University of Lincoln
Νοσηλευτική (Προεγγραφή - Ψυχική Υγεία) MSc
University of Lincoln - Πανεπιστήμιο του Lincoln

Η επόμενη εισαγωγή για αυτό το μάθημα θα γίνει τον Φεβρουάριο του 2023. Ο επόμενος γύρος αιτήσεων για το πρόγραμμα αυτό θα ξεκινήσει την 1η Μαρτίου 2022.

Οι νοσηλευτές ψυχικής υγείας υποστηρίζουν ασθενείς με ένα ευρύ φάσμα θεμάτων, όπως άγχος, κατάθλιψη, εθισμό και διατροφικές διαταραχές. Εργάζονται σε περιβάλλοντα όπως νοσοκομεία ή στην κοινότητα και βοηθούν τους ανθρώπους να διαχειριστούν την ασθένειά τους και να βελτιώσουν τη ζωή τους.

Αυτό το μεταπτυχιακό δίπλωμα δίνει την ευκαιρία σε απόφοιτους από διάφορες ειδικότητες να μεταφέρουν τις δεξιότητές τους και να γίνουν εγγεγραμμένοι νοσηλευτές (ψυχικής υγείας). Το πρόγραμμα απευθύνεται σε αποφοίτους συναφών πτυχίων που φιλοδοξούν να αποκτήσουν το δικαίωμα υποβολής αίτησης για εγγραφή στο μητρώο του Συμβουλίου Νοσηλευτικής και Μαιευτικής.

Το μάθημα στηρίζεται στις βασικές αξίες του Συμβουλίου Νοσηλευτικής και Μαιευτικής (NMC) και στοχεύει στην προώθηση των δεξιοτήτων κριτικής σκέψης και του ερευνητικού πνεύματος.

Τις τελευταίες δεκαετίες ο ρόλος του νοσηλευτή έχει εξελιχθεί λόγω του μεταβαλλόμενου πλαισίου της υγείας και της κοινωνικής φροντίδας, με αποτέλεσμα ένα ευρύ φάσμα νέων ρόλων και υπηρεσιών. Οι εγγεγραμμένοι νοσηλευτές (ψυχικής υγείας) κατέχουν σημαντικό ρόλο όσον αφορά την καθοδήγηση και το συντονισμό της παροχής φροντίδας για άτομα σε όλη τη διάρκεια της ζωής τους, έχοντας επίγνωση των πολύπλοκων ψυχικών, σωματικών, γνωστικών και συμπεριφορικών αναγκών φροντίδας των ατόμων που φροντίζουν.

Αυτό το μεταπτυχιακό έχει ως στόχο να αναπτύξει εγγεγραμμένους νοσηλευτές (ψυχικής υγείας) οι οποίοι θέτουν ως προτεραιότητα τους ανθρώπους παρέχοντας ασφαλή και αποτελεσματική φροντίδα, εκπαιδεύοντας τα άτομα που φροντίζουν μέσω της χρήσης της τεχνολογίας, προωθώντας τον υγειονομικό αλφαβητισμό για την πρόληψη της κακής υγείας και υποστηρίζοντας υγιείς επιλογές και τρόπους ζωής. Το πρόγραμμα έχει αναπτυχθεί για να αναβαθμίσει τις επαγγελματικές αξίες και την κοινωνική συνείδηση των φοιτητών, ώστε να τους προετοιμάσει για μελλοντικούς ρόλους στον τομέα της υγείας.

Οι νοσηλευτές μεταφράζουν τις τεκμηριωμένες γνώσεις για τη βελτίωση της παροχής υγειονομικής περίθαλψης, διατηρώντας και τονίζοντας παράλληλα τη δεοντολογία της ανθρωποκεντρικής φροντίδας. Οι ενότητες αυτού του μαθήματος έχουν σχεδιαστεί με αυτό το σκεπτικό και αποσκοπούν στην τόνωση της καινοτομίας, τη βελτίωση της ποιότητας, τη διαχείριση του κινδύνου και τον εντοπισμό τομέων για παραγωγική αλλαγή.

Το Πανεπιστήμιο του Λίνκολν, μαζί με τους εταίρους μας στην πρακτική, μοιράζονται το όραμα να προετοιμάσουν τους φοιτητές ώστε να γίνουν δυναμικοί νοσηλευτές που είναι ικανοί να ασκήσουν την πρακτική τους σε ταχέως μεταβαλλόμενα και απαιτητικά περιβάλλοντα περίθαλψης.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςNursing (Pre-Registration - Mental Health, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Νοσηλευτική (Προεγγραφή - Ψυχική Υγεία) MSc

Διεθνή £17500 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Lincoln στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 20 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Lincoln

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Lincoln

Το Πανεπιστήμιο του Λίνκολν είναι ένα δημόσιο ερευνητικό πανεπιστήμιο στο Λίνκολν της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη βρίσκεται κοντά στο Brayford Pool, μια φυσική λίμνη στο κέντρο της πόλης του Λίνκολν. Ως εκπαιδευτικό ίδρυμα δίνει έμφαση στην ποιότητα της διδασκαλίας του, διασφαλίζοντας ότι οι φοιτητές φτάνουν στις εξετάσεις τους νιώθοντας όσο το δυνατόν πιο προετοιμασμένοι.

Λίστα με 168 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Lincoln - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Lincoln

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Ψυχολογία της Υγείας": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • We Are STUDENT LIFE | University Of Lincoln