University of Oxford
Περιβαλλοντική έρευνα NERC DTP DPhil
University of Oxford - Πανεπιστήμιο του Oxford

Το NERC-Oxford DTP in Environmental Research είναι ένα τετραετές πρόγραμμα διδακτορικού διπλώματος το οποίο προσφέρει ένα καινοτόμο εκπαιδευτικό περιβάλλον σε τρεις ευρείες επιστημονικές κατευθύνσεις.

Οι ερευνητές του DTP εργάζονται σε διάφορα επιστημονικά πεδία και στην αιχμή της περιβαλλοντικής έρευνας, για να προωθήσουν τη γνώση και να βρουν λύσεις σε πιεστικές περιβαλλοντικές προκλήσεις σε συνεργασία με εξωτερικούς εταίρους. Θα εκτελέσετε το ερευνητικό σας έργο σε ένα από τα οκτώ τμήματα μετά από μια αρχική περίοδο κατάρτισης. Οι τρεις κατευθύνσεις του NERC-Oxford DTP είναι οι εξής:

• Βιοποικιλότητα, οικολογία και εξελικτικές διαδικασίες
  • Φυσικό κλιματικό σύστημα
  • Δυναμική Γη, επιφανειακές διεργασίες και φυσικοί κίνδυνοι

Κατά τη διάρκεια των δύο πρώτων εξαμήνων, θα έχετε πρόσβαση σε ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα, κατά τη διάρκεια του οποίου θα έχετε την ευκαιρία να αναπτύξετε τις ερευνητικές σας δεξιότητες και να κατανοήσετε τον τρόπο λειτουργίας των ερευνητών άλλων κλάδων, ενώ παράλληλα θα συντάξετε τη δική σας ερευνητική πρόταση σε συνεργασία με τον/τους επιβλέποντα/ες σας και σε πολλές περιπτώσεις με έναν εξωτερικό συνεργάτη. Θα προσληφθείτε σε μια ερευνητική ροή και σε ορισμένες περιπτώσεις σε ένα προκαθορισμένο έργο (π.χ. με έναν βιομηχανικό εταίρο CASE). Θα ξεκινήσετε το μάθημά σας με βάση το DTP.

Θα σας προσφερθεί εκπαίδευση σε "σκληρές" δεξιότητες, όπως η επιστημονική πληροφορική, η στατιστική και η αριθμητική μοντελοποίηση, καθώς και μια ευρεία κατανόηση του συστήματος της Γης σε όλους τους κλάδους του DTP. Θα υπάρχουν επίσης ενότητες μαθημάτων σε πιο ήπιες μεταβιβάσιμες δεξιότητες, όπως ο σχεδιασμός έργων, η συγγραφή προτάσεων, η επικοινωνία και η επίλυση προβλημάτων που θα στηρίξουν τη διερεύνηση των ερευνητικών μεθοδολογιών.

Η επιλεκτική κατάρτιση θα συνεχιστεί καθ' όλη τη διάρκεια του πτυχίου και θα μπορείτε να επιλέξετε από ένα χαρτοφυλάκιο μαθημάτων προηγμένης κατάρτισης για να δημιουργήσετε το δικό σας εξατομικευμένο πρόγραμμα κατάρτισης. Αργότερα στο πλαίσιο του προγράμματος σπουδών, οι ενότητες θα περιλαμβάνουν τη συγγραφή διπλωματικής εργασίας και την εκπόνηση εργασιών. Θα παραμείνετε μέλος του DTP ακόμη και μετά τη μετάθεσή σας σε ένα τμήμα στο τρίτο εξάμηνο.

• (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςEnvironmental Research NERC DTP, DPhil, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Oxford στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 38 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Oxford

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Oxford

Το Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης είναι ένα διάσημο ερευνητικό πανεπιστήμιο που βρίσκεται στην Οξφόρδη της Αγγλίας και είναι το παλαιότερο αγγλόφωνο πανεπιστήμιο στον κόσμο. Αποτελείται από 39 εν μέρει αυτόνομες συστατικές σχολές, έξι ιδιωτικές αίθουσες και μια ποικιλία ακαδημαϊκών τμημάτων που χωρίζονται σε τέσσερα τμήματα: Ανθρωπιστικές επιστήμες, Μαθηματικές, Φυσικές και Βιολογικές Επιστήμες, Ιατρικές Επιστήμες και Κοινωνικές Επιστήμες.

Λίστα με 389 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Oxford - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Oxford

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Περιβαλλοντικές Επιστήμες": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Περιβαλλοντική Επιστήμη MPhil Πανεπιστήμιο του York
(The University of York)
- - - £23900 £22200 - Γιορκ Oncampus πλήρους απασχόλησης