University of Kent
Οικονομικά με Επιστήμη Δεδομένων με ένα έτος στη βιομηχανία BSc (Hons)
University of Kent - Πανεπιστήμιο του Kent

Αντιμετωπίστε τα σημερινά οικονομικά προβλήματα - την ανισότητα, την προστασία του περιβάλλοντος και τις χρηματοπιστωτικές και νομισματικές κρίσεις, χρησιμοποιώντας τα Μεγάλα Δεδομένα. Με την κατανόηση των Μεγάλων Δεδομένων και της μηχανικής μάθησης θα εξετάσετε πώς οι μέθοδοι ανάλυσης δεδομένων αιχμής ενημερώνουν για βασικές αποφάσεις στα οικονομικά, την πολιτική και τη βιομηχανία.

Επισκόπηση

Η οικονομία είναι παντού - βρίσκεται στον πυρήνα πολλών κοινωνικών και παγκόσμιων ζητημάτων. Ερευνήστε αυτή τη σύνδεση χρησιμοποιώντας την επιστήμη των δεδομένων, τα μεγάλα δεδομένα και τη μηχανική μάθηση και θα αποκτήσετε μια μοναδική προοπτική για τον σημερινό πολύπλοκο κόσμο και θα ανοίξετε πόρτες σε μια ποικιλία ευκαιριών απασχόλησης. Οι σπουδαστές του Έτους στη Βιομηχανία έχουν εργαστεί στο παρελθόν στην Τράπεζα της Αγγλίας, στην Κυβερνητική Οικονομική Υπηρεσία (GES), στην Deloitte, στην Ernst & Young, στην PwC και στον Οργανισμό Οικονομικής Συνεργασίας και Ανάπτυξης (ΟΟΣΑ).

Λόγοι για να σπουδάσετε Οικονομικά με Επιστήμη Δεδομένων στο Kent

• Σπουδάστε σε μια υποστηρικτική κοινότητα μάθησης που κατατάσσεται στην 22η θέση για την ικανοποίηση των φοιτητών στο The Complete University Guide 2023.
  • Αυξήστε τις προοπτικές σταδιοδρομίας σας προσθέτοντας ένα έτος στη βιομηχανία για να αποκτήσετε πραγματική εμπειρία. Πρόσφατοι απόφοιτοι έχουν εργαστεί στις Deloitte, PwC και Goldman Sachs.
  • Συνεργαστείτε με εμπνευσμένους καθηγητές που συμβουλεύουν βρετανικούς, ευρωπαϊκούς και διεθνείς οργανισμούς.
  • Σπουδάστε στο νέο μας κτίριο Kennedy, όπου στεγάζεται η οικονομική μας κοινότητα με εξαιρετικές εγκαταστάσεις, ιδανικές για τη διδασκαλία αναλυτικών εργαλείων.
  • Διαμορφώστε το πτυχίο σας εκτός της αίθουσας διδασκαλίας με τις ακμάζουσες φοιτητικές μας εταιρείες. Το Kent Invest επικεντρώνεται στις χρηματοπιστωτικές αγορές διοργανώνοντας έναν ετήσιο διαγωνισμό συναλλαγών. - Η Οικονομική Εταιρεία διερευνά θέματα της επικαιρότητας μέσα από το πρίσμα της επιστήμης, με αποκορύφωμα ένα ετήσιο συνέδριο δικτύωσης.
  • Αποκτήστε υποστήριξη μέσω της ομάδας μας για την απασχολησιμότητα, των τακτικών εργαστηρίων και των ομιλιών αποφοίτων, καθώς και του ειδικού ακαδημαϊκού συμβούλου και του προγράμματος καθοδήγησης από ομοτίμους.

Τι θα μάθετε

Σκεφτείτε σαν οικονομολόγος και ανακαλύψτε τα εργαλεία που χρησιμοποιούν για την ανάλυση πραγματικών οικονομικών προβλημάτων. Μελετήστε ενότητες στη μακροοικονομία και τη μικροοικονομία μαζί με ειδικές ενότητες για τον υπολογισμό, τη μηχανική μάθηση και τα μεγάλα δεδομένα. Προσαρμόστε το πτυχίο σας με το ευρύ φάσμα προαιρετικών μαθημάτων μας για να υποστηρίξετε τις επαγγελματικές σας φιλοδοξίες. Θα κληθείτε να συνεισφέρετε και να υπερασπιστείτε τις δικές σας θεωρίες και λύσεις.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςEconomics with Data Science with a Year in Industry, BSc (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Kent στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 26 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Kent

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Kent

Το Πανεπιστήμιο του Κεντ είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και βρίσκεται στο Κεντ της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου βρίσκεται βόρεια του Canterbury, ενώ οι άλλες πανεπιστημιουπόλεις του βρίσκονται στο Medway και στο Tonbridge στο Kent. Επιπλέον, το πανεπιστήμιο λειτουργεί κέντρα μεταπτυχιακών σπουδών στις Βρυξέλλες, την Αθήνα, τη Ρώμη και το Παρίσι.

Λίστα με 390 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Kent - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Kent

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Οικονομικά": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Student Life | University of Kent