NESCOT North East Surrey College of Technology
Δημιουργικά μέσα (Κινητή εικόνα) HND
NESCOT North East Surrey College of Technology - NESCOT North East Surrey College of Technology

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £20933 £18108 £21051
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £18375 - £24906 £13095 - £22569 £15928 - £26889

Το πρόγραμμα σπουδών HNC/HND Creative Media έχει σχεδιαστεί με γνώμονα τη βιομηχανία και ως εκ τούτου θα αναπτύξετε τις δημιουργικές, τεχνικές και οργανωτικές σας δεξιότητες σε διάφορους τομείς των μέσων ενημέρωσης. Χρησιμοποιώντας το λογισμικό και τον εξοπλισμό του κλάδου, δουλεύοντας ατομικά και ομαδικά, θα ολοκληρώσετε ένα ευρύ φάσμα έργων που αναπτύχθηκαν για να σας διαμορφώσουν σε έναν εξαιρετικά απασχολήσιμο, σύγχρονο επαγγελματία των μέσων ενημέρωσης.

Οι σπουδαστές στα μαθήματα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης του NESCOT συνήθως διδάσκονται σε τάξεις των 16 ή λιγότερων ατόμων και παραδίδονται στη Ζώνη HE.

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Η αξιολόγηση γίνεται με εργασίες. Κάθε ενότητα αξιολογείται εσωτερικά και βαθμολογείται από τους διδάσκοντες. Οι βαθμοί που απονέμονται είναι σε επίπεδο επιτυχίας, επιτυχίας ή διάκρισης. Το μάθημα περιλαμβάνει τόσο διαμορφωτική ή πρακτική αξιολόγηση όσο και επίσημη συνοπτική αξιολόγηση. Ο σκοπός της διαμορφωτικής αξιολόγησης είναι να αναπτύξετε και να ελέγξετε την κατανόησή σας στην περιοχή του θέματος. Οι διαμορφωτικές αξιολογήσεις δεν υπολογίζονται στον τελικό βαθμό της ενότητάς σας, αλλά η ομάδα του μαθήματός σας θα σας δώσει ανατροφοδότηση για να σας βοηθήσει να βελτιωθείτε. Οι επίσημες ή αθροιστικές αξιολογήσεις υπολογίζονται κανονικά στον βαθμό της ενότητας/του μαθήματος και, επομένως, στην τελική σας απονομή (π.χ. τάξη πτυχίου, διάκριση/αξία/απόδοση). Οι μέθοδοι αξιολόγησης μπορεί να περιλαμβάνουν γραπτές εξετάσεις και μια σειρά από αξιολογήσεις μαθημάτων, όπως δοκίμια, εκθέσεις, χαρτοφυλάκια, παραστάσεις, παρουσιάσεις και συχνά ένα μεγάλο έργο ή μια διατριβή στο τελευταίο έτος.

Ελάχιστο απαιτούμενο Δασμολόγιο UCAS

T-level: Pass or above Plus: GCSE (9 - 4): minimum of five subject including Mathematics and English Language.

Απαιτήσεις προσόντων

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic) 6

IELTS βαθμός 6

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCreative Media (Moving Image), HND, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Δημιουργικά μέσα (Κινητή εικόνα) HND

Channel Islands £7200 έτος 1
EU £7700 έτος 1
Διεθνή £7700 έτος 1
Ιρλανδία £7700 έτος 1

Σχετικά με το NESCOT North East Surrey College of Technology

Το North East Surrey College of Technology (NESCOT) είναι ένα ίδρυμα που παρέχει τόσο περαιτέρω εκπαίδευση όσο και τριτοβάθμια εκπαίδευση και βρίσκεται στην αγγλική κομητεία του Surrey.

Λίστα με 11 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του NESCOT North East Surrey College of Technology - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του NESCOT North East Surrey College of Technology

• Studying at Nescot: Alexandra, Level 3 Computing
  • Studying at Nescot: Lee, Level 1 Animal Studies