The University of Manchester
Ιατρική και υγειονομική εκπαίδευση PgCert
The University of Manchester - Πανεπιστήμιο του Manchester

Το μάθημά μας απευθύνεται σε όσους υποστηρίζουν μαθητές (είτε στο χώρο εργασίας είτε σε άλλο μαθησιακό περιβάλλον) και θέλουν να αναπτύξουν περαιτέρω τις διδακτικές τους δεξιότητες μέσω ενός μαθήματος με μεγάλη έμφαση στην επαγγελματική πρακτική. Αυτό το μάθημα θα σας δώσει τις δεξιότητες και τις γνώσεις για να γίνετε ένας εκπαιδευτικός παγκόσμιας κλάσης στην ιατρική και υγειονομική εκπαίδευση, εκπαιδεύοντας εκπαιδευόμενους που θα συνεχίσουν να καλύπτουν τις ανάγκες υγείας και κοινωνικής φροντίδας των πιο ευάλωτων ανθρώπων της κοινωνίας μας.

Η διεπαγγελματική μάθηση αποτελεί κεντρικό στοιχείο του ήθους του μαθήματος και παρέχει την προστιθέμενη αξία της μάθησης μαζί με συναδέλφους από άλλους κλάδους. Θα επωφεληθείτε από τη σοφία και την εμπειρία των συναδέλφων σας, καθώς και από την εμπειρογνωμοσύνη που προσφέρουν οι επαγγελματίες της διδασκαλίας στον τομέα της υγειονομικής περίθαλψης.

Το μάθημά μας είναι κατάλληλο για όσους είναι νέοι στην ιατρική και υγειονομική εκπαίδευση, καθώς και για όσους έχουν σημαντική εμπειρία. Οι περισσότεροι κλινικοί γιατροί, ιατρικοί ερευνητές και επαγγελματίες υγείας και κοινωνικής φροντίδας ασχολούνται με κάποια μορφή διδασκαλίας, είτε πρόκειται για οξείς κλινικούς χώρους, είτε για εργαστήρια, κλινικές ή κοινοτικά περιβάλλοντα - διδάσκοντας προπτυχιακούς φοιτητές ή/και εκπαιδευόμενους. Ωστόσο, λίγοι είχαν την ευκαιρία για επαγγελματική ανάπτυξη στη διδασκαλία.

• All other courses
    • Manchester Business School East - Undergraduate Degrees
    • Manchester Business School - Graduate Degrees
    • (no subscore less than 6.0)
    • (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςMedical and Health Education, PgCert, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Απαιτούμε να είστε κάτοχος είτε: πρωτοβάθμιου ιατρικού πτυχίου ή άλλου επαγγελματικού τίτλου εγγεγραμμένου στο μητρώο υγειονομικής περίθαλψης/κοινωνικής εργασίας είτε πτυχίου ανώτερης δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (ή ισότιμου πτυχίου στο εξωτερικό) σε αντικείμενο συναφές με την ιατρική ή την εκπαίδευση στον τομέα της υγείας, όπως βιοεπιστήμες, ψυχολογία ή σπουδές συνεργατών γιατρών.

Οι μη τυποποιημένοι υποψήφιοι για το μάθημα από άλλους έμπειρους επαγγελματίες υγείας/εκπαιδευτικούς που έχουν σημαντική σχετική επαγγελματική εμπειρία ή/και όπου ο ακαδημαϊκός τίτλος υπολείπεται του πτυχίου Upper Second class θα εξετάζονται σε ατομική βάση και μπορεί να γίνουν δεκτοί, κατά τη διακριτική ευχέρεια του Διευθυντή του μαθήματος.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Manchester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 40 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Manchester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Manchester

Το Πανεπιστήμιο του Μάντσεστερ είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και έχει ως όραμα την προώθηση της εκπαίδευσης, της γνώσης και της σοφίας για το καλό της κοινωνίας. Η κύρια τοποθεσία του Πανεπιστημίου του Μάντσεστερ φιλοξενεί την πλειονότητα των σχολών του και αναφέρεται από τους φοιτητές του ως "η πανεπιστημιούπολη", αν και στην πραγματικότητα το Μάντσεστερ δεν έχει πανεπιστημιούπολη, αλλά αντίθετα είναι διάσπαρτο σε όλη την πόλη του Μάντσεστερ.

Λίστα με 622 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Manchester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Manchester

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Σπουδές Εκπαίδευσης": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • What makes Manchester special?
  • International students | Aranzazu Carmona Orbezo
  • Chendrawaty Indah Jopoetro: international student profile - The Indonesian Society
  • Fiona’s story: Equity and Merit Scholarships at The University of Manchester
  • The University of Manchester welcomes our new students