University of Bristol
Κοινωνική πολιτική με καινοτομία MSc
University of Bristol - Πανεπιστήμιο του Bristol

Οι καινοτόμοι του 21ου αιώνα θα συνδυάσουν τις τέχνες, τις επιστήμες, τη μηχανική, τις ανθρωπιστικές επιστήμες και τις επιχειρήσεις για να προσφέρουν καινοτόμα προϊόντα, υπηρεσίες και τρόπους ζωής. Θα είναι ομαδικοί παίκτες με δεξιότητες και ιδιότητες που θα τους επιτρέπουν να εργάζονται σε διαφορετικές ειδικότητες και κουλτούρες.

Το μάθημα αυτό συνδυάζει την εις βάθος εξειδίκευση σε θέματα κοινωνικής πολιτικής με τη διεπιστημονική ευρύτητα, τη δημιουργική ομαδική εργασία και τις επιχειρηματικές δεξιότητες. Παράλληλα με τις σπουδές σας στην κοινωνική πολιτική θα εφαρμόσετε τις γνώσεις σας στο γνωστικό αντικείμενο, μεταφράζοντας ιδέες σε σχέδια για ψηφιακές και δημιουργικές επιχειρήσεις, τόσο κοινωνικές όσο και εμπορικές.

Η κοινωνική πολιτική είναι ένα διεπιστημονικό αντικείμενο που προσφέρει μια συναρπαστική ευκαιρία για κριτική ανάλυση των σύγχρονων κοινωνικών ζητημάτων που σχετίζονται με την ανθρώπινη ευημερία, την ανισότητα, τη μειονεξία και την εγκληματικότητα. Το μάθημα διδάσκεται από εμπειρογνώμονες στον τομέα τους και σε πολλές ενότητες υιοθετεί μια διεθνή και συγκριτική προοπτική, διασφαλίζοντας ότι η κοινωνική πολιτική εξετάζεται σε παγκόσμιο πλαίσιο.

Θα συναντηθείτε με φοιτητές από άλλους κλάδους καινοτομίας, όπως η διοίκηση και η ανθρωπολογία, και ο καθένας από αυτούς θα συνεισφέρει μια μοναδική προοπτική σε μια πρόκληση, καθώς θα εντοπίζετε ανάγκες και θα αναπτύσσετε ιδέες. Τελικά, θα δημιουργήσετε μαζί καινοτόμες λύσεις.

Μέχρι να αποφοιτήσετε θα έχετε ένα χαρτοφυλάκιο εργασιών που θα κυμαίνεται από ζωντανά έργα για πελάτες μέχρι το σχεδιασμό του δικού σας επιχειρηματικού εγχειρήματος. Θα έχετε μάθει πώς να αξιολογείτε τις δυνατότητες του προϊόντος ή της υπηρεσίας σας και πώς να το χρηματοδοτείτε, και θα έχετε ένα δίκτυο συναδέλφων και συμβούλων που θα έχουν συνεργαστεί μαζί σας στην πορεία.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε το Κέντρο Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας.

Απαιτήσεις προσόντων

Δίπλωμα πρόσβασης στην τριτοβάθμια εκπαίδευση

Πρέπει να περιλαμβάνει: Α στα Μαθηματικά Α στη Φυσική Οι γενικές σπουδές και η κριτική σκέψη δεν γίνονται δεκτές. Εάν σας γίνει προσφορά, θα πρέπει να επιτύχετε επιτυχία στην πρακτική εξέταση σε όλα τα επιστημονικά μαθήματα που αποτελούν μέρος της προσφοράς.

• Graduate Degrees Law, Econ, Medicine, English
    • Undergraduate Degrees Law, Econ, Medicine, English

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSocial Policy with Innovation, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Κοινωνική πολιτική με καινοτομία MSc

Channel Islands £9250 έτος 1
EU £27200 έτος 1
Διεθνή £27200 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Bristol στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 37 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Bristol

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Bristol

Το Πανεπιστήμιο του Μπρίστολ είναι ένα παραδοσιακό ερευνητικό πανεπιστήμιο από κόκκινο τούβλο που βρίσκεται στο Μπρίστολ της Αγγλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο δεν έχει μια πανεπιστημιούπολη που να χαρακτηρίζεται ως η κύρια πανεπιστημιούπολη, αλλά αντίθετα διαθέτει μια ομάδα κτιρίων στο κέντρο της πόλης που αναφέρεται ως "Πανεπιστημιακός περίβολος". Με έξι διαφορετικές σχολές και 29 ξεχωριστές σχολές, είναι βέβαιο ότι θα υπάρχει κάτι ενδιαφέρον για σχεδόν κάθε φοιτητή στο Μπρίστολ.

Λίστα με 408 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Bristol - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Bristol

• Bristol student life
  • From undergraduate to postgraduate at the University of Bristol