University of Abertay Dundee
Ηθική πειρατεία και ασφάλεια στον κυβερνοχώρο MSc
University of Abertay Dundee - Πανεπιστήμιο Abertay Dundee

Προσωρινά πιστοποιημένο από το Εθνικό Κέντρο Ασφάλειας στον Κυβερνοχώρο - μέρος της GCHQ - αυτό το μεταπτυχιακό αναπτύσσει τις δεξιότητες και τη νοοτροπία που απαιτούνται για την αντιμετώπιση της αυξανόμενης απειλής των χάκερς υπολογιστών. Η ασφάλεια των υπολογιστών αποτελεί αυξανόμενη ανησυχία για τους οργανισμούς όλων των μεγεθών. Αυτό το μεταπτυχιακό θα σας φέρει στην ιδανική θέση για να ακολουθήσετε μια επιτυχημένη και συχνά προσοδοφόρα καριέρα. Δεν είναι ασυνήθιστο οι μισθοί των αποφοίτων αυτού του προγράμματος να ξεκινούν από 35.000-40.000 λίρες Αγγλίας. Ο κλάδος βιώνει σήμερα ένα σημαντικό κενό δεξιοτήτων και παγκόσμια ζήτηση για ethical hackers.

Είμαστε το μοναδικό πανεπιστήμιο στο Ηνωμένο Βασίλειο που προσφέρει μεταπτυχιακό πρόγραμμα στην ηθική πειρατεία. Θέλουμε να αλλάξουμε τον τρόπο με τον οποίο βλέπετε την ασφάλεια στον κυβερνοχώρο, ώστε να υιοθετήσετε μια επιθετική προσέγγιση. Ο καλύτερος τρόπος για να νικήσεις έναν χάκερ είναι να μπορείς να σκέφτεσαι σαν χάκερ!

Το MSc Ethical Hacking and Cyber Security απευθύνεται σε αποφοίτους πληροφορικής/IT και καλύπτει ένα ευρύ φάσμα θεμάτων, όπως δοκιμές διείσδυσης, ψηφιακή εγκληματολογία, διαχείριση ασφάλειας πληροφοριών, ανάλυση κακόβουλου λογισμικού, σάρωση θυρών, υπερχειλίσεις buffer και παραβίαση κωδικών πρόσβασης. Το διδακτικό προσωπικό μας που δραστηριοποιείται ερευνητικά βρίσκεται στην πρώτη γραμμή των νέων εξελίξεων, επιτρέποντας στο πρόγραμμα να εξελίσσεται ώστε να καλύπτει τις πιο πρόσφατες τεχνικές και κατευθυντήριες γραμμές.

Υπάρχουν δύο τρόποι σπουδών για αυτό το πτυχίο. Πλήρης φοίτηση, στην πανεπιστημιούπολη για ένα έτος ή εξ αποστάσεως εκπαίδευση μερικής φοίτησης για δύο έτη.

Φοιτητές πλήρους φοίτησης στην πανεπιστημιούπολη που ολοκληρώνουν το πτυχίο σε ένα έτος: Το ακαδημαϊκό έτος αποτελείται από τρία εξάμηνα, με την ενότητα του σχεδίου μεταπτυχιακών σπουδών να ολοκληρώνεται στο 3ο εξάμηνο.

Φοιτητές μερικής φοίτησης εξ αποστάσεως που ολοκληρώνουν το πτυχίο σε δύο χρόνια: Το έτος 1 αποτελείται από δύο εξάμηνα και το έτος 2 από τρία εξάμηνα, με την ενότητα της μεταπτυχιακής εργασίας να ολοκληρώνεται στο τελευταίο εξάμηνο.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςEthical Hacking and Cyber Security, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Ηθική πειρατεία και ασφάλεια στον κυβερνοχώρο MSc

Ιρλανδία £10200
Σκωτία £7700
Αγγλία £10200
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £10200
Ουαλία £10200
EU £17000
Διεθνή £17000

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Abertay Dundee στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 10 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Abertay Dundee

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Abertay Dundee

Σε βολική τοποθεσία στο κέντρο της πόλης του Νταντί, το Πανεπιστήμιο Abertay προσφέρει μια ενεργητική και ζωντανή μαθησιακή ατμόσφαιρα. Όλα τα κτίρια της πανεπιστημιούπολης που ανήκουν στο Abertay είναι συγκεντρωμένα κοντά μεταξύ τους, επιτρέποντας στους μαθητές τους να φτάνουν εύκολα εκεί που πρέπει να βρίσκονται. Το ίδιο το Dundee είναι μια από τις μικρότερες πόλεις της Σκωτίας, αλλά ταυτόχρονα προσφέρει μια μεγάλη ποικιλία από χώρους αναψυχής και νυχτερινής ζωής, καθώς και ευκαιρίες απασχόλησης ιδίως στις δημιουργικές βιομηχανίες.

Λίστα με 43 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Abertay Dundee - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Ασφάλεια στον κυβερνοχώρο (ολοκληρωμένο μάστερ) Msci (Hons) Νέο Πανεπιστήμιο του Buckinghamshire
(Buckinghamshire New University)
- - - £15000 - Χάι Ουίκαμ Oncampus πλήρους απασχόλησης