Manchester Metropolitan University
Manchester Metropolitan University - Πανεπιστήμιο Manchester Metropolitan

Επισκόπηση του μαθήματος

Πρόκειται για μια επιταχυνόμενη διαδρομή για έμπειρους επαγγελματίες και ερευνητές που έχουν σημαντικό αριθμό δημοσιεύσεων σε έναν θεματικά συνδεδεμένο τομέα.

Το έργο σας θα πρέπει να αποτελεί ένα σύνολο έρευνας και θα πρέπει να αποδείξετε τουλάχιστον οκτώ δημοσιεύσεις με κριτές, οι οποίες είναι διαθέσιμες στο κοινό.

Ένας σύμβουλος θα σας βοηθήσει να προσαρμόσετε αυτή την ερευνητική εργασία και θα πρέπει να υποβάλετε μια διατριβή οκτώ έως 12 δημοσιεύσεων. Θα υποβάλετε επίσης μια συνδετική αφήγηση που ορίζει το πλαίσιο της εργασίας και πώς κάθε δημοσίευση εντάσσεται στην "ιστορία" που περιγράφει το σύνολο της εργασίας.

Θα υποβάλετε ένα κριτικό σχόλιο 10.000 - 15.000 λέξεων και η εργασία σας θα εξεταστεί. Θα ερωτηθείτε σχετικά με πτυχές αυτής της εργασίας και θα έχετε την ευκαιρία να απαντήσετε εποικοδομητικά σε μια εξέταση viva voce.

Παλαιότερα και τρέχοντα παραδείγματα διδακτορικών διατριβών με δημοσίευση που έχουν αναληφθεί από ιατρούς περιλαμβάνουν: διαλογή για προεκλαμψία- ιατρική εκπαίδευση έκτακτης ανάγκης και η διασύνδεση με τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης- πρόοδοι στην πολυεπιστημονική φροντίδα τραχειοστομίας και ο αντίκτυπός τους στην ασφάλεια και την ποιότητα της φροντίδας των βαρέως πασχόντων.

Χαρακτηριστικά και οφέλη

• Μια διαδρομή σχεδιασμένη για έμπειρους κλινικούς γιατρούς και ερευνητές με σημαντικό δημοσιευμένο έργο (άρθρα σε περιοδικά, ακαδημαϊκές δημοσιεύσεις ή εργασίες).

• Θα προσαρμόσετε το υπάρχον δημοσιευμένο υλικό σας καθώς και έναν κριτικό σχολιασμό για να αποκτήσετε διδακτορικό δίπλωμα.

• Μπορείτε να ολοκληρώσετε αυτή την ταχύρρυθμη διαδρομή με πλήρη απασχόληση (6 μήνες) ή μερική απασχόληση (12 μήνες), ώστε να ταιριάζει με τις επαγγελματικές σας υποχρεώσεις.

• Η έρευνα στη Σχολή μας συγκεντρώνει διεθνώς αναγνωρισμένους και διεπιστημονικούς ερευνητές σε έξι καθιερωμένες ερευνητικές ομάδες: Παγκόσμιες προοπτικές, περιθωριοποίηση και ευημερούσες κοινότητες, άγχος, υγεία και απόδοση, μυοσκελετική αποκατάσταση και επικοινωνιακή αναπηρία.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPhD by Published Work (Route 2) - Health, Psychology & Social Care, PhD, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Manchester Metropolitan στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 30 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Manchester Metropolitan

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Manchester Metropolitan

Το Μητροπολιτικό Πανεπιστήμιο του Μάντσεστερ είναι ένα ίδρυμα που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και ιδρύθηκε το 1970 στην πόλη του Μάντσεστερ. Βρίσκεται στην καρδιά της πόλης, οι φοιτητές μπορούν να επωφεληθούν πλήρως από το γεγονός ότι απέχουν λιγότερο από δέκα λεπτά με τα πόδια από το κέντρο της πόλης. Από ακαδημαϊκής άποψης, το πανεπιστήμιο προσφέρει όλα τα πιο συνηθισμένα προγράμματα Φιλελευθέρων Τεχνών, αλλά και κάποια λιγότερο συχνά εμφανιζόμενα αντικείμενα, όπως η Εγκληματολογία και η Κοινωνιολογία. Οι μεταπτυχιακοί φοιτητές μπορούν να περιμένουν να απολαύσουν την ησυχία και την ιδιωτικότητα του έβδομου ορόφου του πανεπιστημίου, ο οποίος είναι αποκλειστικά αφιερωμένος στις μεταπτυχιακές και διδακτορικές σπουδές.

Λίστα με 278 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Manchester Metropolitan - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Manchester Metropolitan

• #McrMetUni Open Day: Welcome
  • International Students: Living and Studying in Manchester