Aston University
PhD - Σχολή Κοινωνικών και Ανθρωπιστικών Επιστημών PhD
Aston University - Πανεπιστήμιο Aston

Οι ερευνητές της Σχολής Κοινωνικών και Ανθρωπιστικών Επιστημών (SSH) αποτελούν μια πολύγλωσση, πολυδιάστατη και διεπιστημονική κοινότητα, που εργάζεται σε όλους τους τομείς των ανθρωπιστικών, καλλιτεχνικών και κοινωνικών επιστημών και συγκεντρώνει ένα μοναδικό μείγμα επιστημόνων με διεθνείς διασυνδέσεις.

Η SSH καλωσορίζει αιτήσεις για το διδακτορικό πρόγραμμα σε οποιοδήποτε από τα ερευνητικά πεδία που καλύπτει η Σχολή, όπως: Ιστορία, Μεταφραστικές Σπουδές, Ευρωπαϊκή Ολοκλήρωση σε συγκριτικά πολιτικά, ασφαλιστικά, κοινωνικά και οικονομικά πλαίσια, Διεθνείς Σχέσεις, Πολιτική, Κοινωνιολογία και Πολιτική.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPhD - School of Social Sciences and Humanities, PhD, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι αιτούντες θα πρέπει:

Κατέχετε μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών από πανεπιστήμιο του Ηνωμένου Βασιλείου ή ισοδύναμο τίτλο σπουδών. Συνήθως απαιτείται συνολική βαθμολογία ή ισοδύναμη βαθμολογία, με βαθμολογία στη διατριβή- να διαθέτουν τις απαιτούμενες δεξιότητες και εμπειρία- να υποβάλουν λεπτομερή ερευνητική πρόταση (συνήθως 8 έως 12 σελίδες) σε σχετικό θέμα.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Aston στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 26 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Aston

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Aston

Το Πανεπιστήμιο Aston ιδρύθηκε το 1895 στο Μπέρμιγχαμ. Με φοιτητές από περισσότερες από 120 χώρες, το Πανεπιστήμιο Aston είναι υπερήφανο που μπορεί να αποκαλείται ασφαλής και φιλόξενη πανεπιστημιούπολη για τους διεθνείς φοιτητές. Ως ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο, οι φοιτητές που εγγράφονται σε όλα τα μαθήματα έχουν πρόσβαση σε εγκαταστάσεις και πόρους τελευταίας τεχνολογίας, όπως εργαστήρια ρομποτικής και εργαστήρια κοπής με λέιζερ. Με ισχυρή ακαδημαϊκή φήμη σε όλο τον κόσμο, οι υποψήφιοι μπορούν να αναμένουν ότι θα αποφοιτήσουν ως τρομεροί ειδικοί στον τομέα που έχουν επιλέξει.

Λίστα με 89 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Aston - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Aston

12005
  • What's your Favourite Thing about Aston Student Life? #yoursforthetaking
  • What do our QUT Exchange Students think about Aston University?
  • Why Study a Postgraduate Degree at Aston University?
  • What do you like about Aston University?
  • HERE IS INTERNATIONAL BUSINESS & MANAGEMENT
  • Daniella Genas – Graduate Stories

PhD - Σχολή Κοινωνικών και Ανθρωπιστικών Επιστημών PhD Πανεπιστήμιο Aston
(Aston University)