University of Greenwich
MSc Νοσηλευτική (Νοσηλευτική για παιδιά) MSc
University of Greenwich - Πανεπιστήμιο του Greenwich

Παρακάτω μπορείς να δεις τις κριτικές για το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, από 190 αποφοίτους του προγράμματος MSc Nursing (Children's Nursing) MSc στο Πανεπιστήμιο του Greenwich για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών στην τοποθεσία: UK σχετικά με: Νοσηλευτική ενηλίκων.

Μισθός Αποφοίτων Νοσηλευτική ενηλίκων

Σημαντικό: Τα παρακάτω στοιχεία για τους μισθούς δεν αφορούν συγκεκριμένα προγράμματα σπουδών, αλλά περιέχουν στοιχεία για όλους τους φοιτητές σε : Νοσηλευτική ενηλίκων στο πανεπιστήμιο. Λόγω της μεθοδολογίας συλλογής δεδομένων τα μισθολογικά δεδομένα βασίζονται κυρίως σε δεδομένα προπτυχιακών φοιτητών.

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £25000 - £29000 £21000 - £33000 £22000 - £37500

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε Νοσηλευτική ενηλίκων (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £25006 - £26600 £19412 - £29648 £20644 - £33341

Αν είστε απόφοιτος που αναζητά μια ικανοποιητική καριέρα ως εγγεγραμμένος νοσηλευτής παιδιών, το καινοτόμο μεταπτυχιακό μας στη Νοσηλευτική θα σας βοηθήσει να επιτύχετε τους στόχους σας.

Το να γίνεις νοσηλευτής παιδιών απαιτεί ένα μοναδικό μείγμα ευαισθησίας και δεξιοτήτων. Αυτό το ΠΜΣ προσφέρει κλινική πρακτική άσκηση και μια ποικίλη και ενδιαφέρουσα ματιά στις πολλές δυνατότητες μελλοντικής σταδιοδρομίας.

Τα μαθήματα στην πανεπιστημιούπολη πραγματοποιούνται σε προσομοιωμένους θαλάμους εκτός από αίθουσες διαλέξεων και διδάσκονται από μια πρώτης τάξεως ομάδα εξειδικευμένων, έμπειρων καθηγητών. Οι κλινικές πρακτικές σας παρέχουν την ευκαιρία να εφαρμόσετε τη θεωρητική σας μάθηση στην πράξη, εργαζόμενοι δίπλα σε εξειδικευμένους και έμπειρους νοσηλευτές παιδιών στην αιχμή της φροντίδας των ασθενών.

Θα γνωρίσετε το έργο των εξειδικευμένων υπηρεσιών - από τις κοινοτικές ομάδες νοσηλείας και τα τμήματα επειγόντων περιστατικών για παιδιά έως τις υπηρεσίες συνεχούς φροντίδας για παιδιά με μακροχρόνιες και σύνθετες ανάγκες, συμπεριλαμβανομένης της φροντίδας στο τέλος της ζωής τους.

Όλοι οι σπουδαστές νοσηλευτικής που ξεκινούν μαθήματα από τον Σεπτέμβριο του 2020 μπορούν να επωφεληθούν από εγγυημένη, πρόσθετη στήριξη ύψους τουλάχιστον 5.000 λιρών ετησίως, την οποία δεν θα χρειαστεί να επιστρέψουν.

Τι πρέπει να γνωρίζετε για αυτό το μάθημα:

• Η Νοσηλευτική και Μαιευτική στο Greenwich είναι το νούμερο ένα στο Λονδίνο όσον αφορά την ικανοποίηση από τη διδασκαλία (Guardian League Tables 2022)).
  • Διοργανώνουμε κλινικές τοποθετήσεις με τοπικά NHS Trusts που σας επιτρέπουν να μαθαίνετε δίπλα σε έμπειρους επαγγελματίες και να ικανοποιείτε τις απαιτήσεις των οδηγιών της ΕΕ.
  • Το μάθημα θα έχει κοινή έγκριση για το Πανεπιστήμιο του Greenwich και το Συμβούλιο Νοσηλευτικής και Μαιευτικής (NMC)..
  • Οι φοιτητές νοσηλευτικής μπορούν να επωφεληθούν από πρόσθετη υποστήριξη ύψους τουλάχιστον 5.000 λιρών ετησίως για να βοηθηθούν στα έξοδα διαβίωσης.

Αναγνωρισμένο από το Συμβούλιο Νοσηλευτικής και Μαιευτικής (NMC) με σκοπό την εγγραφή ως ειδικευμένος νοσηλευτής (ενηλίκων).

Το παρακάτω παράδειγμα βασίζεται σε όλους τους αποφοίτους MSc Nursing (Children's Nursing) MSc από Πανεπιστήμιο του Greenwich

96% Συνεργάτες επιστήμης, μηχανικής και τεχνολογίας
1% Επαγγέλματα εξυπηρέτησης πελατών
1% Στοιχειώδη επαγγέλματα

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Σε αυτό το μάθημα, θα αξιολογηθείτε με δοκίμια, Αντικειμενική Δομημένη Κλινική Εξέταση (ΟΑΣΕ), εκθέσεις, εξετάσεις και ένα έγγραφο αξιολόγησης πρακτικής.

Κατανομή διαβάθμισης

Οι μαθητές του μαθήματος έλαβαν τους ακόλουθους βαθμούς

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςMSc Nursing (Children's Nursing), MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα MSc Νοσηλευτική (Νοσηλευτική για παιδιά) MSc

EU £16150 έτος 1
Διεθνή £16150 έτος 1

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Greenwich στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 26 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Greenwich

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς λειτουργεί με κρατική χρηματοδότηση και εδρεύει στο Λονδίνο και το Κεντ της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου, το Old Royal Naval College, καθώς και η πανεπιστημιούπολη Avery Hill βρίσκονται στο Royal Borough of Greenwich, στο ευρύτερο Λονδίνο. Η δορυφορική του πανεπιστημιούπολη στο Medway, Kent, αποτελεί μέρος μιας συνεργασίας με το Πανεπιστήμιο του Kent.

Λίστα με 214 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Greenwich - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Παιδιατρική Νοσηλευτική Φροντίδα": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent