University of Bristol
Ψηφιακή υγεία και φροντίδα PhD
University of Bristol - Πανεπιστήμιο του Bristol

Οι ψηφιακές τεχνολογίες θεωρούνται όλο και περισσότερο ζωτικής σημασίας για την κατανόηση, την πρόληψη, τη διάγνωση και τη διαχείριση ασθενειών όπως ο διαβήτης, η κατάθλιψη και η άνοια. Τεχνολογίες όπως εφαρμογές για smartphone, φορητές συσκευές παρακολούθησης (π.χ. αρτηριακή πίεση, γλυκόζη αίματος) και έξυπνα οικιακά συστήματα μπορούν να συλλέγουν δεδομένα σχετικά με την κατάσταση της υγείας ενός ατόμου μέσα στην κοινότητά του. Τα δεδομένα αυτά έχουν τεράστιες δυνατότητες να υποστηρίξουν τη λήψη αποφάσεων από τους επαγγελματίες υγείας και περίθαλψης, να βοηθήσουν έναν ασθενή να διαχειριστεί την ασθένειά του, να υποστηρίξουν την ανεξάρτητη διαβίωση και να παράσχουν συμπεριφορικές ή φαρμακευτικές θεραπείες.

Αυτό το CDT θα καλλιεργήσει μελλοντικούς ηγέτες που θα συνδυάζουν την τεχνολογική εμπειρογνωμοσύνη με την κατανόηση του τοπίου της υγείας και την ενσυναίσθηση των αναγκών του ασθενούς με το βλέμμα στις νέες επιχειρηματικές ευκαιρίες.

Συνεργαζόμενοι ως μια διαφορετική και διεπιστημονική ομάδα σε ειδικά κατασκευασμένα νέα εργαστήρια δίπλα στον Καθεδρικό Ναό του Μπρίστολ, οι φοιτητές θα συνεργαστούν στενά με το τοπικό NHS, ειδικούς στην κοινωνική φροντίδα, φιλανθρωπικά ιδρύματα και με τους βιομηχανικούς εταίρους του CDT, οι οποίοι κυμαίνονται από νεοφυείς επιχειρήσεις έως εταιρείες πολλών δισεκατομμυρίων δολαρίων που είναι γνωστά ονόματα στον τομέα της πληροφορικής και της υγειονομικής περίθαλψης.

Το πρώτο έτος θα σας προσφέρει μοναδικά θεμέλια στον ταχέως εξελισσόμενο τομέα της ψηφιακής υγείας. Οι φοιτητές από το χώρο της μηχανικής/επιστήμης υπολογιστών θα εισαχθούν σε σχετικές πτυχές της υγείας, ενώ οι φοιτητές από το χώρο της υγείας θα εισαχθούν στην κωδικοποίηση, την ανάλυση δεδομένων και την ηλεκτρονική υγεία. Θα συναντηθείτε για να εργαστείτε πάνω σε πραγματικά προβλήματα ψηφιακής υγείας, αξιοποιώντας την ποικίλη τεχνογνωσία από όλη τη συνομοταξία.

Το τριετές διδακτορικό ερευνητικό πρόγραμμα θα εφαρμόσει στην πράξη όσα έχετε μάθει από το πρώτο έτος, οικοδομώντας νέα τεχνογνωσία και δημιουργώντας νέες γνώσεις στον τομέα της ψηφιακής υγείας και περίθαλψης.

• Graduate Degrees Law, Econ, Medicine, English
    • Undergraduate Degrees Law, Econ, Medicine, English

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςDigital Health and Care, PhD, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Ψηφιακή υγεία και φροντίδα PhD

Channel Islands £4665 έτος 1
EU £25300 έτος 1
Διεθνή £25300 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Bristol στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 37 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Bristol

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Bristol

Το Πανεπιστήμιο του Μπρίστολ είναι ένα παραδοσιακό ερευνητικό πανεπιστήμιο από κόκκινο τούβλο που βρίσκεται στο Μπρίστολ της Αγγλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο δεν έχει μια πανεπιστημιούπολη που να χαρακτηρίζεται ως η κύρια πανεπιστημιούπολη, αλλά αντίθετα διαθέτει μια ομάδα κτιρίων στο κέντρο της πόλης που αναφέρεται ως "Πανεπιστημιακός περίβολος". Με έξι διαφορετικές σχολές και 29 ξεχωριστές σχολές, είναι βέβαιο ότι θα υπάρχει κάτι ενδιαφέρον για σχεδόν κάθε φοιτητή στο Μπρίστολ.

Λίστα με 408 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Bristol - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Bristol

Επιστήμες αθλητισμού, υγείας και άσκησης MPhil Πανεπιστήμιο Bangor
(Bangor University)