University of Liverpool
Στέγαση και Κοινοτικός Σχεδιασμός MA
University of Liverpool - Πανεπιστήμιο του Liverpool

Το ΠΜΣ Στέγαση και Κοινοτικός Σχεδιασμός παρέχει στους φοιτητές κριτική κατανόηση των σύγχρονων προκλήσεων που σχετίζονται με τη στέγαση και τον κοινοτικό σχεδιασμό, συμπεριλαμβανομένης της αλληλεπίδρασής τους με κοινωνικά, οικονομικά, περιβαλλοντικά και πολιτικά ζητήματα. Οι φοιτητές θα αναπτύξουν μια σειρά από πρακτικές και αναλυτικές δεξιότητες και εμπειρίες που θα τους επιτρέψουν να ακολουθήσουν σταδιοδρομία σχετική με τη στέγαση, το σχεδιασμό και το δομημένο περιβάλλον. το πρόγραμμα αυτό επικεντρώνεται στην ανάπτυξη υψηλού επιπέδου κατανόησης και εμπειρίας των φοιτητών σχετικά με την πρακτική της στέγασης και του κοινοτικού σχεδιασμού και την αλληλεπίδρασή της με διάφορες κοινωνικές προκλήσεις. Το πρόγραμμα αποτελείται από βασικές ενότητες που σχετίζονται με το σχεδιασμό της στέγασης και τις τεχνικές σχεδιασμού της κατοικίας και της κοινότητας, εκτός από τη μάθηση που τοποθετεί αυτό στο πλαίσιο των θεωρητικών και πρακτικών προκλήσεων του χωροταξικού σχεδιασμού.

Το πρόγραμμα δίνει μεγάλη πρακτική έμφαση, περιλαμβάνοντας ένα μάθημα πεδίου και μια σημαντική ενότητα επαγγελματικής πρακτικής 30 πιστωτικών μονάδων, όπου η μάθηση και οι δεξιότητες εφαρμόζονται σε πραγματικά σενάρια εργασίας. Αυτό αντανακλά τη δέσμευση του προγράμματος για την ανάπτυξη δεξιοτήτων και εμπειριών που μπορούν να ενισχύσουν την απασχολησιμότητα των αποφοίτων.

Χρησιμοποιείται μια ποικιλία προσεγγίσεων αξιολόγησης, όπως προφορικές και αναρτημένες παρουσιάσεις, εκθέσεις, δοκίμια και ψηφιακά ημερολόγια. Η διδασκαλία παρέχεται σε διάφορα περιβάλλοντα και μορφές, όπως μαθήματα πεδίου, σεμινάρια, διαλέξεις, εργασία σε μικρές ομάδες και σενάρια εργασίας. Οι αξιολογήσεις έχουν ως στόχο να υποστηρίξουν την ανάπτυξη δεξιοτήτων που θα μπορούν να μεταφερθούν σε μελλοντικές σταδιοδρομίες και πρακτικές, συμπεριλαμβανομένης της ψηφιακής ευχέρειας και της σύνταξης εκθέσεων.

Το πρόγραμμα υλοποιείται από μια ομάδα διεθνώς αναγνωρισμένων εμπειρογνωμόνων στον τομέα της στέγασης και του κοινοτικού σχεδιασμού. Οι διδάσκοντες συμμετέχουν ενεργά σε επιστημονικές εταιρείες όπως η Housing Studies Association, κατέχουν συντακτικούς ρόλους σε έγκριτα περιοδικά όπως το Town Planning Review και το International Journal of Housing Policy, και εδρεύουν στο Τμήμα Γεωγραφίας & Πολεοδομίας, όπου βρίσκεται η πρώτη σχολή πολεοδομίας στον κόσμο.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςHousing and Community Planning, MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Στέγαση και Κοινοτικός Σχεδιασμός MA

Διεθνή £21400 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Liverpool στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 31 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Liverpool

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Liverpool

Το Πανεπιστήμιο του Λίβερπουλ είναι ένα κρατικά χρηματοδοτούμενο πανεπιστήμιο που βρίσκεται στην πόλη του Λίβερπουλ της Αγγλίας. Είναι ένα από τα πανεπιστήμια που ίδρυσαν το Russell Group, το N8 Group, το οποίο είναι μια σύμπραξη των οκτώ πιο ερευνητικών πανεπιστημίων της Βόρειας Αγγλίας. Η πλειονότητα των δραστηριοτήτων του πανεπιστημίου λαμβάνει χώρα σε μια ενιαία αστική πανεπιστημιούπολη μόλις πέντε λεπτά με τα πόδια από το κέντρο του Λίβερπουλ.

Λίστα με 627 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Liverpool - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Liverpool

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Στέγαση": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • 'Day in the life' at the University of Liverpool
  • Realise your potential | University of Liverpool Master's Student Stories
  • Find your future at the University of Liverpool
  • Student Experience | University of Liverpool
  • Welcoming you to campus
  • Why choose Liverpool to study Medicine?

Στέγαση και Κοινοτικός Σχεδιασμός MA Πανεπιστήμιο του Liverpool
(University of Liverpool)