University of Southampton
Πολιτικός μηχανικός με έτος θεμελίωσης MEng
University of Southampton - Πανεπιστήμιο του Southampton

Παρακάτω μπορείς να δεις τις κριτικές για το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, από 10 αποφοίτους του προγράμματος Civil Engineering with Foundation Year MEng στο Πανεπιστήμιο του Southampton για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών στην τοποθεσία: UK σχετικά με: Πολιτικός Μηχανικός.

Μισθός Αποφοίτων Πολιτικός Μηχανικός

Σημαντικό: Τα παρακάτω στοιχεία για τους μισθούς δεν αφορούν συγκεκριμένα προγράμματα σπουδών, αλλά περιέχουν στοιχεία για όλους τους φοιτητές σε : Πολιτικός Μηχανικός στο πανεπιστήμιο. Λόγω της μεθοδολογίας συλλογής δεδομένων τα μισθολογικά δεδομένα βασίζονται κυρίως σε δεδομένα προπτυχιακών φοιτητών.

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £28000 - £32000 £26500 - £35500 £28500 - £42500

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε Πολιτικός Μηχανικός (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Αυτό το μονοετές πρόγραμμα πλήρους φοίτησης ενσωματώνεται σε ένα περαιτέρω τετραετές προπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών και θα σας εφοδιάσει με τις γνώσεις, τις δεξιότητες και τα χαρακτηριστικά που απαιτούνται για να αντιμετωπίσετε με επιτυχία τις προκλήσεις του πτυχίου μας MEng Civil Engineering.

Απευθύνεται σε φοιτητές που έχουν υψηλά κίνητρα, αλλά δεν επέλεξαν τα μαθήματα του επιπέδου Α που απαιτούνται για την απευθείας εισαγωγή στο πτυχίο της επιλογής τους, σπουδάζουν BTEC, είναι διεθνείς ή ώριμοι φοιτητές. Η επιτυχής ολοκλήρωση αυτού του Θεμελιώδους Έτους εγγυάται την εξέλιξη σε έναν από τους δεκαεπτά τομείς σπουδών, συμπεριλαμβανομένου του Πολιτικού Μηχανικού.

Θα σπουδάσετε πλήρους φοίτησης μέσω ενός συνδυασμού διαλέξεων, εργαστηρίων, φροντιστηρίων και ανεξάρτητης μελέτης, με τρεις ώρες εργαστηριακής πρακτικής άσκησης κάθε εβδομάδα.

Θα μάθετε τις βασικές αρχές των μαθηματικών, των μηχανικών και φυσικών επιστημών, καθώς και του ηλεκτρισμού και της ηλεκτρονικής.

Θα αναλάβετε εργαστηριακές εργασίες και μια ποικιλία εργασιών για να αναπτύξετε την κριτική σας σκέψη και την επίλυση προβλημάτων και θα λάβετε πλήρη υποστήριξη και ανατροφοδότηση από τους καθηγητές του μαθήματος για να προχωρήσετε στην ακαδημαϊκή σας ανάπτυξη.

Διαπιστευμένο από το Institute of Highway Engineers (IHE) για λογαριασμό του Engineering Council για την πλήρη κάλυψη των ακαδημαϊκών απαιτήσεων για την εγγραφή ως Chartered Engineer.

Διαπιστευμένο από το Institution of Civil Engineers (ICE) για λογαριασμό του Engineering Council για την πλήρη κάλυψη των ακαδημαϊκών απαιτήσεων για την εγγραφή ως Chartered Engineer.

Διαπιστευμένο από το Institution of Structural Engineers (IStructE) για λογαριασμό του Engineering Council για την πλήρη κάλυψη των ακαδημαϊκών απαιτήσεων για την εγγραφή ως Chartered Engineer.

Διαπιστευμένο από το Chartered Institution of Highways and Transportation (CIHT) για λογαριασμό του Engineering Council για την πλήρη κάλυψη της ακαδημαϊκής απαίτησης για την εγγραφή ως Chartered Engineer.

Το παρακάτω παράδειγμα βασίζεται σε όλους τους αποφοίτους Civil Engineering with Foundation Year MEng από Πανεπιστήμιο του Southampton

95% Διδάσκοντες επαγγελματίες
5% Επαγγελματίες σχεδιασμού ιστοσελίδων και πολυμέσων

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Θα αξιολογηθείτε μέσω ενός συνδυασμού εξετάσεων και δραστηριοτήτων μαθημάτων, όπως επίσημες εκθέσεις και εργαστηριακές αναφορές - όλα αυτά θα τα συναντήσετε ως τυπικές μεθόδους αξιολόγησης καθ' όλη τη διάρκεια του πτυχίου σας.

Κατανομή διαβάθμισης

Οι μαθητές του μαθήματος έλαβαν τους ακόλουθους βαθμούς

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic) 6.5

χωρίς κανένα στοιχείο κάτω από 6,0

Ενημερωθείτε για τις ισοδύναμες απαιτήσεις εισόδου και τα προσόντα για τη χώρα σας: https://www.southampton.ac.uk/uni-life/international/your-country.page
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCivil Engineering with Foundation Year, MEng, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Πολιτικός μηχανικός με έτος θεμελίωσης MEng

Ιρλανδία £9250 έτος 1
Διεθνή £23620 έτος 1
EU £23620 έτος 1
Channel Islands £9250 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

**<

• Foundation

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Southampton στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Southampton σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Μηχανική

CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    GRAS Παγκόσμια Κατάταξη Ακαδημαϊκών Θεμάτων - ShanghaiRanking
    [Δημοσίευση 19 Ιουλίου, 2022]
    NTU Κατατάξεις ανά Θέμα
    [Δημοσίευση 11 Ιουλίου, 2023]
    Μηχανική
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 34 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Southampton

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Southampton

Το Πανεπιστήμιο του Σαουθάμπτον, συχνά συντομογραφούμενο ως Soton, είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Σαουθάμπτον της Αγγλίας. Παρόλο που το πανεπιστήμιο ιδρύθηκε το 1862, απολαμβάνει πλήρες πανεπιστημιακό καθεστώς μόνο από το 1952 και μετά. Το πανεπιστήμιο διαθέτει συνολικά πέντε πανεπιστημιουπόλεις, με την κύρια να βρίσκεται στην περιοχή Highfield του Σαουθάμπτον.

Λίστα με 379 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Southampton - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Southampton

• My first week | University of Southampton
  • What opportunities does Southampton offer? | University of Southampton