University of Greenwich
Αειφόρος σχεδιασμός και μηχανική κτιρίων MSc
University of Greenwich - Πανεπιστήμιο του Greenwich

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Αυτό το ΠΜΣ θα σας δώσει τις δεξιότητες μηχανικού και τεχνικού σχεδιασμού για να χαράξετε καριέρα στον συνεχώς αναπτυσσόμενο τομέα των βιώσιμων κατασκευών. Η αυξανόμενη τάση για βιώσιμες λύσεις στο δομημένο περιβάλλον οδηγεί στην ανάγκη για καλά εκπαιδευμένους επαγγελματίες με πραγματική κατανόηση του θέματος. Το μάθημά μας "Σχεδιασμός και μηχανική βιώσιμων κτιρίων" σας διδάσκει τον τεχνικό σχεδιασμό και τη μηχανική που σχετίζονται με την υλοποίηση τέτοιων έργων σε έναν κόσμο με εμπορικό προσανατολισμό. Θα εξετάσετε τόσο τα παθητικά (κτιριακό υλικό) όσο και τα ενεργητικά μέτρα (υπηρεσίες κτιρίου και τεχνολογίες ανανεώσιμων πηγών ενέργειας), με βασικές ενότητες που καλύπτουν τα βιώσιμα και υγιή κτίρια, την προσομοίωση κτιρίων και τα συστήματα περιβαλλοντικού και παθητικού σχεδιασμού. Οι επιλογές σταδιοδρομίας που ανοίγονται μετά την επιτυχή ολοκλήρωση αυτού του μαθήματος περιλαμβάνουν ρόλους σε κυβερνητικές υπηρεσίες, τοπικές αρχές και αναπτυξιακούς οργανισμούς.

Τι πρέπει να γνωρίζετε για αυτό το μάθημα

• Το μάθημα συνδυάζει τον τεχνικό σχεδιασμό και τη μηχανική που σχετίζονται με την υλοποίηση βιώσιμων δομημένων εμπορικών περιβαλλόντων.
  • Θα μάθετε ποια προσέγγιση πρέπει να ακολουθήσετε όταν εξετάζετε το νέο ή το υπάρχον κτιριακό απόθεμα από την άποψη της βιωσιμότητάς του.
  • Το μάθημα επικεντρώνεται στην παρουσίαση και την επικοινωνία εφαρμόσιμων λύσεων σε πολύπλοκα προβλήματα.
  • Συνεργαζόμαστε με την έρευνα αιχμής που διεξάγεται από τη σχολή σε τεχνικά, συμπεριφορικά και κοινωνικά ζητήματα που σχετίζονται με την παροχή βιώσιμων δομημένων περιβαλλόντων.

Η αξιολόγηση είναι ποικίλη και περιλαμβάνει εργασίες μαθημάτων, χαρτοφυλάκιο, πρακτική άσκηση, παρουσιάσεις και εξετάσεις. Κάθε μάθημα έχει επίσημες αξιολογήσεις οι οποίες υπολογίζονται στον βαθμό σας. (Η υποβολή χαρτοφυλακίου και οι προφορικές παρουσιάσεις θα χρησιμοποιηθούν για τα μαθήματα που βασίζονται στην πρακτική). Ορισμένα μαθήματα μπορεί επίσης να περιλαμβάνουν αξιολογήσεις πρακτικής, οι οποίες δεν υπολογίζονται στον τελικό σας βαθμό. Για όλες τις αξιολογήσεις θα σας παρέχεται ανατροφοδότηση που θα σας βοηθήσει να παρακολουθείτε την πρόοδο και να βελτιώνετε τις επιδόσεις σας.

Το Πανεπιστήμιο του Greenwich δέχεται ένα ευρύ φάσμα διεθνών τίτλων σπουδών για την εισαγωγή στα προγράμματά μας.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSustainable Building Design and Engineering, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Προπτυχιακός τίτλος σπουδών (με άριστα) 2:2, ή ανώτερο, σε αντικείμενο του δομημένου περιβάλλοντος, όπως, Πολιτικός Μηχανικός, Κατασκευαστής, Τοπογράφος Μηχανικός ή Αρχιτέκτονας.

Οι υποψήφιοι χωρίς πτυχίο που διαθέτουν σχετική επαγγελματική εμπειρία μπορούν να εξεταστούν.

Μπορεί να εξεταστούν και υποψήφιοι από άλλες ειδικότητες

Μπορείτε επίσης να διαβάσετε την πολιτική εισδοχής μας

Δίδακτρα Αειφόρος σχεδιασμός και μηχανική κτιρίων MSc

EU £17450 έτος 1
Διεθνή £17450 έτος 1

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Greenwich στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 26 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Greenwich

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς λειτουργεί με κρατική χρηματοδότηση και εδρεύει στο Λονδίνο και το Κεντ της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου, το Old Royal Naval College, καθώς και η πανεπιστημιούπολη Avery Hill βρίσκονται στο Royal Borough of Greenwich, στο ευρύτερο Λονδίνο. Η δορυφορική του πανεπιστημιούπολη στο Medway, Kent, αποτελεί μέρος μιας συνεργασίας με το Πανεπιστήμιο του Kent.

Λίστα με 214 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Greenwich - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Κατασκευές και Δομημένο Περιβάλλον": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent