University of Oxford
University of Oxford - Πανεπιστήμιο του Oxford

Οι πληροφορίες που παρέχονται σε αυτή τη σελίδα ήταν σωστές κατά τη στιγμή της δημοσίευσης (Οκτώβριος/Νοέμβριος 2021).<MS&&> Για πλήρεις και ενημερωμένες πληροφορίες σχετικά με αυτό το μάθημα, παρακαλούμε επισκεφθείτε τη σχετική σελίδα του Πανεπιστημίου της Οξφόρδης μέσω <MW&&>www.graduate.ox.ac.uk/ucas.</MW&&>

Το πρόγραμμα σας εκθέτει σε μια σειρά διεπιστημονικών προσεγγίσεων και περιλαμβάνει όλες τις πτυχές της έρευνας των ιοντικών διαύλων και της μεταφοράς μεμβρανών, από τη δομή των πρωτεϊνών, την κρυσταλλογραφία ακτίνων Χ και την CryoEM ενός σωματιδίου, τη γενετική και την κυτταρική φυσιολογία, έως τη συμπεριφορά των ζώων και τις ανθρώπινες ασθένειες</MS&&>. Το πρώτο έτος περιλαμβάνει έκθεση σε διαφορετικές τεχνικές κατά τη διάρκεια δύο εκτεταμένων προγραμμάτων εναλλαγής σε διαφορετικά εργαστήρια. Ακολουθεί ένα τριετές διεπιστημονικό ερευνητικό πρόγραμμα στο οποίο συμμετέχουν δύο διαφορετικές ομάδες OXION.

Αυτό το μάθημα συμμετέχει σε ένα συνεχιζόμενο πιλοτικό πρόγραμμα για τη βελτίωση της διαδικασίας αξιολόγησης των αιτήσεων για μεταπτυχιακές σπουδές, προκειμένου να διασφαλιστεί ότι όλοι οι υποψήφιοι αξιολογούνται δίκαια. Για το συγκεκριμένο μάθημα, τα κοινωνικοοικονομικά δεδομένα που παρέχετε στο έντυπο αίτησης θα χρησιμοποιηθούν για να πλαισιώσουν τις διαδικασίες επιλογής και λήψης αποφάσεων, όπου έχουν παρασχεθεί. Παρακαλείσθε να διαβάσετε προσεκτικά τις οδηγίες σχετικά με την υποβολή του βιογραφικού/βιογραφικού σας σημειώματος στην ενότητα "Τρόπος υποβολής αίτησης" της παρούσας σελίδας, καθώς και τις πλήρεις λεπτομέρειες σχετικά με το συγκεκριμένο πιλοτικό πρόγραμμα.

Κατά το πρώτο έτος, εκτός από τις δύο 5μηνες εργαστηριακές εναλλαγές, θα προετοιμαστείτε επίσης για ένα διεπιστημονικό διδακτορικό δίπλωμα με την παρακολούθηση των μαθημάτων για ζώα PILB και PILC (παλαιότερα γνωστά ως ενότητες ένα έως τέσσερα) της προσωπικής άδειας του Υπουργείου Εσωτερικών. Άλλα μαθήματα κατάρτισης και διαλέξεων με βάση το Πανεπιστήμιο μπορεί επίσης να θεωρηθούν συναφή ανάλογα με το υπόβαθρό σας.

Μια μοναδική πτυχή του προγράμματος είναι το ευρύ φάσμα πειραματικών τεχνικών που είναι διαθέσιμες στα εργαστήρια του OXION. Αυτές περιλαμβάνουν προσεγγίσεις για την in vivo φυσιολογία ολόκληρων ζώων και τη συμπεριφορά των ζώων, καθώς και βιοχημικές, βιοφυσικές, ηλεκτροφυσιολογικές, δομικές και υπολογιστικές μεθόδους αιχμής για τη μελέτη ιοντικών διαύλων και μεμβρανικών πρωτεϊνών.

Από το δεύτερο έως το τέταρτο έτος, θα επικεντρωθείτε στο διδακτορικό σας ερευνητικό έργο. Το έργο αυτό πρέπει να είναι διεπιστημονικό και να περιλαμβάνει περισσότερες από μία ερευνητικές ομάδες. Τέτοια κοινά έργα όχι μόνο σας βοηθούν να αναπτύξετε ανεξαρτησία και ένα ευρύτερο φάσμα δεξιοτήτων, αλλά διευκολύνουν επίσης σημαντικές συνεργασίες μεταξύ ομάδων. Η τελική επιλογή τόσο του έργου όσο και των ερευνητικών ομάδων υποδοχής θα γίνει από εσάς σε συνεργασία με την οργανωτική επιτροπή.

Κατά περίπτωση, θα έχετε επίσης την ευκαιρία να παρακολουθήσετε επιπλέον μεταπτυχιακά μαθήματα για να εξοπλιστείτε με νέες δεξιότητες που μπορεί να απαιτούνται για το έργο σας ή για να επικαιροποιήσετε τις γνώσεις σας σχετικά με σημαντικές νέες εξελίξεις στο δικό σας (ή σε συναφές) ερευνητικό πεδίο. Θα παρέχεται επίσης εκπαίδευση σε άλλες σχετικές μεταβιβάσιμες δεξιότητες, όπως η συγγραφή ερευνητικών εργασιών, ο σχεδιασμός/συγγραφή διατριβής και οι δεξιότητες παρουσίασης.

• (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςIon Channels and Membrane Transport in Health and Disease (OXION), DPhil, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Oxford στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 39 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Oxford

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Oxford

Το Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης είναι ένα διάσημο ερευνητικό πανεπιστήμιο που βρίσκεται στην Οξφόρδη της Αγγλίας και είναι το παλαιότερο αγγλόφωνο πανεπιστήμιο στον κόσμο. Αποτελείται από 39 εν μέρει αυτόνομες συστατικές σχολές, έξι ιδιωτικές αίθουσες και μια ποικιλία ακαδημαϊκών τμημάτων που χωρίζονται σε τέσσερα τμήματα: Ανθρωπιστικές επιστήμες, Μαθηματικές, Φυσικές και Βιολογικές Επιστήμες, Ιατρικές Επιστήμες και Κοινωνικές Επιστήμες.

Λίστα με 389 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Oxford - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Oxford

• Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Ψηφιακή υγεία και φροντίδα PhD Πανεπιστήμιο του Bristol
(University of Bristol)
- - - £25300 - Μπρίστολ Oncampus πλήρους απασχόλησης