University of Hull
Επαγγελματική πρακτική στην πρώιμη εκπαίδευση 0-8 (Θεμελιώδες πτυχίο) FdEd
University of Hull - Πανεπιστήμιο του Hull

Αν είστε παιδαγωγός, υπεύθυνος προσχολικής μάθησης ή επαγγελματίας των πρώτων ετών, θα επωφεληθείτε από τις ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης που συνοδεύουν αυτό το βασικό πτυχίο.

Έχει σχεδιαστεί για να ανταποκρίνεται στις ακριβείς αλλά μεταβαλλόμενες ανάγκες των εργοδοτών και θα αναπτύξει τις γνώσεις και την κατανόησή σας σχετικά με την εργασία με βρέφη και μικρά παιδιά.

Θα αναπτύξετε δεξιότητες για τον τομέα της εκπαίδευσης και της φροντίδας στην πρώιμη παιδική ηλικία, καθώς και θα αποκτήσετε εμπειρία σε ακαδημαϊκό υπόβαθρο και θα αναπτύξετε τα χαρακτηριστικά που εκτιμούν οι εργοδότες.

Θα σας δώσει τη δυνατότητα να αναπτύξετε τις δεξιότητες, την εμπειρία και τις γνώσεις που χρειάζεστε για να υποβάλετε αίτηση για αρχική κατάρτιση εκπαιδευτικών ή για μια σειρά από άλλες επαγγελματικές εκπαιδευτικές διαδρομές.

Επίσημοι συνεργάτες της ομάδας GB

Γνωρίζατε ότι το University of Hull είναι ο επίσημος πανεπιστημιακός εταίρος της Team GB; Η κοινή μας πεποίθηση είναι ότι ο καθένας, με τις σωστές ευκαιρίες μπροστά του και μια αφοσιωμένη ομάδα πίσω του, μπορεί να πετύχει εκπληκτικά πράγματα. Σε αυτό βασίζεται η συνεργασία μας με την Team GB. Το εξαιρετικό βρίσκεται μέσα σας - και εμείς θα σας βοηθήσουμε να το βρείτε.

Τι σημαίνει αυτό για εσάς; Σημαίνει ότι είτε σπουδάζετε αθλητική επιστήμη, είτε μάρκετινγκ, είτε logistics, είτε υγειονομική περίθαλψη, είτε μηχανική, θα μπορέσετε να αποκτήσετε ανεκτίμητη εμπειρία μέσω αυτής της μοναδικής συνεργασίας.

Συνεργαζόμαστε με την Team GB για να δημιουργήσουμε ευκαιρίες για εθελοντισμό και εργασιακή εμπειρία, να συμμετάσχουμε σε συναντήσεις με Ολυμπιονίκες, να φιλοξενήσουμε ομιλίες καλεσμένων ομιλητών στην πανεπιστημιούπολη και πολλά άλλα. Ορισμένοι από τους φοιτητές μας βοήθησαν πρόσφατα τους αθλητές της Team GB να ετοιμάσουν την εξάρτησή τους για να αγωνιστούν στο πλαίσιο της προετοιμασίας για τους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του Μινσκ 2019. Πρόκειται για μια εξαιρετική συνεργασία και δεν θα τη βρείτε πουθενά αλλού.

Θα αξιολογηθείτε μέσω ενός συνδυασμού γραπτών, πρακτικών και μαθησιακών αξιολογήσεων καθ' όλη τη διάρκεια του πτυχίου σας. Η γραπτή αξιολόγηση περιλαμβάνει συνήθως εξετάσεις και τεστ πολλαπλής επιλογής. Η πρακτική άσκηση είναι μια αξιολόγηση των δεξιοτήτων και των ικανοτήτων σας. Αυτό μπορεί να περιλαμβάνει παρουσιάσεις, σχολική εμπειρία, εργασιακή εμπειρία ή εργαστηριακές εργασίες. Οι εργασίες μαθημάτων συνήθως περιλαμβάνουν δοκίμια, γραπτές εργασίες, διατριβές, ερευνητικές εργασίες ή τη δημιουργία ενός χαρτοφυλακίου της δουλειάς σας.

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic) 6

Για το μάθημα αυτό απαιτείται IELTS 6,0 συνολικά, με τουλάχιστον 5,5 σε κάθε δεξιότητα. Για άλλα προσόντα γνώσης της αγγλικής γλώσσας που γίνονται δεκτά από το Πανεπιστήμιο, επισκεφθείτε την ιστοσελίδα www.hull.ac.uk.

Institution's Own Test

60% συνολικά (με τουλάχιστον 55% σε κάθε δεξιότητα)

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςProfessional Practice in Early Years 0-8 (Foundation Degree), FdEd, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Επαγγελματική πρακτική στην πρώιμη εκπαίδευση 0-8 (Θεμελιώδες πτυχίο) FdEd

Ιρλανδία £7500 έτος 1
Channel Islands £7500 έτος 1
Ιρλανδία £7500 έτος 1
Channel Islands £7500 έτος 1
Διεθνή £16500 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Hull στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 27 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Hull

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Hull

Το Πανεπιστήμιο του Hull ιδρύθηκε το 1928 και βρίσκεται στα προάστια της μικρής πόλης Hull, στην κομητεία Yorkshire and the Humber. Στην πανεπιστημιούπολη μπορείτε να βρείτε μπαρ, καφετέριες, βιβλιοθήκη, ένα υπερσύγχρονο γυμναστήριο, ένα μίνι σούπερ μάρκετ και ένα νυχτερινό κέντρο, παρέχοντας όλα όσα μπορεί να χρειαστεί ένας φοιτητής στις εγκαταστάσεις του. Αυτό το πανεπιστήμιο είναι ιδιαίτερα υπερήφανο για την ερευνητική του δραστηριότητα στους τομείς της ναυτικής ιστορίας, της περιβαλλοντικής τεχνολογίας και της κοινωνικής δικαιοσύνης.

Λίστα με 183 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Hull - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Hull

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Αγωγή και Φροντίδα στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • A Day in the Life | University of Hull