University of Greenwich
Σχεδιασμός ιστοσελίδων και σχεδιασμός περιεχομένου MA
University of Greenwich - Πανεπιστήμιο του Greenwich

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Μάθετε να σχεδιάζετε, να κατασκευάζετε και να προωθείτε ιστοσελίδες χρησιμοποιώντας τεχνικές βέλτιστης πρακτικής σε αυτό το ευρύτατο μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών στον Σχεδιασμό Ιστοσελίδων και Σχεδιασμό Περιεχομένου.

Είτε διαχειρίζεστε ήδη ιστότοπους είτε θέλετε να ξεκινήσετε τη δική σας επιχείρηση στο διαδίκτυο, αυτό το μάθημα προσφέρει τις δεξιότητες για σταδιοδρομία στον τομέα του σχεδιασμού ιστοσελίδων και του ψηφιακού περιεχομένου. Θα συνδυάσετε πνευματικές προκλήσεις με πρακτικές και τεχνικές δεξιότητες, καθώς θα μάθετε να δημιουργείτε ιστότοπους με επαγγελματικό, σύγχρονο τρόπο. Στο πλαίσιο του μαθήματος, θα δημιουργήσετε έναν ζωντανό ιστότοπο και θα μετρήσετε την επιτυχία του.

Το ΠΜΣ Σχεδιασμός ιστοσελίδων και σχεδιασμός περιεχομένου εστιάζει στις τεχνικές, λειτουργικές και αισθητικές προσεγγίσεις του σχεδιασμού ιστοσελίδων. Θα μάθετε τις βέλτιστες πρακτικές του κλάδου για τη σήμανση, τη συμμόρφωση, την εμπειρία χρήστη, την αρχιτεκτονική πληροφοριών, τη στρατηγική περιεχομένου, την προσβασιμότητα και τη βελτιστοποίηση μηχανών αναζήτησης (SEO). Αυτό σας επιτρέπει να δημιουργείτε και να διαχειρίζεστε ιστότοπους που παρέχουν καλή εμπειρία χρήσης. Οι δεξιότητες από αυτό το μάθημα είναι ιδανικές για έναν αναπτυσσόμενο τομέα με φανταστικές ευκαιρίες.

Τι πρέπει να γνωρίζετε για αυτό το μάθημα

• Είμαστε το μοναδικό πανεπιστήμιο στο Ηνωμένο Βασίλειο που προσφέρει ένα μεταπτυχιακό πρόγραμμα πλήρους φοίτησης στον Σχεδιασμό Ιστοσελίδων και Σχεδιασμό Περιεχομένου.
  • Το μάθημα δίνει τη δυνατότητα σε αποφοίτους πολλών ειδικοτήτων να σχεδιάζουν, να σχεδιάζουν, να κατασκευάζουν και να προωθούν αποτελεσματικούς ιστότοπους.
  • Θα αποκτήσετε τεχνικές δεξιότητες, συμπεριλαμβανομένων των βασικών front-end και back-end τεχνολογιών και των αρχών του γραφιστικού σχεδιασμού.
  • Θα εξοικειωθείτε με το αυξανόμενο και ταχέως εξελισσόμενο σώμα γνώσεων στον κλάδο του σχεδιασμού ιστοσελίδων.

Όλες οι αξιολογήσεις βασίζονται στις εργασίες του μαθήματος και του έργου σας. Ορισμένες ενότητες έχουν "ενδιάμεσες αξιολογήσεις", οι οποίες παρέχουν ανατροφοδότηση για να σας βοηθήσουν να παρακολουθήσετε την πρόοδο.

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς δέχεται ένα ευρύ φάσμα διεθνών τίτλων σπουδών για την εισαγωγή στα προγράμματά μας.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςWeb Design and Content Planning, MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Προπτυχιακός τίτλος σπουδών (με άριστα) με βαθμό 2:2 ή ανώτερο, σε σχετικό αντικείμενο.

Οι υποψήφιοι χωρίς πτυχίο που διαθέτουν επαγγελματικά προσόντα μπορούν να εξεταστούν.

Γνώση των λειτουργικών συστημάτων υπολογιστών (Windows ή Mac OS), καλή κατανόηση της διαχείρισης αρχείων και ικανότητα χρήσης τυποποιημένου λογισμικού γραφείου. Το μάθημα δεν προϋποθέτει προηγούμενη γνώση του σχεδιασμού ιστοσελίδων, αλλά θα ωφεληθείτε από κάποια αυτοδιδασκαλία πριν από την έναρξη του μαθήματος.

Μπορείτε επίσης να διαβάσετε την πολιτική εισδοχής μας

Δίδακτρα Σχεδιασμός ιστοσελίδων και σχεδιασμός περιεχομένου MA

Αγγλία £11000
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £11000
Σκωτία £11000
Ουαλία £11000
EU £17450
Διεθνή £17450

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Greenwich στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 26 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Greenwich

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς λειτουργεί με κρατική χρηματοδότηση και εδρεύει στο Λονδίνο και το Κεντ της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου, το Old Royal Naval College, καθώς και η πανεπιστημιούπολη Avery Hill βρίσκονται στο Royal Borough of Greenwich, στο ευρύτερο Λονδίνο. Η δορυφορική του πανεπιστημιούπολη στο Medway, Kent, αποτελεί μέρος μιας συνεργασίας με το Πανεπιστήμιο του Kent.

Λίστα με 214 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Greenwich - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Greenwich

• Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent
  • Chemical Engineering | University of Greenwich, London & Kent