University of Bristol
Προηγμένη Μηχανική Μικροηλεκτρονικών Συστημάτων MSc
University of Bristol - Πανεπιστήμιο του Bristol

Παρακάτω μπορείς να δεις τις κριτικές για το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, από 10 αποφοίτους του προγράμματος Advanced Microelectronic Systems Engineering MSc στο Πανεπιστήμιο του Bristol για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών στην τοποθεσία: UK σχετικά με: Ανθρωπολογία.

Μισθός Αποφοίτων κοινωνιολογία, κοινωνική πολιτική και ανθρωπολογία

Σημαντικό: Τα παρακάτω στοιχεία για τους μισθούς δεν αφορούν συγκεκριμένα προγράμματα σπουδών, αλλά περιέχουν στοιχεία για όλους τους φοιτητές σε : Ανθρωπολογία στο πανεπιστήμιο. Λόγω της μεθοδολογίας συλλογής δεδομένων τα μισθολογικά δεδομένα βασίζονται κυρίως σε δεδομένα προπτυχιακών φοιτητών.

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £22000 - £30000 £20500 - £30000 £24000 - £37500

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε κοινωνιολογία, κοινωνική πολιτική και ανθρωπολογία (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £20611 - £27195 £15914 - £26736 £19208 - £32667

Το Μπρίστολ και η γύρω περιοχή φιλοξενούν μια ακμάζουσα και παγκοσμίου φήμης βιομηχανία σχεδιασμού ημιαγωγών. Οι διάφορες ομάδες που ασχολούνται με την έρευνα στη μικροηλεκτρονική στο Πανεπιστήμιο του Μπρίστολ έχουν πολλούς δεσμούς συνεργασίας με πολυεθνικές εταιρείες της βιομηχανίας μικροηλεκτρονικής. Οι οργανισμοί αυτοί έχουν εντοπίσει έλλειψη αποφοίτων με τα απαραίτητα προσόντα και επαγγελματικές δεξιότητες για να εργαστούν στον τομέα, οπότε το πρόγραμμα αυτό σχεδιάστηκε για να καλύψει αυτή την ανάγκη.

Μια σειρά από διδακτικά αντικείμενα καλύπτουν βασικά θέματα, όπως ο ψηφιακός και αναλογικός σχεδιασμός ASIC, ο υπολογισμός με DSP και FPGA, οι ολοκληρωμένοι αισθητήρες και ενεργοποιητές, ο σχεδιασμός ραδιοσυχνοτήτων και μικτών σημάτων. Οι αλλαγές γίνονται περιοδικά για να αντικατοπτρίζουν σημαντικούς αναδυόμενους κλάδους, όπως τα ηλεκτρονικά για το Διαδίκτυο των πραγμάτων, οι βιοϊατρικές εφαρμογές και οι εφαρμογές κβαντικής φωτονικής.

Το πρόγραμμα σας προσφέρει την ευκαιρία να μάθετε από ειδικούς στη μικροηλεκτρονική, τη νανοηλεκτρονική και την επιστήμη των υπολογιστών. Θα μπορούσατε να ξεκινήσετε να εργάζεστε αμέσως μετά το πτυχίο σας ή να συνεχίσετε τις σπουδές σας μέσω διδακτορικής διατριβής. Ιδιαίτερη έμφαση δίνεται στην παροχή μιας σειράς σύγχρονων σχεδιαστικών δεξιοτήτων που συμπληρώνουν τις θεωρητικές γνώσεις. Οι διαλέξεις συνοδεύονται από εργαστηριακές ασκήσεις σε υπερσύγχρονο βιομηχανικό λογισμικό EDA, ώστε να αποκτήσετε πολύτιμη εμπειρία από ένα επαγγελματικό περιβάλλον.<MS&&&>

Επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του Τμήματος Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών (<MW&&>http://www.bristol.ac.uk/engineering/interdisciplinary/amse/)</MW&&> για να μάθετε περισσότερα για το ΠΜΣ στην Προηγμένη Μηχανική Μικροηλεκτρονικών Συστημάτων</MS&&>.

Η διαπίστευση από το Chartered Institute for Archaeologists (CIfA), σε συνεργασία με το University Archaeology UK (UAUK), αναγνωρίζει τα ακαδημαϊκά προγράμματα που παρέχουν στους φοιτητές τις κατάλληλες δεξιότητες στο χώρο εργασίας που σχετίζονται τόσο με μια καριέρα στο ιστορικό περιβάλλον όσο και με την ιδιότητα μέλους του CIfA σε επίπεδο Practitioner.

Το παρακάτω παράδειγμα βασίζεται σε όλους τους αποφοίτους Advanced Microelectronic Systems Engineering MSc από Πανεπιστήμιο του Bristol

20% Στοιχειώδη επαγγέλματα
20% Συνεργάτες επιστήμης, μηχανικής και τεχνολογίας
10% Επαγγελματίες που ασχολούνται με την ποιότητα και τις κανονιστικές ρυθμίσεις
10% Επαγγελματίες επιχειρήσεων, έρευνας και διοίκησης
10% Διοικητικά επαγγέλματα
10% Συνεργαζόμενοι επαγγελματίες στον τομέα των επιχειρήσεων και των δημόσιων υπηρεσιών
10% Αναψυχή, ταξίδια και συναφή επαγγέλματα παροχής προσωπικών υπηρεσιών
10% Διδάσκοντες επαγγελματίες
10% Επαγγέλματα πωλήσεων

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

• Graduate Degrees Law, Econ, Medicine, English
    • Undergraduate Degrees Law, Econ, Medicine, English

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςAdvanced Microelectronic Systems Engineering, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Προηγμένη Μηχανική Μικροηλεκτρονικών Συστημάτων MSc

Channel Islands £14000 έτος 1
EU £28300 έτος 1
Διεθνή £28300 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Bristol στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Bristol σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Μηχανική

Μηχανική
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 35 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Bristol

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Bristol

Το Πανεπιστήμιο του Μπρίστολ είναι ένα παραδοσιακό ερευνητικό πανεπιστήμιο από κόκκινο τούβλο που βρίσκεται στο Μπρίστολ της Αγγλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο δεν έχει μια πανεπιστημιούπολη που να χαρακτηρίζεται ως η κύρια πανεπιστημιούπολη, αλλά αντίθετα διαθέτει μια ομάδα κτιρίων στο κέντρο της πόλης που αναφέρεται ως "Πανεπιστημιακός περίβολος". Με έξι διαφορετικές σχολές και 29 ξεχωριστές σχολές, είναι βέβαιο ότι θα υπάρχει κάτι ενδιαφέρον για σχεδόν κάθε φοιτητή στο Μπρίστολ.

Λίστα με 408 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Bristol - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Bristol

• Bristol student life
  • Studying Economics at the University of Bristol: Nisha’s Story