρθρων με κριτές, κεφαλαίων, μονογραφιών, επιστημονικών εκδόσεων, λογισμικού και δημιουργικών έργων (συμπεριλαμβανομένων των εικαστικών, οπτικοακουστικών έργων, του σχεδιασμού, της μουσικής ή των παραστάσεων) ή άλλων πρωτότυπων αντικειμένων, εφόσον είναι διαθέσιμα ή ανιχνεύσιμα στο δημόσιο τομέα.

Θα συνεργαστείτε με έναν εξειδικευμένο επιβλέποντα για τη σύνταξη ενός συνοδευτικού δοκιμίου 10.000 λέξεων, στο οποίο θα συνοψίζετε και θα εξηγείτε τη συμβολή της εργασίας σας στον τομέα.

**Ερευνητικό έργο**

• (minimum 6.5 in Writing, 6.0 in all other modules)
    • (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςMedia, Film and Music by Published Works, PhD, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Συνήθως αναμένεται να έχετε Merit (μέσος όρος 60% συνολικά) σε ένα μεταπτυχιακό δίπλωμα και ένα προπτυχιακό δίπλωμα ανώτερης δεύτερης τάξης (2,1). Θα πρέπει να έχετε αποφοιτήσει πριν από τουλάχιστον πέντε χρόνια και να είστε ήδη κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου ή να προσκομίσετε αποδεικτικά στοιχεία ερευνητικής κατάρτισης ή ισοδύναμης εμπειρίας.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Sussex στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 29 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Sussex

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Sussex

Το Πανεπιστήμιο του Sussex είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και εδρεύει στο Falmer του Brighton. Το πανεπιστήμιο περιβάλλεται από το Εθνικό Πάρκο South Downs, το οποίο το καθιστά το μοναδικό αγγλικό πανεπιστήμιο που βρίσκεται σε Εθνικό Πάρκο. Το Sussex αποτελούσε επίσης μέρος της Ομάδας του 1994, ενός συνασπισμού πανεπιστημίων έντασης έρευνας στο Ηνωμένο Βασίλειο, ο οποίος διαλύθηκε το 2013.

Λίστα με 326 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Sussex - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Sussex

• A student's view of life at Sussex
  • What’s life at Sussex Uni actually like? | Gee and Lola