Newcastle University
Τεχνολογία στο θαλάσσιο περιβάλλον MRes
Newcastle University - Πανεπιστήμιο του Newcastle

Το MRes Τεχνολογία στο θαλάσσιο περιβάλλον παρέχει ερευνητική κατάρτιση, εποπτεία και συνεργασία σε διεθνή πρότυπα στα θέματα που καλύπτονται από τις ερευνητικές ομάδες θαλάσσιας τεχνολογίας.

Το MRes αποτελείται από περίπου 40% διδακτικές ενότητες και 60% έρευνα σε συνεργασία με έναν βιομηχανικό εταίρο.

Το ερευνητικό σας έργο θα είναι συνήθως σε έναν από τους τομείς με τους οποίους ασχολούνται οι ερευνητικές ομάδες θαλάσσιας τεχνολογίας:

Υδροδυναμική και δομές της θάλασσας Σχεδιασμός, παραγωγή και λειτουργία της ναυτιλίας Βιώσιμη θαλάσσια μηχανική Νέες ενεργειακές υποδομές. Ανάλογα με την προηγούμενη ακαδημαϊκή σας κατάρτιση και τις απαιτήσεις του έργου, μπορεί να λάβετε επίσημη εκπαίδευση μέσω διδακτικών ενοτήτων σε σημαντικούς τομείς. Η σημαντική ερευνητική κοινότητα της θαλάσσιας τεχνολογίας, η οποία περιλαμβάνει 50 ερευνητές, 140 μεταπτυχιακούς φοιτητές, έξι-10 μεταδιδακτορικούς φοιτητές, έξι τεχνικούς και 16 ακαδημαϊκό προσωπικό πλήρους απασχόλησης, σας παρέχει ευκαιρίες να προχωρήσετε την καριέρα σας, είτε στη βιομηχανία είτε στην ακαδημαϊκή κοινότητα. Το ετήσιο μεταπτυχιακό ερευνητικό συνέδριό μας σας δίνει την ευκαιρία να μοιραστείτε την ερευνητική σας εμπειρία και να εξασκηθείτε σε ζωτικής σημασίας δεξιότητες παρουσίασης. Πραγματοποιούμε κοινές συνεδριάσεις του Royal Institution of Naval Architects (RINA) και του Institute of Marine Engineering, Science and Technology (IMarEST). Σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε σε αυτές τις συνεδριάσεις, καθώς προσφέρουν ζωτικής σημασίας εικόνα της λειτουργίας των επαγγελματικών φορέων. Οι φοιτητές μας που ασχολούνται με την έρευνα έχουν βρει με μεγάλη επιτυχία εργασία σε ένα ευρύ φάσμα τομέων. Τα επαγγελματικά ινστιτούτα εκτιμούν ιδιαίτερα τα ερευνητικά πτυχία του Newcastle κατά την αξιολόγηση των αιτήσεων εργασίας. Διαπίστευση: Το μάθημά μας είναι διαπιστευμένο από το Royal Institution of Naval Architects (RINA) και το Institute of Marine Engineering, Science and Technology (IMarEST) για λογαριασμό του Engineering Council. Αυτό σημαίνει ότι αναγνωρίζεται αυτόματα ότι πληροίτε τις εκπαιδευτικές απαιτήσεις που οδηγούν στην ιδιότητα του διπλωματούχου μηχανικού (CEng). Το Royal Institution of Naval Architects είναι ένα διεθνώς αναγνωρισμένο επαγγελματικό ίδρυμα, τα μέλη του οποίου συμμετέχουν σε όλα τα επίπεδα στο σχεδιασμό, την κατασκευή, τη συντήρηση και τη λειτουργία θαλάσσιων σκαφών και κατασκευών. Τα μέλη του RINA εκπροσωπούνται ευρέως στη βιομηχανία, σε πανεπιστήμια και κολέγια και σε ναυτιλιακούς οργανισμούς σε περισσότερες από 90 χώρες. Το IMarEST είναι το πρώτο Ινστιτούτο που συγκεντρώνει ναυτικούς μηχανικούς, επιστήμονες και τεχνολόγους σε ένα διεθνές διεπιστημονικό επαγγελματικό σώμα. Οι διαπιστεύσεις μας σας δίνουν ένα πρόσθετο σημείο αναφοράς της ποιότητας του πτυχίου σας, καθιστώντας σας πιο ελκυστικούς για τους εργοδότες πτυχιούχους. Μπορεί επίσης να σας ανοίξει την πόρτα σε θέσεις εργασίας υψηλότερου επιπέδου, οι περισσότερες από τις οποίες απαιτούν την ιδιότητα του διπλωματούχου μηχανικού. Τοποθετήσεις: Κορυφαίοι βιομηχανικοί οργανισμοί στον τομέα της θάλασσας και των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας χρηματοδοτούν πολλά ερευνητικά έργα. Άλλα έργα περιλαμβάνουν συνεργασία μεταξύ του Newcastle και άλλων ιδρυμάτων. Πρόσφατες συνεργασίες και συμπράξεις περιλαμβάνουν τις International Paint, Lloyds Register και BAE Systems. Εγκαταστάσεις: Έχετε πρόσβαση σε μια πληθώρα εξαιρετικών εγκαταστάσεων στη Σχολή Θαλάσσιων Επιστημών και Τεχνολογίας, συμπεριλαμβανομένων εκτεταμένων εργαστηρίων όπως: Εργαστήριο υδροδυναμικής Σήραγγα κοίλανσης Emerson Princess Royal, ένα ευέλικτο σκάφος με διπλό κύτος που σχεδιάστηκε και κατασκευάστηκε τοπικά και υποστηρίζεται από έναν ειδικό σταθμό ξηράς στο λιμάνι Blyth.

• Foundation / Pathway Courses
    • Others
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςTechnology in the Marine Environment, MRes, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Newcastle στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 32 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Newcastle

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Newcastle

Το Πανεπιστήμιο του Newcastle ιδρύθηκε το 1834 και βρίσκεται στη μικρή πόλη Newcastle upon Tyne. Λιγότερο από μία ώρα με το λεωφορείο από την ακτή, αυτό το ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης προσφέρει στους προπτυχιακούς φοιτητές σύγχρονα αμφιθέατρα, εργαστήρια τελευταίας τεχνολογίας και χώρους για συναναστροφή και δημιουργικότητα, όπως το Fine Arts Hub. Οι μεταπτυχιακοί φοιτητές έχουν πρόσβαση στη δική τους βιβλιοθήκη, η οποία διαθέτει σύστημα δανεισμού φορητών υπολογιστών και βοήθεια από ενημερωμένους βιβλιοθηκονόμους, ώστε να διασφαλίζεται ότι οι φοιτητές έχουν κάθε μέσο για να επιτύχουν.

Λίστα με 366 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Newcastle - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Newcastle

20355
Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Θαλάσσιες Επιστήμες": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Day in the Life Of A Media Student - Newcastle University
  • Advice on Applying for a Postgraduate Course at Newcastle University
  • What's it like being an International student at Newcastle University?
  • Why Study English at Newcastle University?
  • My Postgraduate Story - Studying As A Postgraduate At Newcastle University

Main Site (Newcastle)

Θαλάσσια Επιστήμη MSc Πανεπιστήμιο East Anglia
(University of East Anglia)