University of Gloucestershire
Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών MSc
University of Gloucestershire - Πανεπιστήμιο του Gloucestershire

Αποκτήστε τις γνώσεις και τις δεξιότητες που απαιτούνται για μια σταδιοδρομία στον τομέα των Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών. Αυτό το μάθημα θα σας δώσει την ευκαιρία να βελτιώσετε τις γνώσεις σας και να παρακολουθείτε τις τελευταίες εξελίξεις στον κλάδο.

Το μάθημα θα αναπτύξει την κατανόηση των βασικών πτυχών της ηλεκτρολογίας και της ηλεκτρονικής μηχανικής και θα διερευνήσει πώς αυτές εντάσσονται στο πλαίσιο των βιομηχανικών τομέων και των ταχέως αναπτυσσόμενων καθημερινών εφαρμογών.

Θα ασχοληθείτε με τις προκλήσεις, τα προβλήματα και τις λύσεις που σχετίζονται με την ηλεκτρολογική και ηλεκτρονική μηχανική στη σύγχρονη βιομηχανία, συμπεριλαμβανομένου του βέλτιστου και ευφυούς σχεδιασμού και ανάπτυξης ηλεκτρονικών συστημάτων, καθώς και της λειτουργίας και της διαχείρισης της μηχανικής. Θα μελετήσετε και θα ερευνήσετε νέες προσεγγίσεις σε αυτόν τον τομέα και θα τις εφαρμόσετε τόσο σε πραγματικά όσο και σε ερευνητικά προβλήματα.

Θα έχετε την ευκαιρία να εργαστείτε τόσο ως άτομο όσο και ως μέλος μιας ομάδας σε έργα και θέματα που περιλαμβάνουν τεχνητή νοημοσύνη, έξυπνα βιομηχανικά ρομπότ, αισθητήρια και ενσωματωμένα συστήματα, έξυπνα μηχανικά συστήματα και προϊόντα, έξυπνη βιομηχανική επιθεώρηση, βιοϊατρικές εφαρμογές και χειρουργική ρομποτική.

Το μάθημα αυτό έχει σχεδιαστεί για φοιτητές που ενδιαφέρονται να αναπτύξουν τη σταδιοδρομία τους τόσο σε θεωρητικούς όσο και σε πρακτικούς τομείς της ηλεκτρολογίας και της ηλεκτρονικής μηχανικής. Προετοιμάζει επίσης τους φοιτητές που επιθυμούν να συνεχίσουν τις σπουδές τους σε επίπεδο διδακτορικής έρευνας.

Οι σπουδαστές που θα ολοκληρώσουν επιτυχώς αυτό το μάθημα θα είναι σε θέση να συνεισφέρουν άμεσα στην απόδοση και τις λειτουργίες μιας εταιρείας στο ευρύ φάσμα της σύγχρονης βιομηχανίας.<MS&&>

Για περισσότερες πληροφορίες και για να υποβάλετε αίτηση για το πρόγραμμα MSc Electrical and Electronics Engineering, επισκεφθείτε τη σελίδα του προγράμματος στη διεύθυνση <MW&&&>www.glos.ac.uk/Postgraduate</MW&&&></MS&&&>

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςElectrical and Electronics Engineering, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών MSc

EU £15000
Αγγλία £9425
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £9425
Σκωτία £9425
Ουαλία £9425
Διεθνή £15000

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Gloucestershire στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 14 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Gloucestershire

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Gloucestershire

Το University of Gloucester είναι ένα πανεπιστήμιο με τρεις πανεπιστημιουπόλεις, που βρίσκεται στο Gloucester της Αγγλίας. Δύο από τις πανεπιστημιουπόλεις βρίσκονται στο Cheltenham και η άλλη στο ίδιο το Gloucester. Το The Park και το Francis Close Hall ανήκουν στο Cheltenham, ενώ το Oxstalls είναι το όνομα της πανεπιστημιούπολης του Gloucester. Κάθε τοποθεσία χρησιμοποιείται για ξεχωριστές λειτουργίες που πραγματοποιεί το πανεπιστήμιο.

Λίστα με 163 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Gloucestershire - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Gloucestershire

• International Postgraduate Merit Scholarship
  • University of Gloucestershire - much more than a degree