University of Salford
Διατροφή και άσκηση ως ιατρική με έτος ίδρυσης BSc (Hons)
University of Salford - Πανεπιστήμιο του Salford

Αυτό το πρόγραμμα με έτος θεμελίωσης θα παρέχει μια σταθερή βάση και μια διέξοδο στο πρόγραμμα σπουδών μας Διατροφή και Άσκηση ως Ιατρική. Οι βασικοί τομείς μελέτης θα είναι η αποτελεσματική επικοινωνία και οι δεξιότητες μελέτης και θα εισαχθείτε σε βασικές θεωρίες και έννοιες του κλάδου.

Θα κάνετε:

• Αναπτύσσετε τις δεξιότητες και τις γνώσεις για να σπουδάσετε με επιτυχία στο επίπεδο 4
  • Μάθετε για τις βασικές θεωρίες και έννοιες που σχετίζονται με τη διατροφή και την άσκηση ως ιατρική
  • Θα διδάσκεστε από μια διεπιστημονική ομάδα προγράμματος με εμπειρία σε μια σειρά από επαγγελματικά περιβάλλοντα υγειονομικής περίθαλψης, αθλητισμού και άσκησης

Αν έχετε πάθος για την άσκηση και τη δραστηριότητα και θέλετε να βοηθήσετε τα άτομα να ακολουθήσουν έναν πιο υγιεινό τρόπο ζωής, το Θεμελιώδες Έτος που οδηγεί στο BSc (Hons) Nutrition and Exercise as Medicine θα μπορούσε να είναι το ιδανικό πρόγραμμα για εσάς.

Οι τρέχουσες στατιστικές σχετικά με την παχυσαρκία, τον διαβήτη, την αδράνεια και την κακή διατροφική πρόσληψη είναι ανησυχητικές, καθώς το 29% των ενηλίκων του Ηνωμένου Βασιλείου κατατάσσονται ως παχύσαρκοι και το 20% και 14% των παιδιών της 6ης τάξης του δημοτικού σχολείου κατατάσσονται ως παχύσαρκοι και υπέρβαροι αντίστοιχα. Επιπλέον, 47 εκατομμύρια ενήλικες στο Ηνωμένο Βασίλειο πάσχουν από σακχαρώδη διαβήτη τύπου ΙΙ, γεγονός που υπογραμμίζει την ευκαιρία και τη ζήτηση για παρεμβάσεις με βάση τον τρόπο ζωής για να διευκολυνθεί η αλλαγή στα ποσοστά νοσηρότητας και πρόωρης θνησιμότητας.

Όσοι είναι δραστήριοι και τρέφονται σωστά έχουν μειωμένες πιθανότητες να αναπτύξουν διαταραχές του τρόπου ζωής και απολαμβάνουν μια βελτιωμένη κατάσταση σωματικής, κοινωνικής και ψυχικής υγείας. Επιπλέον, όσοι πάσχουν από ασθένειες, διαταραχές, φυσικούς περιορισμούς ή βλάβες μπορούν να ωφεληθούν σημαντικά από μια αλλαγή συμπεριφοράς, η οποία θα τους οδηγήσει στην ενσωμάτωση νέων προσεγγίσεων στον τρόπο ζωής τους. Ωστόσο, το να μπορείς να αναγνωρίσεις τη σημασία ενός υγιεινού τρόπου ζωής μέχρι και να κάνεις θετική και συνεπή αλλαγή συμπεριφοράς, απαιτεί εξειδικευμένες γνώσεις και δεξιότητες - αυτές θα αναπτύξεις αν προχωρήσεις στο BSc (Hons) Nutrition and Exercise as Medicine.

Ελάχιστο απαιτούμενο Δασμολόγιο UCAS

80 UCAS Points

Απαιτήσεις προσόντων

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςNutrition and Exercise as Medicine with Foundation Year, BSc (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Salford στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 21 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Salford

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Salford

Το Πανεπιστήμιο του Σάλφορντ είναι ένα δημόσια χρηματοδοτούμενο πανεπιστήμιο στην ομώνυμη πόλη, στο Μάντσεστερ της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου, το Peel Park, απέχει μόλις μισή ώρα με τα πόδια από το κέντρο του Μάντσεστερ. Επιπλέον, στην πανεπιστημιούπολη αυτή βρίσκεται και το Μουσείο και η Πινακοθήκη του Σάλφορντ.

Λίστα με 205 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Salford - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Salford

• Life as a Salford student
  • MEET OUR STUDENT BLOGGERS | EMMA