University of Cumbria
Εγκληματολογία, Κίνδυνος και Προστασία MSc
University of Cumbria - Πανεπιστήμιο της Cumbria

Αν ασχολείστε με μια καριέρα που αφορά τη βλάβη που σχετίζεται με το έγκλημα ή αν θέλετε να ασχοληθείτε με αυτόν τον σημαντικό τομέα, το MSc μας στην Εγκληματολογία, τον Κίνδυνο και τη Διασφάλιση θα μπορούσε να είναι μια ιδανική επιλογή για εσάς.

• ΕΠΙΣΚΌΠΗΣΗ ΜΑΘΗΜΆΤΩΝ

Θα επικεντρωθούμε, μεταξύ άλλων, στη διασφάλιση, την ψηφιακή θυματοποίηση, την πολιτική και πρακτική αποκατάστασης και τη διαχείριση κινδύνων και ασφάλειας.

Εκτός από την ενίσχυση των θεωρητικών σας γνώσεων στην εγκληματολογία, θα αναπτύξετε προηγμένες ερευνητικές δεξιότητες, κατάλληλες για θεωρητική και πρακτική εφαρμογή. Ως αποτέλεσμα, θα είστε εξοπλισμένοι για να ανταποκρίνεστε σε μια σειρά σύνθετων προκλήσεων που αντιμετωπίζουν οι επαγγελματίες πολλαπλών υπηρεσιών με αποστολή την προστασία των κοινοτήτων.

Το πρόγραμμα αυτό διακρίνεται από την ολοκληρωμένη ανάλυση του κινδύνου και της διασφάλισης ως εγκληματολογικών θεμάτων. Αυτή η αναλυτική προσέγγιση βασίζεται στην αναγνώριση της συσχέτισης μεταξύ της εκμετάλλευσης παιδιών και ενηλίκων σε κίνδυνο και της επακόλουθης παραβατικής συμπεριφοράς.

• ΣΕ ΑΥΤΌ ΤΟ ΜΆΘΗΜΑ ΘΑ...
  • Αναπτύσσετε προηγμένες γνώσεις και κατανόηση της εγκληματολογίας, του κινδύνου και της διασφάλισης με βάση την τρέχουσα πρακτική και έρευνα.
  • Προσδιορίζετε τις κατάλληλες μεθοδολογίες για την αντιμετώπιση σύνθετων προβλημάτων.
  • Εξετάζετε τη διατομεακότητα της εξουσίας σε σχέση με τις υπηρεσίες ποινικής δικαιοσύνης και τις απαντήσεις στο έγκλημα, το νόμο και την τάξη.
  • Διαμόρφωση κριτικής επίγνωσης της ιστορίας των ιδεών, του πολιτισμικού πλαισίου, καθώς και των κοινωνικών και πολιτικών θεωριών που ενημερώνουν και επηρεάζουν την πρακτική της εγκληματολογίας.
  • ΤΙ ΘΑ ΜΆΘΕΤΕ

Προσφέρουμε ένα διεγερτικό και απαιτητικό πρόγραμμα όπου μπορείτε να αναπτύξετε εξειδικευμένες γνώσεις και κριτική κατανόηση των θεμάτων που σχετίζονται με την εγκληματολογία, τον κίνδυνο και τη διασφάλιση.

Η διδασκαλία και η μάθηση πραγματοποιούνται μέσω μικτής μάθησης, με ουσιαστική ηλεκτρονική συμμετοχή για την κάλυψη των αναγκών των μαθητών σε διάφορα πλαίσια.

Πρώτο έτος

Όλες οι ενότητες διατίθενται ως αυτόνομα CPD.

• Εγκληματολογικά πλαίσια
  • Προστασία, κίνδυνος και ευπάθεια
  • Προχωρημένες ερευνητικές μέθοδοι
  • Παγκόσμιες διαστάσεις του εγκλήματος
  • Ψηφιακή θυματοποίηση
  • Ασφάλεια και διαχείριση κινδύνων
  • Διατριβή / έρευνα πρακτικής άσκησης
  • Πολιτική και πρακτική αποκατάστασης (προαιρετικά)
  • Μάθηση με διαπραγμάτευση (προαιρετικά)

Οι ενότητες χρησιμοποιούν διαμορφωτική και αθροιστική αξιολόγηση, ώστε να προχωράτε μέσα από μια ενότητα με δομημένο και εποικοδομητικό τρόπο και να οικοδομείτε τις γνώσεις για την πρακτική συνεκτικά και λογικά. Η διαμορφωτική αξιολόγηση έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε να παρέχεται ανατροφοδότηση σχετικά με την απόδοσή σας πριν από την υποβολή της τελικής, συνοπτικής αξιολόγησης - αν και αυτή δεν συμβάλλει στον τελικό βαθμό της ενότητας ή στις πιστωτικές μονάδες που απονέμονται. Ο λεκτικός όγκος - ή ισοδύναμος - τόσο για τις διαμορφωτικές όσο και για τις συνοπτικές αξιολογήσεις υπολογίζεται στο λεκτικό όγκο αξιολόγησης ολόκληρης της ενότητας. ****Τα είδη και οι μέθοδοι αξιολόγησης μπορεί να περιλαμβάνουν:**** **Ομαδικά σεμινάρια και παρουσιάσεις** **Έρευνες** **Ανάλυση διαπροσωπικών δεξιοτήτων** **Εξέταση** **Αναστοχαστικά δοκίμια** **Πακέτο πηγών** **Παρουσίαση αφίσας** **Διπλωματική εργασία**

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCriminology, Risk and Safeguarding, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν πτυχίο με βαθμό 2:2 ή ανώτερο Φοιτητές με άλλα προσόντα/και ή σχετική εμπειρία επαγγελματία μπορούν να γίνουν δεκτοί στο μάθημα. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το Κέντρο Ερευνών για περισσότερες λεπτομέρειες.

Δίδακτρα Εγκληματολογία, Κίνδυνος και Προστασία MSc

Διεθνή £13250 έτος 1
Διεθνή £13575 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Θα υπάρξουν κάποιες πρόσθετες δαπάνες που σχετίζονται με το μάθημα, συμπεριλαμβανομένων της γραφικής ύλης και των σχολικών βιβλίων εκ των οποίων είναι προαιρετικά.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο της Cumbria στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 6 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο της Cumbria

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο της Cumbria

Το Πανεπιστήμιο της Cumbria είναι ένα ίδρυμα του οποίου δηλωμένοι στόχοι είναι η ανάπτυξη του ταλέντου και των ικανοτήτων της περιοχής, καθώς και η προσέλκυση νέων ταλέντων στην περιοχή. Το πανεπιστήμιο λειτουργεί σε 7 διαφορετικές πανεπιστημιουπόλεις, δύο από τις οποίες βρίσκονται μέσα σε περιοχές παγκόσμιας πολιτιστικής κληρονομιάς και είναι το μοναδικό πανεπιστήμιο στο Ηνωμένο Βασίλειο που βρίσκεται μέσα σε εθνικό πάρκο. Κάθε ξεχωριστή πανεπιστημιούπολη έχει κάτι μοναδικό να προσφέρει στους υποψήφιους φοιτητές.

Λίστα με 117 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο της Cumbria - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο της Cumbria

• University of Cumbria - Fay Codona - BSc (Hons) Adult Nursing
  • University of Cumbria - Adventure Beyond Campus (Carlisle)