Newcastle University
Εκπαιδευτική κοινοπραξία θαλάσσιας τεχνολογίας PgDip
Newcastle University - Πανεπιστήμιο του Newcastle

Τα μαθήματα του Marine Technology Education Consortium προσφέρουν καινοτόμο και ευέλικτη κατάρτιση για αποφοίτους που εργάζονται στη ναυτιλιακή βιομηχανία. Θα αναπτύξετε προηγμένες τεχνικές δεξιότητες και επιχειρηματικές εφαρμογές. Τα μαθήματα είναι μερικής απασχόλησης και προσφέρουν ελάχιστη διακοπή των εργασιακών σας υποχρεώσεων.

Το μάθημά μας παρέχεται μέσω ενός συνδυασμού υλικών εξ αποστάσεως εκπαίδευσης και εντατικών σχολείων και επιτρέπει μια ευέλικτη προσέγγιση στη μελέτη σε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον. Το υλικό του μαθήματός μας είναι εξαιρετικά σχετικό και πρακτικό για την εργασία στη ναυτιλιακή βιομηχανία. Θα σας ενθαρρύνουμε να προβληματιστείτε σχετικά με τη βιομηχανική συνάφεια των ενοτήτων σε σχέση με την εργασία σας.

Τα μαθήματα διεξάγονται από το Marine Technology Education Consortium (MTEC), μια κοινοπραξία τεσσάρων πανεπιστημίων του Ηνωμένου Βασιλείου.

Η διαθεσιμότητα ενός γενικού και τριών εξειδικευμένων μονοπατιών εξασφαλίζει ότι το πρόγραμμα σπουδών είναι προσαρμοσμένο στις επαγγελματικές σας ανάγκες. Το γενικό ΠΜΣ και το μεταπτυχιακό δίπλωμα είναι διαθέσιμα για όσους αναζητούν ένα ευρύτερο πακέτο σπουδών.

Κάθε διαδρομή έχει υποχρεωτικές ενότητες, αλλά ο αριθμός τους ποικίλλει ανάλογα με τη σχετική ροή και τα προσόντα. Κάθε ενότητα έχει την ακόλουθη μορφή:

Υλικό για την προσχολική εκπαίδευση - αυτό απαιτεί 50 ώρες μελέτης και σας επιτρέπει να επαναλάβετε και να επανεξετάσετε βασικό υλικό, ώστε να μπορεί να λειτουργήσει αποτελεσματικά το εντατικό σχολείο. Το υλικό αυτό διατίθεται έξι έως οκτώ εβδομάδες πριν από το εντατικό σχολείο. Παίρνετε μια προ-σχολική εργασία (30% του βαθμού της ενότητας) η οποία υποβάλλεται την πρώτη ημέρα του εντατικού σχολείου. Ένα εντατικό σχολείο διάρκειας μιας εβδομάδας - αυτό θα έχει χρόνο επαφής 35 ωρών και θα περιλαμβάνει διαλέξεις, μελέτες περιπτώσεων, φροντιστήρια, παρουσιάσεις, συζητήσεις και επισκέψεις. Θα συμμετέχουν ακαδημαϊκοί και βιομηχανικοί καθηγητές. Κατά τη διάρκεια αυτής της εβδομάδας διδασκαλίας θα δώσετε εξετάσεις (40% του βαθμού του μαθήματος). Υλικό μετά το σχολείο - αυτό απαιτεί 15 ώρες μελέτης και περιλαμβάνει την ολοκλήρωση μιας εργασίας μετά το σχολείο (30% του βαθμού της ενότητας) που υποβάλλεται οκτώ εβδομάδες μετά το εντατικό σχολείο. Αυτό εδραιώνει τη μάθησή σας στο πλαίσιο της ενότητας. Μονοπάτι: Η Κοινοπραξία Εκπαίδευσης Θαλάσσιας Τεχνολογίας παρέχει ένα γενικό και τρία εξειδικευμένα μονοπάτια που οδηγούν σε διαφορετικά βραβεία: <(MSc, PGDip, PGCert) Marine Technology: (MSc, PGDip): Marine Engineering: Marine Engineering (MSc, PGDip) (MSc, PGDip) Διαπίστευση: Το MSc και το PGDip πιστοποιούνται από κοινού από το Royal Institution of Naval Architects (RINA) και το Institute of Marine Engineering, Science & Technology (IMarEST) για λογαριασμό του Engineering Council. Αυτό σημαίνει ότι αναγνωρίζεται αυτόματα ότι ικανοποιείτε τις εκπαιδευτικές απαιτήσεις που οδηγούν στην ιδιότητα του διπλωματούχου μηχανικού (CEng). Αυτό σας δίνει ένα πρόσθετο σημείο αναφοράς της ποιότητας του πτυχίου σας, καθιστώντας σας πιο ελκυστικούς για τους εργοδότες πτυχιούχους. Μπορεί επίσης να ανοίξει την πόρτα σε θέσεις εργασίας υψηλότερου επιπέδου, οι περισσότερες από τις οποίες απαιτούν την ιδιότητα του διπλωματούχου μηχανικού. Εγκαταστάσεις: Έχετε πρόσβαση στις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου καθ' όλη τη διάρκεια των μαθημάτων, όπως: υπηρεσίες βιβλιοθήκης εγκαταστάσεις πληροφορικής Υπηρεσία καριέρας.

• Foundation / Pathway Courses
    • Others
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςMarine Technology Educational Consortium, PgDip, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Newcastle στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 32 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Newcastle

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Newcastle

Το Πανεπιστήμιο του Newcastle ιδρύθηκε το 1834 και βρίσκεται στη μικρή πόλη Newcastle upon Tyne. Λιγότερο από μία ώρα με το λεωφορείο από την ακτή, αυτό το ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης προσφέρει στους προπτυχιακούς φοιτητές σύγχρονα αμφιθέατρα, εργαστήρια τελευταίας τεχνολογίας και χώρους για συναναστροφή και δημιουργικότητα, όπως το Fine Arts Hub. Οι μεταπτυχιακοί φοιτητές έχουν πρόσβαση στη δική τους βιβλιοθήκη, η οποία διαθέτει σύστημα δανεισμού φορητών υπολογιστών και βοήθεια από ενημερωμένους βιβλιοθηκονόμους, ώστε να διασφαλίζεται ότι οι φοιτητές έχουν κάθε μέσο για να επιτύχουν.

Λίστα με 366 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Newcastle - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Newcastle

20355
  • Day in the Life Of A Media Student - Newcastle University
  • Advice on Applying for a Postgraduate Course at Newcastle University
  • What's it like being an International student at Newcastle University?
  • Why Study English at Newcastle University?
  • My Postgraduate Story - Studying As A Postgraduate At Newcastle University

Main Site (Newcastle)

Εκπαιδευτική κοινοπραξία θαλάσσιας τεχνολογίας PgDip Πανεπιστήμιο του Newcastle
(Newcastle University)