Sheffield Hallam University
Κέντρο Περιφερειακών Οικονομικών και Κοινωνικών Ερευνών PhD
Sheffield Hallam University - Πανεπιστήμιο Sheffield Hallam

1. Περίληψη του μαθήματος

• Επωφεληθείτε και συμβάλλετε σε ένα ακμάζον, συλλογικό ερευνητικό περιβάλλον.

• Γίνετε μέλος ενός ερευνητικού κέντρου που κατατάσσεται στο κορυφαίο τεταρτημόριο των ιδρυμάτων του Ηνωμένου Βασιλείου και στο υψηλότερο σε κατάταξη πανεπιστήμιο μετά το 1992.

Οι υποψήφιοι διδάκτορες είναι αναπόσπαστα μέλη της ομάδας CRESR, δίπλα στο προσωπικό. Το Κέντρο έχει διαρκή δέσμευση στην ακαδημαϊκή αυστηρότητα μέσω της εφαρμοσμένης έρευνας πολιτικής και έχει αναγνωριστεί μέσω του Πλαισίου Ερευνητικής Αριστείας (REF) του 2014: το 81% της έρευνας αξιολογήθηκε ως κορυφαία ή διεθνώς άριστη.

Οι προτάσεις διδακτορικών διατριβών είναι ευπρόσδεκτες σε όλους τους τομείς εμπειρογνωμοσύνης του CRESR, όπως: στέγαση, αστικές υποδομές, χωρικά μειονεκτήματα, αγορές εργασίας, περιβαλλοντική βιωσιμότητα και ενέργεια, καθώς και ο Τρίτος Τομέας.

2. Πώς μαθαίνετε Θα γίνετε μέλος της κοινότητας ερευνητών του Πανεπιστημίου, με την ευκαιρία να παρακολουθήσετε ή/και να συνεισφέρετε σε μια σειρά από παρουσιάσεις, εκπαιδεύσεις και συνέδρια σε επίπεδο επιστημονικού κλάδου, κολεγίου και Πανεπιστημίου.

Αναγνωρίζουμε ότι οι διδακτορικοί ερευνητές έρχονται με ποικίλες δεξιότητες και εμπειρίες. Ως εκ τούτου, παρέχουμε ευέλικτες ευκαιρίες κατάρτισης και ανάπτυξης που καλύπτουν ένα ευρύ φάσμα δεξιοτήτων που σχετίζονται με την έρευνα. Ενδεικτικά αναφέρονται οι μεταβιβάσιμες δεξιότητες, η ερευνητική δεοντολογία και ακεραιότητα (υποχρεωτικά), η διαχείριση δεδομένων, οι δεξιότητες διδασκαλίας και ο σχεδιασμός σταδιοδρομίας. Οι αναπτυξιακές σας ανάγκες προσδιορίζονται και συμφωνούνται με την εποπτική σας ομάδα κατά την έναρξη του πτυχίου σας και επανεξετάζονται και επικαιροποιούνται ανάλογα με την περίπτωση.

Στο πλαίσιο του CRESR θα λάβετε μέρος στο μηνιαίο φόρουμ για διδακτορικούς φοιτητές, το οποίο θα σας δώσει την ευκαιρία να παρουσιάσετε και να συζητήσετε τη δική σας εργασία και να επωφεληθείτε από την εμπειρία και τις συμβουλές εξωτερικών ομιλητών σε διάφορα θέματα, όπως, για παράδειγμα, η διεξαγωγή "δύσκολων" συνεντεύξεων, η προετοιμασία για το Viva και η εύρεση ακαδημαϊκής εργασίας.

Ευκαιρίες δικτύωσης

Οι διδακτορικοί ερευνητές στο CRESR επωφελούνται επίσης από τη συμμετοχή του Κέντρου στη σύμπραξη διδακτορικής κατάρτισης White Rose και στη συμμαχία διδακτορικής κατάρτισης University Alliance. Αυτές οι συμπράξεις παρέχουν μια σειρά από ευκαιρίες κατάρτισης, συνεργασίας και δικτύωσης για τους διδακτορικούς ερευνητές. Συνεπώς, οι υποψήφιοι θα ενταχθούν σε διαθεσμικές ομάδες μεταπτυχιακών ερευνητών με υψηλές επιδόσεις και παρόμοια ερευνητικά ενδιαφέροντα.

Εφαρμοσμένη μάθηση Η εποπτική σας ομάδα θα περιλαμβάνει έναν Διευθυντή Σπουδών και έναν ή περισσότερους δεύτερους επιβλέποντες με εμπειρία και ενδιαφέρον στον τομέα της έρευνάς σας. Ωστόσο, μεγάλο μέρος της εργασίας για το πτυχίο σας θα πραγματοποιηθεί ανεξάρτητα και θα χρειαστείτε πρωτοβουλία, κίνητρα και δέσμευση για να επιτύχετε.

Οι επόπτες σας θα σας βοηθήσουν να καθορίσετε το ερευνητικό σας πρόγραμμα, θα συμφωνήσουν τυχόν σχετικές απαιτήσεις κατάρτισης και θα σας κατευθύνουν, ενθαρρύνοντάς σας παράλληλα να αναπτυχθείτε ως ανεξάρτητος ερευνητής.

Μαθαίνεις μέσα από

• Ανεξάρτητη έρευνα

• Καθοδήγηση με την εποπτική σας ομάδα

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCentre for Regional Economic and Social Research, PhD, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Κέντρο Περιφερειακών Οικονομικών και Κοινωνικών Ερευνών PhD

EU £16385 έτος 1
Διεθνή £16385 έτος 1
Αγγλία £9910
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £9910
Σκωτία £9910
Ουαλία £9910
Channel Islands £9910
Ιρλανδία £9910

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Sheffield Hallam στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 28 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Sheffield Hallam

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Sheffield Hallam

Το Πανεπιστήμιο Sheffield Hallam ιδρύθηκε το 1969 και βρίσκεται στο αστικό περιβάλλον του Sheffield, στο Yorkshire and the Humber. Το Σέφιλντ είναι η πέμπτη μεγαλύτερη πόλη του Ηνωμένου Βασιλείου, με το 60% αυτής να αποτελείται από ζωντανούς χώρους πρασίνου, όπως πάρκα της πόλης, κήπους και εξοχή. Το SHU υπερηφανεύεται για τη σημαντική θέση που κατέχει στο Sheffield ως πυλώνας της τοπικής οικονομίας, του εργατικού δυναμικού και των υποδομών. Αυτό αντικατοπτρίζεται στο γεγονός ότι σχεδόν οι μισοί από τους εγγεγραμμένους φοιτητές αυτού του πανεπιστημίου προέρχονται από οικογένειες με χαμηλό εισόδημα, γεγονός που καταδεικνύει την προθυμία του να επενδύσει σε όλους τους φοιτητές του.

Λίστα με 315 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Sheffield Hallam - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Sheffield Hallam

• One Sheffield Hallam student's journey through university
  • A student's view of BA (Hons) Criminology at Sheffield Hallam University
  • A student's view of BA (Hons) Interior Architecture and Design at Sheffield Hallam University
  • Why I love Sheffield
  • My learning experience at Sheffield Hallam in 2020/21.
  • Why I chose to study at Sheffield Hallam University

Κέντρο Περιφερειακών Οικονομικών και Κοινωνικών Ερευνών PhD Πανεπιστήμιο Sheffield Hallam
(Sheffield Hallam University)
- - - £16385 - Σέφιλντ Oncampus πλήρους απασχόλησης