University of Essex
Προηγμένη μυοσκελετική αξιολόγηση και πρακτική (Hand Therapy) PgCert
University of Essex - Πανεπιστήμιο του Essex

Καταλαβαίνουμε ότι μπορεί να μην έχετε το χρόνο να κάνετε ένα πτυχίο πλήρους απασχόλησης, οπότε τα μονοπάτια CPD μας σας επιτρέπουν να σπουδάσετε με ευελιξία, με τον τρόπο που σας ταιριάζει καλύτερα. Η δομή, ο τρόπος διεξαγωγής και το επίπεδο υποστήριξης σας επιτρέπουν να προχωρήσετε προς ένα προσόν σε επίπεδο μεταπτυχιακού πιστοποιητικού.

Αυτή η διαδρομή δίνει τη δυνατότητα σε κλινικούς γιατρούς που έχουν ειδικευτεί στη θεραπεία χεριών να προωθήσουν την πρακτική τους. Οι σπουδαστές θα ασχοληθούν με υλικό που σχετίζεται με τη λήψη κλινικών αποφάσεων, τις στρατηγικές βελτίωσης της ποιότητας των κλινικών υπηρεσιών και τις προηγμένες κλινικές δεξιότητες, όπως η ενέσιμη θεραπεία. Υπάρχει ευελιξία στο πλαίσιο αυτής της κατεύθυνσης ώστε οι σπουδαστές να κατευθύνουν τη μάθησή τους σε θέματα προσωπικού ενδιαφέροντος.

Εμείς:

• Σας παρέχουμε μια κρίσιμη κατανόηση των βασικών εννοιών που διέπουν τις προηγμένες μυοσκελετικές κλινικές δεξιότητες πέρα από το κανονικό επαγγελματικό σας πεδίο πρακτικής.
  • Σας παρέχουμε την ευκαιρία να αποκτήσετε προηγμένες μυοσκελετικές κλινικές δεξιότητες πέραν της δικής σας τεκμηριωμένης πρακτικής.
  • Να σας εξασφαλίσει την απόκτηση μιας σειράς μεταβιβάσιμων δεξιοτήτων που σχετίζονται με την απασχόληση.

Το μάθημα αυτό εντάσσεται στη Σχολή μας Επιστημών Αθλητισμού, Αποκατάστασης και Άσκησης. Αυτό παρέχει μια συναρπαστική ευκαιρία να ενταχθείτε σε μια κοινότητα που επικεντρώνεται ειδικά στην επιστήμη του αθλητισμού και της άσκησης, την αθλητική θεραπεία και τη φυσιοθεραπεία. Αυτό θα μας επιτρέψει να συγκεντρώσουμε τη διεθνώς αναγνωρισμένη έρευνά μας, να μοιραστούμε τη γνώση και να ενισχύσουμε τις ευκαιρίες πρακτικής άσκησης και επαγγελματικής κατάρτισης για τους φοιτητές και τους αποφοίτους μας.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςAdvanced Musculoskeletal Assessment and Practice (Hand Therapy), PgCert, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Προηγμένη μυοσκελετική αξιολόγηση και πρακτική (Hand Therapy) PgCert

Channel Islands £4000 έτος 1
Ιρλανδία £4000 έτος 1
EU £8680 έτος 1
Διεθνή £8680 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Τα τέλη που εμφανίζονται αφορούν την εγγραφή για το 2024-25. Τα τέλη για τα μαθήματα μερικής φοίτησης υπολογίζονται κατ' αναλογία με τα αντίστοιχα τέλη πλήρους φοίτησης.

Τα δίδακτρα μπορεί να υπόκεινται σε ετήσιες αυξήσεις σε κάθε έτος σπουδών σύμφωνα με τον πληθωρισμό.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Essex στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 27 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Essex

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Essex

Το Πανεπιστήμιο του Essex, είναι ένα δημόσιο, ερευνητικό πανεπιστήμιο όπου η περιέργεια κυριαρχεί και η σκέψη έξω από το κουτί δεν ενθαρρύνεται απλώς, αλλά αναμένεται. Με έδρα την ομώνυμη κομητεία του Essex, η κύρια πανεπιστημιούπολη βρίσκεται στο Wivenhoe Park, κοντά στο Colchester. Εκεί στεγάζονται οι τρεις σχολές του πανεπιστημίου, Ανθρωπιστικές Επιστήμες, Επιστήμες και Υγεία και Κοινωνικές Επιστήμες, καθώς και μια πολύ μεγάλη κοινότητα τοπικών κουνελιών και άλλων μικρών ειδών πανίδας, χαρακτηριστικών της αγγλικής υπαίθρου.

Λίστα με 921 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Essex - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Essex

12070
Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Εργοθεραπεία": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Life at The Towers - University of Essex Accommodation Colchester Campus
  • MA Jungian and Post-Jungian Studies at the University of Essex
  • Interview with Shaun Barbour, Top Undergraduate Law Graduate 2019 | University of Essex Online
  • Let’s Speak to our Modern Languages Graduates at the University of Essex
  • Why Study at Essex Business School in Southend?

Colchester Campus

Προηγμένη μυοσκελετική αξιολόγηση και πρακτική (Hand Therapy) PgCert Πανεπιστήμιο του Essex
(University of Essex)
- - - £8680 - Κόλτσεστερ Oncampus μερική απασχόληση