Nottingham Trent University
Διαφήμιση και επικοινωνία μάρκετινγκ MSc (PG)
Nottingham Trent University - Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £17911 - £25024 £13492 - £22848 £16777 - £27979

Οι δημιουργικοί έμποροι έχουν μεγάλη ζήτηση, καθώς οι οργανισμοί, οι μάρκες και τα πρακτορεία αναζητούν νέες προοπτικές για την αντιμετώπιση των υφιστάμενων και των αναδυόμενων προκλήσεων που αντιμετωπίζουν σήμερα. Με την ταχεία εισαγωγή νέων τεχνολογιών και καναλιών και τις αλλαγές στις συμπεριφορές και τις αντιλήψεις των καταναλωτών, ο κλάδος χρειάζεται νέα σκέψη. Το πτυχίο μας MSc Advertising and Marketing Communications, το οποίο δημιουργήθηκε σε στενή συνεργασία με ανώτερους επαγγελματίες του μάρκετινγκ και το Chartered Institute of Marketing (CIM), θα σας προετοιμάσει για τον δυναμικό κόσμο της επικοινωνίας μάρκετινγκ, εξοπλισμένο με τις δεξιότητες, τις γνώσεις και την αυτοπεποίθηση που χρειάζεστε για να αφήσετε το στίγμα σας.

Μέσω σύγχρονων μελετών περιπτώσεων και εφαρμοσμένων έργων, θα εισαχθείτε στις αρχές της επικοινωνίας, του μάρκετινγκ και της συμπεριφοράς των καταναλωτών και θα αναπτύξετε μια ολοκληρωμένη γνώση της θεωρίας και της διαχείρισης της διαφήμισης και της επικοινωνίας σε παγκόσμιο επίπεδο. Στο τρίτο εξάμηνο, θα επιλέξετε ένα βιωματικό έργο. Με την ευκαιρία να χρησιμοποιήσετε τις δεξιότητές σας σε ένα πραγματικό περιβάλλον, μπορείτε να επιλέξετε ανάμεσα στην ολοκλήρωση ενός έργου εμπειρίας συμβούλου, ενός έργου εμπειρίας πρακτικής άσκησης ή ενός έργου επιχειρηματικής έρευνας.

Σχεδιασμένο για επίδοξους ειδικούς επικοινωνίας

Αυτό το μάθημα απευθύνεται σε φοιτητές από διάφορα υπόβαθρα που δεν έχουν απαραίτητα ένα υπόβαθρο στο μάρκετινγκ ή τη διαφήμιση. Είτε θέλετε να εργαστείτε σε μια δημιουργική διαφημιστική εταιρεία είτε εσωτερικά για μεγάλες διεθνείς εταιρείες, το πτυχίο μας MSc Advertising and Marketing Communications θα σας εξασφαλίσει ότι θα μάθετε τη θεωρία, τα εργαλεία και τις τεχνικές που απαιτούνται για να εξελιχθείτε σε έναν αποτελεσματικό ειδικό μάρκετινγκ, έτοιμο να λειτουργήσει σε στρατηγικό και τακτικό επίπεδο στη βιομηχανία.

Τι θα κερδίσετε από αυτό το πτυχίο;

• μια διαπίστευση Graduate Gateway από το CIM που σημαίνει ότι θα έχετε τη δυνατότητα να αποκτήσετε δύο επαγγελματικά προσόντα - το πιστοποιητικό επιπέδου 4 στο επαγγελματικό μάρκετινγκ και το δίπλωμα επιπέδου 6 στο επαγγελματικό μάρκετινγκ.
  • την ευκαιρία να παρακολουθήσετε διάφορα προηγμένα εργαστήρια με τους συνεργάτες μας στον κλάδο και ειδικούς επαγγελματίες, όπου θα οξύνετε τις πρακτικές σας δεξιότητες.
  • γνώση και κατανόηση του τρόπου με τον οποίο οι οργανισμοί αναπτύσσουν στρατηγικές επικοινωνίας μάρκετινγκ και εφαρμόζουν σχετικές τακτικές για να ενισχύσουν τη φήμη του εμπορικού τους σήματος.
  • γνώση του μείγματος επικοινωνίας μάρκετινγκ και εφαρμοσμένη γνώση του τρόπου εφαρμογής των στοιχείων του σε διάφορες περιστάσεις.
  • ολοκληρωμένη γνώση και κριτική κατανόηση της διαδικασίας ανάπτυξης στρατηγικής μάρκετινγκ και επικοινωνίας.

• (minimum of 6.0 in Writing)
    • (minimum of 6.0 in Writing)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςAdvertising and Marketing Communications, MSc (PG), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Θα χρειαστείτε προπτυχιακό πτυχίο ισοδύναμο με προπτυχιακό πτυχίο του Ηνωμένου Βασιλείου (2,2 ή ανώτερο).

Όλοι οι υποψήφιοι θα πρέπει να επιδείξουν αφοσίωση στο αντικείμενο που επιθυμούν να σπουδάσουν και να αποδείξουν πώς το πρόγραμμα σπουδών που επιλέγουν θα τους ωφελήσει στη μελλοντική τους σταδιοδρομία.

Απαιτείται μία ακαδημαϊκή συστατική επιστολή

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Nottingham Trent σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Επιχειρήσεις

Επιχειρήσεις
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 30 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

Το Nottingham Trent University, γνωστό και ως NTU, ιδρύθηκε το 1843 και διαθέτει τέσσερις ξεχωριστές πανεπιστημιουπόλεις σε όλο το Nottinghamshire, με την κύρια πανεπιστημιούπολη City Campus να βρίσκεται στην καρδιά του Nottingham. Το NTU είναι ιδιαίτερα διάσημο στη βρετανική ακαδημαϊκή κοινότητα για τις καλύτερες στατιστικές απασχόλησης μετά την αποφοίτηση από οποιοδήποτε άλλο πανεπιστήμιο στο Ηνωμένο Βασίλειο, με το ίδρυμα να βοηθά πάνω από το 94% των φοιτητών του να ξεκινήσουν στον τομέα που έχουν επιλέξει.

Λίστα με 368 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Διαφήμιση": 6880 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • NUA campus life