University of Chester
Διαχείριση εκδηλώσεων (συμπεριλαμβανομένου ενός έτους θεμελίωσης) BA (Hons)
University of Chester - Πανεπιστήμιο του Chester

Ζωντανεύουμε τις σπουδές στη Διαχείριση Εκδηλώσεων με εμπνευσμένες και πραγματικές εμπειρίες, διαδραστική μάθηση, πρόσβαση και έκθεση στον κλάδο, καθώς και την ευκαιρία να αναπτύξετε και να διαχειριστείτε τις δικές σας εκδηλώσεις.

Θα κερδίσετε πολλά περισσότερα από τη γνώση του αντικειμένου- θα σας βοηθήσουμε να αναπτύξετε τις πρόσθετες δεξιότητες που αναζητούν οι εργοδότες και θα φύγετε από εμάς με εμπειρίες που θα σας δώσουν πλεονέκτημα στη συνέντευξη και στον εργασιακό χώρο. Συνεργαζόμαστε στενά με την Association of Events Management Educators και τους βασικούς ενδιαφερόμενους φορείς του κλάδου για να διασφαλίσουμε ότι το μάθημά μας είναι επίκαιρο και σχετικό.2

Ο εθελοντισμός είναι ένα σημαντικό στοιχείο των σπουδών σας που θα σας βοηθήσει να ξεχωρίσετε όταν εισέλθετε στον κλάδο, και προσφέρουμε μια συναρπαστική σειρά ευκαιριών, όπως χριστουγεννιάτικες παρελάσεις, περιφερειακές και εθνικές αθλητικές εκδηλώσεις, μουσικά φεστιβάλ και πολιτιστικές εκδηλώσεις.

Όλα όσα σπουδάζετε θα σας προετοιμάσουν για να πετύχετε στη μελλοντική σας σταδιοδρομία. Θα αρχίσετε να σχεδιάζετε και να υλοποιείτε μια πραγματική εκδήλωση ως μέλος μιας ομάδας στο δεύτερο έτος σπουδών σας, καθώς και θα έχετε την ευκαιρία να διαμορφώσετε την πορεία της καριέρας σας μέσω μιας πρακτικής άσκησης πέντε εβδομάδων που ταιριάζει στα προσωπικά σας ενδιαφέροντα και φιλοδοξίες. Θα έχετε επίσης την ευκαιρία να πραγματοποιήσετε μια προαιρετική πρακτική άσκηση διάρκειας ενός έτους μετά το δεύτερο έτος σπουδών σας, η οποία θα ζωντανέψει πραγματικά το μάθημά σας και θα ενισχύσει τις προοπτικές απασχόλησης των αποφοίτων σας.

Τα μαθήματα του Θεμελιώδους Έτους έχουν σχεδιαστεί για φοιτητές που δεν έχουν τα απαραίτητα ακαδημαϊκά προσόντα για να εισαχθούν απευθείας στο πρώτο έτος ενός πτυχίου, αλλά έχουν την ικανότητα και τη δέσμευση να το κάνουν. Μόλις ολοκληρώσετε επιτυχώς το Θεμελιώδες Έτος, μπορείτε να συνεχίσετε για να ολοκληρώσετε το πτυχίο σας.

Χρησιμοποιούμε ένα ευρύ φάσμα μεθόδων αξιολόγησης, συμπεριλαμβανομένων εκθέσεων, ακαδημαϊκών δοκιμίων, εξετάσεων, ομάδων συζήτησης, παρουσιάσεων, συζητήσεων, πρακτικών εργασιών και φακέλων αποδεικτικών στοιχείων. Η πλειονότητα της αξιολόγησης γίνεται μέσω διαφόρων μορφών εργασιών.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςEvents Management (including a Foundation Year), BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Διαχείριση εκδηλώσεων (συμπεριλαμβανομένου ενός έτους θεμελίωσης) BA (Hons)

EU £9250 έτος 1
Channel Islands £9250 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Όλοι οι σπουδαστές (εκτός από τους διεθνείς) σε αυτό το πρόγραμμα θα είναι επιλέξιμοι για μια υποτροφία 500 λιρών σε μετρητά - μόνο στο επίπεδο 3 / έτος ίδρυσης. Τα δίδακτρα για τα επόμενα έτη σπουδών στο προπτυχιακό πτυχίο πλήρους φοίτησης θα χρεώνονται στο επίπεδο των διδάκτρων του προπτυχιακού πτυχίου. Τα δίδακτρα αυτά είναι επί του παρόντος 9.250 λίρες ετησίως για τους φοιτητές που ξεκινούν το 2019, αλλά υπόκεινται σε ετήσιες πληθωριστικές αυξήσεις σύμφωνα με τον πληθωρισμό εκείνη τη στιγμή, όπως μετράται από τον δείκτη λιανικών τιμών.

• Foundation

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Chester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 13 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Chester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Chester

Το Πανεπιστήμιο του Τσέστερ, όπως υποδηλώνει και το όνομά του, είναι ένα πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Τσέστερ. Το πανεπιστήμιο είναι επίσημα συνδεδεμένο με τη χριστιανική πίστη, αλλά ξεκαθαρίζει στη δήλωση αποστολής του ότι στο πανεπιστήμιό του είναι ευπρόσδεκτοι φοιτητές όλων των θρησκειών ή και καθόλου θρησκείας. Το Τσέστερ λειτουργεί από έξι συνολικά πανεπιστημιουπόλεις, πέντε από τις οποίες βρίσκονται στο Τσέστερ, η άλλη στο Γουόρινγκτον, με το κεντρικό κτίριο της πανεπιστημιούπολης να είναι γνωστό ως Parkgate Road Campus.

Λίστα με 330 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Chester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Chester

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Επιχειρήσεις και Διοίκηση": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Student Life - University of Chester