The University of Warwick
Σπουδές θεάτρου και ερμηνείας (MA by Research) MA (Res)
The University of Warwick - Πανεπιστήμιο του Warwick

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα MA by Research στις Σπουδές Θεάτρου και Παράστασης προσφέρει μια μοναδική ευκαιρία να σχεδιάσετε ένα εξατομικευμένο πρόγραμμα έρευνας σε ένα τμήμα με ισχυρή διεθνή φήμη για την ερευνητική αριστεία. Αυτό το πτυχίο προσφέρει την ευελιξία να αναλάβετε μια γραπτή διατριβή ή έναν συνδυασμό πρακτικής ως έρευνας και γραπτής συνιστώσας.

Επισκόπηση του μαθήματος

Ο μεταπτυχιακός τίτλος MA by Research in Theatre and Performance studies σας προσφέρει την ευκαιρία να σχεδιάσετε ένα εξατομικευμένο πρόγραμμα πρωτότυπης και ανεξάρτητης έρευνας σε ένα κορυφαίο τμήμα του κλάδου.

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα MA by Research είναι σχεδιασμένο ώστε να είναι ευέλικτο όσον αφορά το θέμα και τη μορφή αξιολόγησης που αναλαμβάνετε. Με την επιφύλαξη της έγκρισης του τμήματος, το πτυχίο σας μπορεί να καταλήξει σε μια διπλωματική εργασία 30.000-40.000 λέξεων ή σε έναν συνδυασμό πρακτικής ως έρευνας που μπορεί να περιλαμβάνει παραστάσεις, επιμέλεια, συγγραφή για παραστάσεις, μετάφραση, εφαρμοσμένα θεατρικά έργα ή ψηφιακά αποτελέσματα παράλληλα με μια μικρότερη διπλωματική εργασία.

Η επίβλεψη των μεταπτυχιακών φοιτητών θα παρέχεται από ακαδημαϊκούς ερευνητές με σημαντική εμπειρία στην έρευνα σε ένα ευρύ φάσμα θεμάτων στην έρευνα του θεάτρου και της παράστασης. Ο επιβλέπων ή οι συνεπιβλέποντες θα σας υποστηρίξουν και θα σας καθοδηγήσουν από το στάδιο της αίτησης έως την ολοκλήρωση της έρευνάς σας. Επιβλέπουμε ένα ευρύ φάσμα φοιτητών από διάφορες χώρες και υπόβαθρα και καλωσορίζουμε αυτή την ποικιλομορφία μεταξύ των φοιτητών μας.

Οι πληροφορίες αυτές ισχύουν για την εγγραφή του 2024. Δεδομένου του χρονικού διαστήματος που μεσολαβεί μεταξύ της δημοσίευσης των μαθημάτων και των εγγραφών, ορισμένες από τις πληροφορίες ενδέχεται να αλλάξουν. Είναι σημαντικό να ελέγχετε την ιστοσελίδα μας πριν υποβάλετε αίτηση.

• Foundation / Pathway Courses
    • Undergraduate Degrees Arts
    • Undergraduate Degrees Business, Computer and Social Studies
    • Undergraduate Degrees Faculty of Sciences excepting MORSE

Προσφέρουμε μια ποικιλία επιλογών χρηματοδότησης μεταπτυχιακών σπουδών για σπουδές στο Πανεπιστήμιο του Warwick, από μεταπτυχιακά δάνεια, πανεπιστημιακές υποτροφίες, βραβεία διδάκτρων, έως υποτροφίες ακαδημαϊκών τμημάτων. Είναι σημαντικό να υποβάλετε πρώτα αίτηση για το μεταπτυχιακό σας πρόγραμμα σπουδών, προτού υποβάλετε αίτηση για υποτροφία του University of Warwick.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςTheatre and Performance Studies (MA by Research), MA (Res), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Ελάχιστες απαιτήσεις

2:1 προπτυχιακό πτυχίο (ή ισοδύναμο) σε συναφές αντικείμενο.

Αγγλικές γλωσσικές απαιτήσεις

Μπορείτε να μάθετε περισσότερα σχετικά με τις απαιτήσεις μας για την αγγλική γλώσσα. Αυτό το μάθημα απαιτεί τα εξής:

Περιοχή Β

Συνολική βαθμολογία IELTS 7,0, ελάχιστη βαθμολογία δύο συστατικών με 6,0/6,5 και τα υπόλοιπα με 7,0 ή περισσότερο.

Διεθνείς τίτλοι σπουδών

Καλωσορίζουμε αιτήσεις από φοιτητές με άλλα διεθνώς αναγνωρισμένα προσόντα.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Warwick στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 36 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Warwick

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Warwick

Το Πανεπιστήμιο του Warwick, συχνά συντομευμένο ως Warw, είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από την κυβέρνηση και βρίσκεται στα εξωτερικά όρια του Κόβεντρι της Αγγλίας. Με το βλέμμα στραμμένο στο μέλλον, το Warw σκοπεύει να καθιερωθεί μέχρι το 2030 ως ένα από τα εξαιρετικά πανεπιστήμια του κόσμου, συμβάλλοντας στη μεταμόρφωση της περιοχής, της χώρας και του κόσμου για συλλογικό καλό μέσω της εφαρμογής της έρευνας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου βρίσκεται μεταξύ του Κόβεντρι και του Γουόργουικσαϊρ σε σχεδόν τρία τετραγωνικά χιλιόμετρα καταπράσινης δασικής έκτασης.

Λίστα με 313 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Warwick - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Warwick

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Σπουδές Μουσικής και Ερμηνείας": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Was social life important to you when choosing university?
  • Campus life at the University of Warwick
  • Why Warwick?
  • Wellbeing at Warwick: What support is available?
  • English at the University of Warwick
  • Living off-campus at Warwick - a student's perspective

Εκτέλεση δημοφιλών μουσικών έργων (κιθάρα, μπάσο, τύμπανα) MMus Institute of Contemporary Music Performance
(Institute of Contemporary Music Performance)