South Devon College
Παιχνίδια και διαδραστικός σχεδιασμός FdA
South Devon College - South Devon College

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £24771 - £35770 £18886 - £32933 £21689 - £41100

Αυτό το βασικό πτυχίο επικεντρώνεται στην τεχνική και καλλιτεχνική χρήση ψηφιακών διαδραστικών τεχνολογιών για τη δημιουργία παιχνιδιών και εφαρμογών για κινητά τηλέφωνα. Σας παρέχει πρόσβαση σε μια σειρά λογισμικών για το σχεδιασμό και την κατασκευή διαδραστικού περιεχομένου σε πολλαπλές πλατφόρμες.

Η κωδικοποίηση στον υπολογιστή αποτελεί αναπόσπαστο μέρος του μαθήματος, παρέχοντας το τεχνικό υπόβαθρο για δυναμικό καλλιτεχνικό σχεδιασμό. Θα έχετε την ευκαιρία να ειδικευτείτε στο σχεδιασμό παιχνιδιών ή στην ανάπτυξη εφαρμογών και ιστοσελίδων καθώς προχωράτε στο μάθημα.

Το μάθημα βασίζεται τόσο στις θεωρητικές όσο και στις πρακτικές πτυχές του διαδραστικού σχεδιασμού, οι οποίες θα αναπτύξουν τις δεξιότητές σας στις σύγχρονες πρακτικές και τεχνολογίες του κλάδου. Αυτό σημαίνει ότι όταν αποφοιτήσετε, οι γνώσεις και οι δεξιότητές σας θα είναι άμεσα μεταβιβάσιμες σε σημερινές θέσεις εργασίας στον τομέα των δημιουργικών μέσων.

Το επίπεδο 4 (έτος 1 για τους σπουδαστές πλήρους φοίτησης) αναπτύσσει τις βασικές γνώσεις και αρχές που σχετίζονται με τον τομέα της ηγεσίας περιπέτειας, για παράδειγμα τις αρχές και τη φιλοσοφία της ηγεσίας περιπέτειας και την ψυχολογία της υπαίθρου.

Το επίπεδο 5 (έτος 2 για τους σπουδαστές πλήρους φοίτησης) αναπτύσσει τις βάσεις κατανόησης του επιπέδου 4 για να υποστηρίξει την εξέλιξη των δεξιοτήτων κριτικής σκέψης, όπως η ανάλυση των επιπτώσεων του τομέα της περιπέτειας και των μελλοντικών τάσεων και ευκαιριών.

Τα μαθήματα πλήρους και μερικής φοίτησης έχουν ένα σημείο έναρξης τον Σεπτέμβριο.

Οι σπουδαστές μας έχουν την ευκαιρία να εργαστούν για την απόκτηση προσόντων BCU 2 και 3 Star, UKCC Level 1 Coach, Mountain Leader και Single Pitch Award κατά τη διάρκεια των σπουδών τους. Αυτό σας παρέχει ένα ευρύ σύνολο δεξιοτήτων που θα σας προσφέρει ποικίλες ευκαιρίες μετά την ολοκλήρωση των σπουδών σας.

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Υπάρχουν δύο επίσημα ή αθροιστικά αξιολογούμενα κομμάτια εργασίας για κάθε ενότητα. Οι μέθοδοι αξιολόγησης μπορεί να περιλαμβάνουν γραπτές εξετάσεις και μια σειρά από αξιολογήσεις μαθημάτων, όπως δοκίμια, εκθέσεις, χαρτοφυλάκια, επιδόσεις, παρουσιάσεις και έργα. Οι βαθμοί από τις επίσημες αξιολογήσεις υπολογίζονται στο βαθμό της ενότητας. Εκτός από τις επίσημες αξιολογήσεις κατά τη διάρκεια των ενοτήτων σπουδών θα υπάρχουν και αναπτυξιακές (διαμορφωτικές) αξιολογήσεις για να σας υποστηρίξουν στην ανάπτυξη μεγαλύτερης κατανόησης της προόδου σας. Το μεγαλύτερο μέρος του μαθήματος αξιολογείται με εργασίες, ενώ υπάρχουν και κάποιες πρακτικές υποβολές και παρουσιάσεις.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςGames and Interactive Design, FdA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Παιχνίδια και διαδραστικός σχεδιασμός FdA

Σχετικά με το South Devon College

Το South Devon College είναι ένας μεγάλος πάροχος εκπαίδευσης με 9 πανεπιστημιουπόλεις σε όλη την περιοχή Torbay, στη νοτιοδυτική Αγγλία. Οι υποψήφιοι μπορούν να περιμένουν να βρουν παραδοσιακές διαδρομές A-level που οδηγούν στο πανεπιστήμιο, καθώς και μια μεγάλη ποικιλία επαγγελματικών μαθημάτων που κυμαίνονται από τη φροντίδα ζώων μέχρι τη μηχανική και πολλά άλλα. Οι πρόσθετες προσφορές από το South Devon College περιλαμβάνουν τοποθετήσεις μαθητείας, εκπαίδευση ενηλίκων και εξατάξιου κύκλου, καθώς και τα προγράμματα του Πανεπιστημιακού Κέντρου.

Λίστα με 19 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του South Devon College - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του South Devon College

Σχεδιασμός και ανάπτυξη ηλεκτρονικών παιχνιδιών FdSc South Gloucestershire και Stroud College
(South Gloucestershire and Stroud College)