The University of Warwick
Εισαγωγή πτυχιούχων ιατρικής MB ChB
The University of Warwick - Πανεπιστήμιο του Warwick

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £23259 £20954 £24478
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £20140 - £26445 £15956 - £25862 £18739 - £30759

Γιατί το Γουόργουικ;

Το Πανεπιστήμιο του Warwick είναι ένα παγκοσμίως πρωτοπόρο πανεπιστήμιο, που γεννήθηκε μέσα από την τόλμη, τη φαντασία και τη συνεργασία. Έχουμε αποκτήσει ισχυρή φήμη για την τήρηση των υψηλότερων ακαδημαϊκών και ερευνητικών προτύπων.

Σήμερα, περισσότεροι από 26.000 φοιτητές ευδοκιμούν σε έναν υποστηρικτικό, φιλόξενο χώρο όπου όλα όσα χρειάζεστε για να σπουδάσετε, να ζήσετε και να διασκεδάσετε είναι κοντά σας. Εξερευνήστε τι έχει να προσφέρει το Warwick και θα αναπτύξετε ένα σύνολο δεξιοτήτων που θα σας κάνει να ξεχωρίσετε και θα σας προετοιμάσει για να πετύχετε. Το πώς θα μοιάζει αυτή η επιτυχία εξαρτάται από εσάς.

Το μάθημα

Το ταχύρρυθμο πρόγραμμα εισαγωγής αποφοίτων μας είναι το μεγαλύτερο του είδους του στο Ηνωμένο Βασίλειο, παρέχοντας πρώτης τάξεως εκπαιδευτικές εγκαταστάσεις σε τοπικά νοσοκομεία, πρώιμη κλινική εμπειρία και ατομική επίβλεψη στις κλινικές θέσεις.

Με την αποφοίτησή σας, θα λάβετε το πτυχίο MB ChB (ή ισοδύναμο). Πρόκειται για πρωτοβάθμιο ιατρικό τίτλο σπουδών (PMQ), ο οποίος σας δίνει το δικαίωμα προσωρινής εγγραφής στο Γενικό Ιατρικό Συμβούλιο (με την επιφύλαξη της αποδοχής του ότι δεν υπάρχουν ανησυχίες για την καταλληλότητα άσκησης επαγγέλματος). Παρακαλούμε σημειώστε ότι δεν εξετάζουμε καθυστερημένες αιτήσεις ή αιτήσεις για αναβολή εγγραφής.

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

• Foundation / Pathway Courses
    • Undergraduate Degrees Arts
    • Undergraduate Degrees Business, Computer and Social Studies
    • Undergraduate Degrees Faculty of Sciences excepting MORSE
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςMedicine Graduate Entry, MB ChB, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Εισαγωγή πτυχιούχων ιατρικής MB ChB

Channel Islands £9250 έτος 1
Ιρλανδία £9250 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Σύμφωνα με τις αποφάσεις της κυβερνητικής πολιτικής, τα προπτυχιακά δίδακτρα του Home για το ακαδημαϊκό έτος 2024/25 ανέρχονται σε 9.250 λίρες Αγγλίας.

Για τους φοιτητές που πληρούν τις προϋποθέσεις για κυβερνητικά ρυθμιζόμενα δίδακτρα (επί του παρόντος, οι φοιτητές που κατατάσσονται ως "Home" για τους σκοπούς των διδάκτρων), το Πανεπιστήμιο αναμένει να αυξήσει τα δίδακτρα σύμφωνα με οποιαδήποτε αύξηση του πληθωρισμού, όπως καθορίζεται από την κυβέρνηση του Ηνωμένου Βασιλείου, εφόσον επιτρέπεται από το νόμο ή την κυβερνητική πολιτική, κατά το δεύτερο και τα επόμενα έτη των σπουδών σας.

Τα διεθνή τέλη (συμπεριλαμβανομένης της ΕΕ) ποικίλλουν ανάλογα με το μάθημα. Τα επίπεδα των τελών δεν έχουν ακόμη καθοριστεί για το 2024/25, αλλά θα δημοσιευτούν στον ιστότοπό μας μόλις επιβεβαιωθούν:

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Warwick στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Warwick σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Ιατρική & Υγεία

Φαρμακευτική
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]
    Φαρμακευτική
    QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 22 Μαρτίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 37 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Warwick

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Warwick

Το Πανεπιστήμιο του Warwick, συχνά συντομευμένο ως Warw, είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από την κυβέρνηση και βρίσκεται στα εξωτερικά όρια του Κόβεντρι της Αγγλίας. Με το βλέμμα στραμμένο στο μέλλον, το Warw σκοπεύει να καθιερωθεί μέχρι το 2030 ως ένα από τα εξαιρετικά πανεπιστήμια του κόσμου, συμβάλλοντας στη μεταμόρφωση της περιοχής, της χώρας και του κόσμου για συλλογικό καλό μέσω της εφαρμογής της έρευνας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου βρίσκεται μεταξύ του Κόβεντρι και του Γουόργουικσαϊρ σε σχεδόν τρία τετραγωνικά χιλιόμετρα καταπράσινης δασικής έκτασης.

Λίστα με 313 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Warwick - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Warwick

• Was social life important to you when choosing university?
  • Why Warwick?
  • Wellbeing at Warwick: What support is available?
  • English at the University of Warwick
  • Living off-campus at Warwick - a student's perspective
  • Campus life at the University of Warwick

Ιατρική στο Λίνκολν BMBS Πανεπιστήμιο του Nottingham