University of Keele
Διεθνές Εμπορικό και Επιχειρηματικό Δίκαιο LLM
University of Keele - Πανεπιστήμιο του Keele

Το διεθνές δίκαιο είναι ένας ολοένα και πιο σημαντικός τομέας σπουδών και πρακτικής. Το LLM στο Διεθνές, Εμπορικό και Επιχειρηματικό Δίκαιο θα σας προσφέρει μια ισχυρή θεωρητική και πρακτική κατανόηση των διεθνών νομικών διαδικασιών και θεσμών, σε συνδυασμό με εξειδικευμένες γνώσεις των νόμων που διέπουν τις διεθνείς επιχειρήσεις, το εμπόριο και το εμπόριο.

Σε μια ολοένα και περισσότερο παγκοσμιοποιημένη οικονομία, σχεδόν όλες οι επιχειρήσεις δραστηριοποιούνται διεθνώς. Το εμπόριο, οι επενδύσεις και η χρηματοδότηση υπερβαίνουν τα εθνικά σύνορα και διέπονται από ένα πολύπλοκο πλέγμα διακρατικών νόμων και κανονισμών. Ως αποτέλεσμα, η ζήτηση για επαγγελματίες με πλούσια κατανόηση του τρόπου με τον οποίο το δίκαιο και οι επιχειρήσεις λειτουργούν σε παγκόσμιο επίπεδο συνεχίζει να αυξάνεται. Αυτό το LLM στο Διεθνές, Εμπορικό και Επιχειρηματικό Δίκαιο προσφέρει στους φοιτητές με προπτυχιακούς τίτλους σπουδών στο Δίκαιο ή στις Επιχειρήσεις την ευκαιρία για προχωρημένες σπουδές και στους δύο κλάδους και τους προετοιμάζει για τις προκλήσεις της παροχής συμβουλών σε εταιρείες, κυβερνήσεις και άλλους φορείς σε θέματα όπως η ρύθμιση του διεθνούς εμπορίου, τα δικαιώματα των ξένων επενδυτών και οι διεθνείς διαφορές.

Γιατί να σπουδάσετε διεθνές εμπορικό και επιχειρηματικό δίκαιο στο Keele;

Η Νομική Σχολή του Keele έχει μακρά παράδοση ακαδημαϊκής εμπειρογνωμοσύνης στον τομέα του διεθνούς δικαίου. Το διεθνές δίκαιο έχει διδαχθεί στο Keele από παγκοσμίου φήμης εμπειρογνώμονες όπως ο Michael Akehurst και ο Patrick Thornberry. Τα τελευταία χρόνια, η Νομική Σχολή του Keele έχει επενδύσει σημαντικά στον τομέα του διεθνούς δικαίου. Θα διδάσκεστε από δυναμικό ακαδημαϊκό προσωπικό με ευρύ φάσμα εμπειρογνωμοσύνης και ερευνητικών ενδιαφερόντων.

Το Keele είναι επίσης πρωτοπόρος και ηγέτης στη διεπιστημονική εκπαίδευση. Θα παρακολουθήσετε μαθήματα τόσο στη Νομική Σχολή όσο και στη Σχολή Διοίκησης Επιχειρήσεων. Μπορεί επίσης να έχετε την ευκαιρία να σπουδάσετε σύγχρονες γλώσσες στο πλαίσιο του πτυχίου σας. Αυτό θα αυξήσει το φάσμα των επαγγελματικών σας δεξιοτήτων. Το Keele προσφέρει επί του παρόντος μαθήματα σε: Αραβικά, μανδαρινικά κινέζικα, γαλλικά, γερμανικά, ιαπωνικά, ρωσικά και ισπανικά.

Το LLM περιλαμβάνει ένα εκπαιδευτικό ταξίδι στη Γενεύη, όπου μπορείτε να επισκεφθείτε διεθνείς οργανισμούς όπως ο ΟΗΕ, η Διεθνής Οργάνωση Εργασίας και ο Παγκόσμιος Οργανισμός Εμπορίου.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςInternational, Commercial and Business Law, LLM, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Keele στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 26 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Keele

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Keele

Το Πανεπιστήμιο Keele ιδρύθηκε το 1949 και βρίσκεται στο αγροτικό περιβάλλον της μεγάλης πόλης Newcastle under Lyme. Όλες οι εγκαταστάσεις του πανεπιστημίου βρίσκονται σε κοντινή απόσταση με τα πόδια από το κέντρο της πανεπιστημιούπολης, συμπεριλαμβανομένης της Union Square, όπου οι φοιτητές μπορούν να βρουν φαρμακείο, τη βιβλιοθήκη, ακόμη και ένα φοιτητικό ταχυδρομείο. Οι φοιτητές έχουν την ευκαιρία να επιλέξουν ανάμεσα σε μια εντυπωσιακή ποικιλία μαθημάτων τόσο σε προπτυχιακό όσο και σε μεταπτυχιακό επίπεδο, καθώς και ανάμεσα σε πέντε διαφορετικές σύγχρονες και ευρύχωρες εστίες.

Λίστα με 221 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Keele - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Keele

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Δίκαιο Επιχειρήσεων": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Campus life at Keele
  • You NEED to know this about Keele...
  • How would you describe your time at Keele?
  • MA in Education at Keele
  • Reasons to choose Keele

Επιχειρήσεις και Δίκαιο MA (Hons) Πανεπιστήμιο του Edinburgh
(The University of Edinburgh)