Nelson and Colne College
Εγκληματολογία και ποινική δικαιοσύνη FdA
Nelson and Colne College - Nelson and Colne College

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £21912 - £27480 £16676 - £28192 £19566 - £32951

Το πρόγραμμα αυτό προσφέρεται σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο της Cumbria και έχει σχεδιαστεί για τους φοιτητές που επιθυμούν να ακολουθήσουν καριέρα στον τομέα της ποινικής δικαιοσύνης και σε συναφή επαγγέλματα. Έχει σχεδιαστεί για όσους φοιτητές εργάζονται ήδη στον τομέα της ποινικής δικαιοσύνης και επιθυμούν να αναβαθμίσουν και να βελτιώσουν τις γνώσεις τους, καθώς και για όσους φοιτητές επιθυμούν να αποκτήσουν μια εικόνα της φύσης του εγκλήματος και της λειτουργίας του συστήματος ποινικής δικαιοσύνης, προκειμένου να ακολουθήσουν μια καριέρα στους ποικίλους ρόλους στον τομέα της ποινικής δικαιοσύνης.

Το πρόγραμμα καλύπτει ένα ευρύ φάσμα αλληλένδετων ζητημάτων που επηρεάζουν το έργο που αναλαμβάνουν οι υπηρεσίες ποινικής δικαιοσύνης και θα σας προσφέρει κατανόηση της πολιτικής και των μεταβαλλόμενων απαιτήσεων του τομέα. Θα σας δώσει μια πραγματική εικόνα της φύσης του εγκλήματος, της λειτουργίας του συστήματος ποινικής δικαιοσύνης και θα σας εφοδιάσει με τις δεξιότητες απασχολησιμότητας για να επιτύχετε σε ένα ευρύ φάσμα πλαισίων. Το μάθημα θα συνδυάζει ακαδημαϊκές θεωρητικές αρχές με τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά ενός βασικού πτυχίου.

Εγκληματολογία και Ποινική Δικαιοσύνη

Η μελέτη της Εγκληματολογίας και της Ποινικής Δικαιοσύνης ασχολείται με μια σειρά θεμάτων τόσο σε θεωρητικό όσο και σε πρακτικό επίπεδο. Η Εγκληματολογία είναι η μελέτη του εγκλήματος και ως τέτοια περιλαμβάνει μια ευρεία ποικιλία θεμάτων για την κατανόηση της διαδικασίας της ποινικοποίησης και της θυματοποίησης και των διαφόρων θεσμών και ρόλων στο πλαίσιο αυτής. Στο πλαίσιο της Εγκληματολογίας υπάρχουν διάφορα θέματα όπως η διατομεακότητα της παρέκκλισης σε σχέση με διάφορες ομάδες στην κοινωνία και ο τρόπος με τον οποίο οι διάφορες ομάδες εκπροσωπούνται τόσο δημόσια όσο και ιδιωτικά. Ένα μεγάλο μέρος των σπουδών της Εγκληματολογίας είναι επίσης οι πρακτικές εφαρμογές στην Ποινική Δικαιοσύνη και ο τρόπος με τον οποίο μπορεί να αντιμετωπιστεί το έγκλημα και η κατανόηση των πρακτικών κατά των διακρίσεων εντός του συστήματος. Η Εγκληματολογία και η Ποινική Δικαιοσύνη είναι ένας σημαντικός τομέας των κοινωνικών επιστημών, καθώς περιλαμβάνει μια ποικιλία θεωρητικών απόψεων στο πλαίσιο αυτό, καθώς και τις πρακτικές εφαρμογές της θεωρίας σε μια ποικιλία οργανισμών και πρακτικών.

Προσαρμογή εργασίας

Παράλληλα με τα διδακτικά στοιχεία του προγράμματος, αν δεν εργάζεστε ήδη στον τομέα, θα πρέπει να πραγματοποιήσετε μια πρακτική άσκηση 120 ωρών παράλληλα με τις ενότητες του επιπέδου 5 σε έναν κατάλληλο και συναφή τομέα, ώστε να έχετε την ευκαιρία να δείτε πώς εφαρμόζεται στην πράξη η θεωρία που μελετάτε μέσω των διδακτικών ενοτήτων. Θα σας ενθαρρύνουμε να αναζητήσετε τους δικούς σας μηχανισμούς πρακτικής άσκησης, ώστε να ταιριάζουν με τις προσωπικές σας συνθήκες και να σας βοηθήσουν να αναπτύξετε τις δεξιότητες που σχετίζονται με την εύρεση εργασίας. Ωστόσο, μπορεί να σας παρασχεθεί βοήθεια και καθοδήγηση από τον υπεύθυνο του προγράμματος σε περίπτωση δυσκολιών και όλες οι θέσεις πρακτικής άσκησης θα επιθεωρούνται για να διασφαλιστεί ότι πληρούνται τα κριτήρια υγείας και ασφάλειας.

Η εστίαση του προγράμματος στην εργασία ενισχύεται περαιτέρω από τις συνεισφορές στην ομάδα διδασκαλίας από επαγγελματίες στον τομέα της ποινικής δικαιοσύνης και από ένα πρόγραμμα προσκεκλημένων διαλέξεων και αξιολογήσεων που σχετίζονται με την εργασία.

Αυτός ο συνδυασμός μάθησης που σχετίζεται με την εργασία και προετοιμασίας για την απασχόληση σε συνδυασμό με ένα αυστηρό και απαιτητικό ακαδημαϊκό περιβάλλον διασφαλίζει ότι θα είστε πλήρως προετοιμασμένοι για σπουδές ανώτερου επιπέδου σε περίπτωση που επιθυμείτε να ακολουθήσετε αυτή τη διαδρομή.

Στο πλαίσιο του προγράμματος χρησιμοποιείται μια σειρά από αξιολογήσεις, συμπεριλαμβανομένων χαρτοφυλακίων, μελετών περίπτωσης, αναστοχασμών και παρουσιάσεων. Υπάρχει μία εξέταση στο επίπεδο 5.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCriminology and Criminal Justice, FdA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Εγκληματολογία και ποινική δικαιοσύνη FdA

Σχετικά με το Nelson and Colne College

Το Nelson and Colne College είναι ένα εκπαιδευτικό ίδρυμα που προσφέρει κυρίως μαθήματα A-level και επαγγελματικά μαθήματα στον μαθητικό του πληθυσμό, που αποτελείται από αποφοίτους σχολείων και ώριμους φοιτητές που επιστρέφουν στην εκπαίδευση. Όλες οι εγκαταστάσεις και οι πόροι αυτού του κολεγίου βρίσκονται στην ενιαία πανεπιστημιούπολη στην αγγλική πόλη Nelson. Παράλληλα με τις ποικίλες ακαδημαϊκές προσφορές του κολεγίου, οι υποψήφιοι μπορούν να περιμένουν να βρουν σύγχρονες επαγγελματικές εγκαταστάσεις και ένα ευρύχωρο και καλά εξοπλισμένο Κέντρο Μαθησιακών Πόρων.

Λίστα με 31 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Nelson and Colne College - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Nelson and Colne College

• Behind the scenes: Academic Life at Nelson and Colne College
  • Carla's Art story #IamNCC