Kingston University
Kingston University - Πανεπιστήμιο Kingston

Θέλετε να κάνετε τη διαφορά στη ζωή των νέων στην τάξη; Εκπαιδευτείτε για να διδάξετε σε ένα χρόνο με το πρόγραμμα σπουδών PGCE Secondary. Αυτό το μάθημα θα σας δώσει τη δυνατότητα να γίνετε ένας αποτελεσματικός, χωρίς αποκλεισμούς και τεκμηριωμένος δάσκαλος.

Λόγοι για να επιλέξετε το Πανεπιστήμιο Kingston

• Καταταχθήκαμε στη 2η θέση για την εκπαίδευση στο Ηνωμένο Βασίλειο στον Οδηγό Πανεπιστημίων του Guardian το 2022.

• Θα έχετε εξατομικευμένη υποστήριξη τόσο από το Πανεπιστήμιο όσο και από τα συνεργαζόμενα σχολεία. Τα συνεργαζόμενα σχολεία του Kingston προσφέρουν εξαιρετικές ευκαιρίες για πρακτική μάθηση και μια σειρά από συναρπαστικές διαφορετικές εμπειρίες.

• Η παθιασμένη ομάδα μας έχει πλούσιο ιστορικό στη διδασκαλία σε σχολεία του Λονδίνου και είναι σε θέση να μοιραστεί μαζί σας τόσο τις θεωρητικές όσο και τις πρακτικές γνώσεις της.

Αυτό το μάθημα συνδυάζει τη θεωρία και την πρακτική της εκπαίδευσης για να σας προετοιμάσει να διδάξετε την εξειδικευμένη επιστημονική σας κατεύθυνση στη φάση 11-16, καθώς και να είστε σε θέση να διδάξετε όλα τα επιστημονικά μαθήματα. Κατά τη διάρκεια του μαθήματος θα αναπτύξετε τις γνώσεις σας σχετικά με το πώς οι μαθητές μαθαίνουν τις φυσικές επιστήμες, πώς να σχεδιάζετε αποτελεσματικά μαθήματα και πρακτικές ασκήσεις και πώς η αξιολόγηση μπορεί να βελτιώσει τη μάθηση και τη διδασκαλία στις φυσικές επιστήμες. Θα εξελιχθείτε σε έναν αναστοχαστικό εκπαιδευτικό που θα λαμβάνει τεκμηριωμένες αποφάσεις σχετικά με τον τρόπο διδασκαλίας των φυσικών επιστημών.

Θα αναπτύξετε τις γνώσεις σας σχετικά με τη μάθηση και τη διδασκαλία των φυσικών επιστημών μέσα από καινοτόμες πρακτικές που βασίζονται στην έρευνα και θα διαμορφώσουν νέες προσεγγίσεις για τη μάθηση και τη διδασκαλία των θετικών επιστημών, της τεχνολογίας, της μηχανικής και των μαθηματικών (STEM).

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSecondary Teaching leading to Qualified Teacher Status (QTS) PGCE: Science (Physics), PGCE, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Διδασκαλία στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση που οδηγεί σε καθεστώς αναγνωρισμένου εκπαιδευτικού (QTS) PGCE: Φυσικές επιστήμες (Φυσική) PGCE

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Kingston στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 24 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Kingston

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Kingston

Το Πανεπιστήμιο Kingston ιδρύθηκε το 1899 και βρίσκεται στην αγροτική και προαστιακή πόλη Kingston upon Thames του Λονδίνου. Οι τέσσερις πανεπιστημιουπόλεις του πανεπιστημίου βρίσκονται μέσα και γύρω από το κέντρο της πόλης, ενώ ένα δωρεάν λεωφορείο βοηθά τους φοιτητές να φτάσουν εκεί. Αυτό το πανεπιστήμιο προσφέρει αυτό που αποκαλείται διαμονή Flexi-stay, η οποία επιτρέπει στους φοιτητές να κλείνουν δωμάτια στις φοιτητικές εστίες τους για περιόδους κατά τις οποίες αναμένεται να μελετήσουν εξαιρετικά σκληρά.

Λίστα με 307 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Kingston - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Kingston

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Kingston University - meet our international students!
  • What is Kingston University really like? | Student Q&A
  • Kingston alumna Parinita talks about student life at Kingston University
  • International Student Vlogger: Experiences at Kingston University
  • International Student Vlogger: Why I chose Kingston University