University of Bradford
Μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών στη διαχείριση κατασκευών και έργων MSc (PG)
University of Bradford - Πανεπιστήμιο του Bradford

Ο πολιτικός μηχανικός είναι ένα εξαιρετικά σημαντικό επάγγελμα. Περιλαμβάνει το σχεδιασμό, την κατασκευή, τη συντήρηση, τη λειτουργία και την αποξήλωση κρίσιμων εγκαταστάσεων υποδομής, από τις οποίες εξαρτάται η σύγχρονη ζωή.

Το ΠΜΣ στη Διαχείριση Κατασκευών και Έργων δίνει τη δυνατότητα στους πτυχιούχους μηχανικούς να αναπτύξουν αποτελεσματικές δεξιότητες διαχείρισης που θα τους επιτρέψουν να αναλάβουν ηγετικό ρόλο σε αυτές τις δραστηριότητες.

Το πρόγραμμα αυτό είναι ιδανικό για όσους έχουν πτυχίο πολιτικού μηχανικού/οικοδομημένου περιβάλλοντος, διοίκησης και συναφών κλάδων, οι οποίοι ενδιαφέρονται να ακολουθήσουν καριέρα στον τομέα των κατασκευών και της διαχείρισης έργων.

Κατά τη διάρκεια του δωδεκάμηνου ΠΜΣ πλήρους φοίτησης, θα επιλέξετε από ένα ευρύ φάσμα μαθημάτων που αφορούν τομείς όπως:

βιωσιμότητα στο δομημένο περιβάλλον

διαχείριση κατασκευών

εκτίμηση κινδύνου

διαχείριση της αλυσίδας εφοδιασμού

διαχείριση συμβάσεων προμηθειών και κατασκευών

επίλυση εμπορικών διαφορών

το δίκαιο της βιώσιμης ανάπτυξης στη σύγχρονη επιχειρηματική κοινωνία

Θα εκπονήσετε επίσης μια διπλωματική εργασία σχετικά με τη διαχείριση κατασκευών.

Θα αποκτήσετε ισχυρή επιχειρηματική αντίληψη και καλή κατανόηση των νομικών ζητημάτων που αφορούν τη διαχείριση κατασκευών, καθώς και ποικίλες μεταβιβάσιμες δεξιότητες.

Το πρόγραμμα παρέχεται από κοινού από τη Σχολή Μηχανικών και Πληροφορικής και τη Σχολή Διοίκησης, Νομικών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου του Bradford. Υπάρχει ισχυρή συμβολή από τη βιομηχανία, όπου δίνεται έμφαση στην παροχή ενός υποστηρικτικού περιβάλλοντος που θα σας δώσει τις γνώσεις και τις μαθησιακές δεξιότητες για να αντιμετωπίσετε τις προκλήσεις της βιομηχανίας.

Αυτό το ΠΜΣ θα αποτελέσει το πρώτο σκαλοπάτι για μια καρποφόρα καριέρα στη διαχείριση κατασκευών.

Η αξιολόγηση θα γίνεται κυρίως με συνδυασμό επίσημων γραπτών εξετάσεων, ατομικών/ομαδικών εργασιών και παρουσιάσεων, ανάλογα με την ενότητα. Οι μέθοδοι αξιολόγησης των μεταβιβάσιμων δεξιοτήτων ενσωματώνονται στη δομή των διαφόρων μεθόδων αξιολόγησης.

• A-level Humanities
    • General Test
    • (no subscore less than 7.0)
    • A-level Sciences
    • General Test
    • Foundation / Pathway Courses
    • Foundation Law
    • Graduate Degrees Education, Law
    • (no subscore less than 5.0)
    • Undergraduate Degrees Law etc.
    • (no subscore less than 5.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςConstruction and Project Management MSc, MSc (PG), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Πτυχίο τουλάχιστον δεύτερης τάξης με άριστα ή ισοδύναμο πτυχίο σε σχετικό αντικείμενο μηχανικής, π.χ: Πολιτικός μηχανικός, διαχείριση κατασκευών, δομημένο περιβάλλον ή συναφείς κλάδους.

Εναλλακτικά, μπορούν να γίνουν δεκτοί υποψήφιοι από οποιοδήποτε άλλο υπόβαθρο, εφόσον έχουν εκτεταμένη εμπειρία εργασίας στον κατασκευαστικό κλάδο.

Βαθμός IELTS 60 ή καλύτερος.

Δίδακτρα Μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών στη διαχείριση κατασκευών και έργων MSc (PG)

Αγγλία £9230
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £9230
Σκωτία £9230
Ουαλία £9230
Ιρλανδία £9230
EU £23028
Διεθνή £23028
Channel Islands £23028

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Bradford στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 22 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Bradford

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Bradford

Το Πανεπιστήμιο του Bradford είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από την κυβέρνηση και εδρεύει στη μητροπολιτική πόλη Bradford της Αγγλίας. Αν και το πανεπιστήμιο είναι περισσότερο γνωστό για τον πολύ μεγάλο όγκο ερευνητικής παραγωγής του, είναι επίσης γνωστό για τις σημαντικές προσπάθειές του να γίνει "οικολογικό κέντρο", αποτελώντας παράδειγμα για άλλα ιδρύματα στο θέμα της βιωσιμότητας και της εταιρικής κοινωνικής ευθύνης.

Λίστα με 168 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Bradford - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Bradford

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Επιχειρήσεις και Διοίκηση": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • what’s the student experience like at bradford? | student life at bradford