Queen Mary University of London
Οδοντιατρική επιστήμη για κλινική πρακτική MSc
Queen Mary University of London - Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

Αυτό το ΠΜΣ έχει σχεδιαστεί για να προετοιμάσει πτυχιούχους οδοντιατρικής με διεθνή προσόντα για άσκηση στο Ηνωμένο Βασίλειο. Το πρόγραμμα παρέχει μια ολοκληρωμένη θεμελίωση σε έξι βασικούς τομείς κατάρτισης: βασικές επιστήμες και εφαρμογή τους στη σύγχρονη οδοντιατρική πρακτική, εφαρμοσμένες αρχές της κλινικής οδοντιατρικής, κλινικές δεξιότητες, δεξιότητες επικοινωνίας, επαγγελματισμός, διαχείριση και ηγεσία.

• Σχεδιασμένο για διεθνείς επαγγελματίες οδοντιάτρους που θέλουν να ασκήσουν το επάγγελμα στο Ηνωμένο Βασίλειο

• Να διδάσκεστε από τους διακεκριμένους διεθνείς εμπειρογνώμονες μας και να έχετε τακτική επαφή μαζί τους καθ' όλη τη διάρκεια του προγράμματος.

• Διδασκαλία σε εξετάσεις αντικειμενικού δομημένου κλινικού συλλογισμού (OSCE) και δομημένου κλινικού συλλογισμού (SCR)

• Αποκτήστε πρακτική εμπειρία: θα παρακολουθήσετε κλινικές και συνεδρίες τεχνικής εξάσκησης.

• Σπουδάστε σε μια από τις κορυφαίες οδοντιατρικές σχολές του Ηνωμένου Βασιλείου: είμαστε πρώτοι στην έρευνα (REF 2014).

Σε αυτό το ΠΜΣ, θα διδαχθείτε:

σχετικές βασικές επιστήμες, όπως ανατομία, φυσιολογία, ανοσολογία, μικροβιολογία και μοριακή βιολογία, σε σχέση με την υγεία και τον τρόπο με τον οποίο αυτές μεταβάλλονται από την ασθένεια την παθοφυσιολογική και ανατομική βάση των κλινικών σημείων της στοματικής και κρανιοπροσωπικής υγείας και νόσου τη σχέση μεταξύ οδοντιατρικών ασθενειών, παραγόντων κινδύνου του πληθυσμού και στρατηγικών πρόληψης. Θα συζητήσετε την επιστήμη που σχετίζεται με τη φαρμακολογία και τη θεραπευτική που χρησιμοποιείται στην οδοντιατρική. Θα εξετάσετε επίσης την επιστήμη πίσω από τις ιδιότητες των οδοντιατρικών υλικών και θα αξιολογήσετε τις κλινικές εφαρμογές τους.

Οι πρακτικές εργαστηριακές συνεδρίες θα σας δώσουν προηγμένες κλινικές δεξιότητες. Θα μάθετε επιχειρησιακές δεξιότητες ώστε να μπορείτε να αναλαμβάνετε εξειδικευμένες, ικανές και ασφαλείς οδοντιατρικές διαδικασίες, όπως ο σχεδιασμός κοιλοτήτων. Θα παρακολουθήσετε κλινικές για να ενημερωθείτε για την τρέχουσα οδοντιατρική πρακτική στο Ηνωμένο Βασίλειο.

Θα εισαχθείτε στις διαδικασίες λήψης αποφάσεων που οδηγούν στην απώλεια και αντικατάσταση δοντιών και στις τεχνικές για όλα τα στάδια της προγραμματισμένης προσθετικής θεραπείας (εκτός από τις γέφυρες και τα εμφυτεύματα).

Η ερευνητική συνιστώσα του ΠΜΣ αποτελείται από μια δομημένη βιβλιογραφική ανασκόπηση και ένα έργο κλινικού ελέγχου. Θα μάθετε πώς να αξιολογείτε κριτικά και να αναλύετε την επιστημονική βιβλιογραφία και να αξιολογείτε τις τελευταίες εξελίξεις στην οδοντιατρική.

Θα έχετε επίσης την ευκαιρία να παρακολουθήσετε μαθήματα ανάπτυξης στην Κοσμητεία του Λονδίνου, στη Βασιλική Ιατρική Εταιρεία (Τμήμα Οδοντολογίας), καθώς και εσωτερικά σεμινάρια της Σχολής.

Δομή

• Πέντε υποχρεωτικές ενότητες

• Σχέδιο κλινικού ελέγχου

• Κλινική αναφορά περίπτωσης βασισμένη σε στοιχεία

• Διπλωματική εργασία και παρουσίαση με βάση τον κλινικό σας έλεγχο

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςDental Science for Clinical Practice, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Ιατρική & Υγεία

The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 22 Μαρτίου, 2023]
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 32 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

Το Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου (QMUL) ιδρύθηκε το 1989 στην περιοχή Mile End του Λονδίνου. Αυτό το πανεπιστήμιο του Russell Group προσφέρει υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις, συμπεριλαμβανομένων των υπηρεσιών προηγμένης μοριακής απεικόνισης και του Barts and the London Genome Centre για την έρευνα του DNA, μεταξύ πολλών άλλων για ένα ευρύ φάσμα θεμάτων. Το QMUL αποτελεί αναμφίβολα μια εξαιρετική επιλογή για κάθε φοιτητή που επιθυμεί να ακολουθήσει μια πορεία καριέρας στην επιστημονική έρευνα και αναγνωρίζεται παγκοσμίως ως τέτοιο.

Λίστα με 427 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

• What is the best thing about studying at Queen Mary?
  • Queen Mary University of London students talk about their experiences of Clearing
  • Undergraduate study: Engineering at Queen Mary University of London

- - - £27200 £29400 - Γιορκ Oncampus πλήρους απασχόλησης
Μοριακή Ιατρική MSc Πανεπιστήμιο East Anglia