University of Chichester
Φυσικοθεραπεία (Προεγγραφή) MSc (PG)
University of Chichester - Πανεπιστήμιο του Chichester

Παρακάτω μπορείς να δεις τις κριτικές για το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, από 15 αποφοίτους του προγράμματος Physiotherapy (Pre-Registration) MSc (PG) στο Πανεπιστήμιο του Chichester για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών στην τοποθεσία: UK σχετικά με: ηλεκτρονικά παιχνίδια και κινούμενα σχέδια.

Μισθός Αποφοίτων Δημιουργικές Τέχνες και Σχεδιασμός

Σημαντικό: Τα παρακάτω στοιχεία για τους μισθούς δεν αφορούν συγκεκριμένα προγράμματα σπουδών, αλλά περιέχουν στοιχεία για όλους τους φοιτητές σε : ηλεκτρονικά παιχνίδια και κινούμενα σχέδια στο πανεπιστήμιο. Λόγω της μεθοδολογίας συλλογής δεδομένων τα μισθολογικά δεδομένα βασίζονται κυρίως σε δεδομένα προπτυχιακών φοιτητών.

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19000 - £26000 £22500 - £33500 £27500 - £41500

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε Δημιουργικές Τέχνες και Σχεδιασμός (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £18845 - £25536 £13333 - £23001 £16336 - £27629

Χρηματοδότηση από το NHS

Λαμβάνετε τουλάχιστον 5.000 λίρες ετησίως από τη χρηματοδότηση του NHS σε αυτό το πρόγραμμα σπουδών, με επιπλέον χρηματοδότηση έως και 3.000 λίρες διαθέσιμες για τους επιλέξιμους φοιτητές. Μάθετε περισσότερα στον ιστότοπο του NHS.

Αυτό το πτυχίο MSc Φυσικοθεραπείας είναι ιδανικό για αποφοίτους με συναφή πρώτα πτυχία που θέλουν να αποκτήσουν ένα επαγγελματικό ακαδημαϊκό προσόν και να ξεκινήσουν μια καριέρα στον απαιτητικό και ικανοποιητικό τομέα της φυσικοθεραπείας.

Αυτό το ταχύρρυθμο διετές πρόγραμμα ακολουθεί τις αρχές της τεκμηριωμένης πρακτικής και επικεντρώνεται στην ενεργό μάθηση και την πρακτική εφαρμογή. Με την κατάλληλη ισορροπία μεταξύ θεωρίας και πρακτικής εμπειρίας, θα αποφοιτήσετε ως ένας ικανός και σίγουρος φυσιοθεραπευτής.

Εκτός από την παροχή καλά δομημένης μάθησης στο χώρο εργασίας, το μάθημα αυτό εξυπηρετεί το επάγγελμα της φυσιοθεραπείας, καθώς αναπτύσσει πτυχιούχους με σεβασμό και συμπόνια.

Διαπίστευση

Αυτό το μάθημα είναι διαπιστευμένο από την Chartered Society of Physiotherapy (προ-εγγραφή) και το Συμβούλιο Επαγγελμάτων Υγείας και Φροντίδας (HCPC). Όταν αποφοιτήσετε από αυτό το μάθημα, θα μπορείτε να υποβάλετε αίτηση για εγγραφή ως φυσιοθεραπευτής στο Συμβούλιο Επαγγελμάτων Υγείας και Φροντίδας (HCPC).

Το παρακάτω παράδειγμα βασίζεται σε όλους τους αποφοίτους Physiotherapy (Pre-Registration) MSc (PG) από Πανεπιστήμιο του Chichester

25% Επαγγελματίες της θεραπείας
25% Επαγγέλματα πωλήσεων
10% Άλλοι επαγγελματίες υγείας
10% Επαγγελματίες νοσηλευτές
5% Στοιχειώδη επαγγέλματα
5% Συνεργαζόμενοι επαγγελματίες στον τομέα των επιχειρήσεων και των δημόσιων υπηρεσιών
5% Επαγγελματίες φυσικών και κοινωνικών επιστημών
5% Διδάσκοντες επαγγελματίες
5% Συνεργάτες επιστήμης, μηχανικής και τεχνολογίας
5% Διοικητικά επαγγέλματα

Αυτό το μάθημα χρησιμοποιεί παραδοσιακή θεωρητική και ακαδημαϊκή μελέτη παράλληλα με πρακτικά εργαστήρια και ομαδική εργασία. Θα παρακολουθήσετε συνεδρίες σε μικρές ομάδες, σεμινάρια και διαλέξεις και θα ολοκληρώσετε πρακτικές συνεδρίες. Ο καθορισμένος προσωπικός σας καθηγητής θα σας υποστηρίζει καθ' όλη τη διάρκεια του πτυχίου σας. Θα αξιολογηθείτε μέσω μιας σειράς εργασιών που περιλαμβάνουν δοκίμια, εξετάσεις, χαρτοφυλάκια, πρακτικές αξιολογήσεις, εργαστηριακές εκθέσεις και προφορικές παρουσιάσεις. Οι τοποθετήσεις σας αξιολογούνται επίσης. Θα λάβετε ανατροφοδότηση για όλες τις πτυχές των στοιχείων της πρακτικής σας άσκησης, από την ασφάλεια και την αποτελεσματικότητα έως τον επαγγελματισμό.

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic) 7

Κανένα στοιχείο κάτω του 65

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPhysiotherapy (Pre-Registration), MSc (PG), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

**2:1 σε σχετικό προπτυχιακό πτυχίο**

Δίδακτρα Φυσικοθεραπεία (Προεγγραφή) MSc (PG)

Ιρλανδία £9250 έτος 1
Channel Islands £9250 έτος 1
EU £17220 έτος 1
Διεθνή £17220 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Αυτό το πρόγραμμα είναι διετές Τα αναφερόμενα δίδακτρα αφορούν το έτος 1.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Chichester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 9 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Chichester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Chichester

Το Πανεπιστήμιο του Chichester είναι ένα κρατικά χρηματοδοτούμενο πανεπιστήμιο που εδρεύει στο West Sussex της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη, γνωστή ως Bishop Otter, βρίσκεται στην καθεδρική πόλη του Τσίτσεστερ. Το πανεπιστήμιο διαθέτει μια άλλη πανεπιστημιούπολη που ονομάζεται Bognor Regis, η οποία βρίσκεται κοντά στο Hotham Park. Με 14 διαφορετικά τμήματα, το πανεπιστήμιο διαθέτει πολλές επιλογές σπουδών για να προσελκύσει μια ποικιλία φοιτητών.

Λίστα με 131 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Chichester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Chichester

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Φυσικοθεραπεία": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Welcome Week 2019 | University of Chichester