University of Greenwich
Αρχιτεκτονική, τοπίο και πολεοδομία MSc
University of Greenwich - Πανεπιστήμιο του Greenwich

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Το MSc Advanced Landscape and Urbanism σας επιτρέπει να αναπτύξετε εφευρετικές προσεγγίσεις στο σχεδιασμό πόλεων, τοπίων και εδαφών - ενισχύοντας τις ακαδημαϊκές και επαγγελματικές σας δεξιότητες.

Σχεδιασμένο για φοιτητές αρχιτεκτονικής, αρχιτεκτονικής τοπίου, μηχανικούς και συναφείς τομείς, αυτό το μεταπτυχιακό πρόγραμμα στην αρχιτεκτονική τοπίου και την πολεοδομία αφορά την αυξανόμενη επιρροή του τοπίου στις αστικές, κοινωνικές και οικολογικές διαδικασίες. Θα ενημερωθείτε για τις προκλήσεις που αντιμετωπίζουν οι σύγχρονες πόλεις, όπως η αστική ανάπτυξη, η κλιματική αλλαγή και η κοινωνική ανισότητα, ενθαρρύνοντάς σας να εξετάσετε τα μελλοντικά τοπία και τις πόλεις με γνώμονα αυτά τα ζητήματα.

Επωφεληθείτε από την πρόσβαση στο υπερσύγχρονο κτίριο Stockwell Street, το οποίο είναι εξοπλισμένο με στούντιο σχεδιασμού, σουίτα φωτογραφίας, κινηματογραφικά στούντιο και χώρους γκαλερί. Θα βρίσκεστε επίσης σε ιδανική θέση για να επισκεφθείτε τις γκαλερί του Λονδίνου και τα έργα τοπίου. Το πρόγραμμα σπουδών θα σας επιτρέψει να προχωρήσετε κατευθείαν σε μια καριέρα στον τομέα της αρχιτεκτονικής και του αστικού σχεδιασμού ή να συνεχίσετε με διδακτορικές σπουδές.

Τι πρέπει να γνωρίζετε για αυτό το μάθημα

• Θα εξερευνήσετε τις συνθήκες της σύγχρονης πολεοδομίας και θα χρησιμοποιήσετε προηγμένες τεχνικές σχεδιασμού για να αναπτύξετε στρατηγικές και παρεμβάσεις.
  • Αντιμετωπίζετε τις κρίσιμες συνθήκες των σύγχρονων πόλεων, όπως τα ακραία περιβαλλοντικά φαινόμενα, οι μεταβαλλόμενες οικονομικές ατζέντες και οι μετασχηματισμοί στις αστικές υποδομές.
  • Πραγματοποίηση ερευνητικών επισκέψεων σε γκαλερί τέχνης του Λονδίνου (The Tate, ICA), μουσεία (British Museum) και σημαντικά τοπία (Kew Gardens, Royal Park Greenwich, Queen Elizabeth Olympic Park).
  • Ενθαρρύνεστε να συμμετάσχετε σε επισκέψεις επιτόπιας μελέτης στο εξωτερικό (πρόσφατα στην Κωνσταντινούπολη και τη Νέα Υόρκη) για να ενημερώσετε τα έργα σχεδιασμού.

Σε αυτό το μάθημα, οι φοιτητές αξιολογούνται με την εκπόνηση εργασιών. Οι ενότητες σχεδιασμού παρέχουν εβδομαδιαία ανατροφοδότηση, η οποία παρέχει καθοδήγηση για την ανάπτυξη της σχεδιαστικής και ερευνητικής σας εργασίας. Κάθε μάθημα έχει επίσημες αξιολογήσεις που υπολογίζονται στον βαθμό σας.

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς δέχεται ένα ευρύ φάσμα διεθνών τίτλων σπουδών για την εισαγωγή στα προγράμματά μας.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςArchitecture, Landscape and Urbanism, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Προπτυχιακός τίτλος σπουδών (με άριστα) με βαθμό 2:2, ή ανώτερο, στην Αρχιτεκτονική, την Αρχιτεκτονική Τοπίου, τη Μηχανική, την Πολεοδομία ή σε συναφές αντικείμενο.

Κατ' εξαίρεση, θα εξεταστούν επίσης υποψήφιοι από τους τομείς της γεωγραφίας, της οικολογίας και των κοινωνικών επιστημών.

Μπορείτε επίσης να διαβάσετε την πολιτική εισδοχής μας

Δίδακτρα Αρχιτεκτονική, τοπίο και πολεοδομία MSc

EU £17450
Αγγλία £11000
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £11000
Σκωτία £11000
Ουαλία £11000
Διεθνή £17450

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Greenwich στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 26 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Greenwich

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς λειτουργεί με κρατική χρηματοδότηση και εδρεύει στο Λονδίνο και το Κεντ της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου, το Old Royal Naval College, καθώς και η πανεπιστημιούπολη Avery Hill βρίσκονται στο Royal Borough of Greenwich, στο ευρύτερο Λονδίνο. Η δορυφορική του πανεπιστημιούπολη στο Medway, Kent, αποτελεί μέρος μιας συνεργασίας με το Πανεπιστήμιο του Kent.

Λίστα με 214 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Greenwich - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Αρχιτεκτονική": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent