University of Abertay Dundee (Πανεπιστήμιο Abertay Dundee) : Κατατάξεις

Σε βολική τοποθεσία στο κέντρο της πόλης του Νταντί, το Πανεπιστήμιο Abertay προσφέρει μια ενεργητική και ζωντανή μαθησιακή ατμόσφαιρα. Όλα τα κτίρια της πανεπιστημιούπολης που ανήκουν στο Abertay είναι συγκεντρωμένα κοντά μεταξύ τους, επιτρέποντας στους μαθητές τους να φτάνουν εύκολα εκεί που πρέπει να βρίσκονται. Το ίδιο το Dundee είναι μια από τις μικρότερες πόλεις της Σκωτίας, αλλά ταυτόχρονα προσφέρει μια μεγάλη ποικιλία από χώρους αναψυχής και νυχτερινής ζωής, καθώς και ευκαιρίες απασχόλησης ιδίως στις δημιουργικές βιομηχανίες.

• Σεπτεμβρίου 2023:
  • Ιουλίου 2023:
  • Ιουνίου 2023:

The Times Οδηγός Καλών Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 16 Σεπτεμβρίου, 2022]
    The Guardian Πίνακας Βαθμολογίας
    CUG Ο Πλήρης Οδηγός Πανεπιστημίων
    Scimago Κατατάξεις Ιδρυμάτων
    [Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2023]
    URAP Παγκόσμια Κατάταξη - Κατάταξη Πανεπιστημίων με βάση τις Ακαδημαϊκές Επιδόσεις
    [Δημοσίευση 28 Νοεμβρίου, 2022]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

Επιχειρήσεις

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Abertay Dundee

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Το Abertay συγκαταλέγεται στα κορυφαία ιδρύματα της Ευρώπης για την εκπαίδευση στα βιντεοπαιχνίδια, καθιστώντας αυτό το πανεπιστήμιο μια εξαιρετική επιλογή για όσους ενδιαφέρονται για μια καριέρα στην ανάπτυξη βιντεοπαιχνιδιών.
  • Τα μικρά μεγέθη των τάξεων εξασφαλίζουν ότι οι φοιτητές και οι καθηγητές γνωρίζονται γρήγορα μεταξύ τους, βοηθώντας τους να συνεργάζονται αποτελεσματικότερα.
  • Για όσους επιλέγουν να ζήσουν σε ιδιωτικό κατάλυμα, το Dundee έχει σχετικά χαμηλούς μέσους όρους ενοικίασης διαμερισμάτων. Αν προτιμάτε να μείνετε στη μέση της δράσης, το πανεπιστήμιο προσφέρει επίσης μια ποικιλία από δικές του κατοικίες.

CONS

• Είναι πιο δύσκολο για τους μετακινούμενους φοιτητές να συναναστρέφονται εδώ, καθώς μπορεί να είναι πρόκληση να ενημερώνεστε για τις εκδηλώσεις που λαμβάνουν χώρα στην πανεπιστημιούπολη, αν δεν επιλέξετε να μείνετε στο πανεπιστημιακό κατάλυμα.
  • Υπάρχει σημαντικός αριθμός ατόμων που αναφέρουν ότι οι καταγγελίες για περιστατικά εγκλημάτων μίσους δεν λαμβάνονται σοβαρά υπόψη, ιδίως εκείνες που αφορούν τον ρατσισμό.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
Bell Street
DD1 1HG, Νταντί
Σκωτία
Ιστοσελίδα:
Social:

Πανεπιστήμιο Abertay Dundee : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Νταντί:

Συχνές ερωτήσεις

Το Πανεπιστήμιο Abertay Dundee κατατάσσεται στη θέση #14 σε Σκωτία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 20 πανεπιστημίων σε Σκωτία.

Το Πανεπιστήμιο Abertay Dundee κατατάσσεται #2 σε Νταντί στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 3 πανεπιστήμια σε Νταντί.

Το Πανεπιστήμιο Abertay Dundee συγκαταλέγεται σε The Times Good University Guide, The Guardian League Table, CUG The Complete University Guide, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 10 κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Abertay Dundee.

Το Πανεπιστήμιο Abertay Dundee έφτασε #84 σε The Guardian Πίνακας Βαθμολογίας. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Πανεπιστήμιο Abertay Dundee.

Το Πανεπιστήμιο Abertay Dundee κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #7 σε The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου (Biomedical Science). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Πανεπιστήμιο Abertay Dundee.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Πανεπιστήμιο Abertay Dundee κατατάσσεται #2 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Νταντί και #14 μεταξύ πανεπιστημίων σε Σκωτία. Δες όλες τις κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Abertay Dundee.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Πανεπιστήμιο Abertay Dundee κατατάσσεται #14 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Σκωτία και The University of Edinburgh κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Νταντί. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.