Kingston University
Ασφάλεια δικτύων και πληροφοριών MSc
Kingston University - Πανεπιστήμιο Kingston

Λόγοι για να επιλέξετε το Kingston

• Αυτό το μάθημα είναι πλήρως πιστοποιημένο με το NCSC.
  • Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα υπερσύγχρονο εργαστήριο κυβερνοχώρου, με εξειδικευμένα εργαλεία, πόρους και εξοπλισμό για την ασφάλεια στον κυβερνοχώρο. Αυτό σας δίνει τη δυνατότητα να εργαστείτε σε ένα ασφαλές περιβάλλον sandbox για πρακτικά πειράματα με κακόβουλο λογισμικό, δοκιμές διείσδυσης, σάρωση θυρών και άλλες δραστηριότητες ηθικού hacking.
  • Μπορείτε να συνδυάσετε αυτό το μάθημα με σπουδές διοίκησης, θέτοντας τις γνώσεις σας σε διοικητικό πλαίσιο.

Περί αυτού του μαθήματος Αυτό το μάθημα προσφέρει μια κριτική επίγνωση των τρεχουσών εξελίξεων και των μελλοντικών τάσεων στην κρυπτογραφία, την ασφάλεια δικτύων και την ασφάλεια κινητών/ασύρματων συσκευών. Θα εξερευνήσετε τεχνικές και τεχνολογίες για την καταπολέμηση απειλών όπως κακόβουλο λογισμικό, κοινωνική μηχανική, διαρροή δεδομένων ή επιθέσεις μηδενικής ημέρας, με βάση την κατανόηση ασφαλών μηχανισμών ελέγχου ταυτότητας, τον έλεγχο πρόσβασης, την ανίχνευση εισβολών, τις πολιτικές ασφάλειας πληροφοριών και την εκπαίδευση των χρηστών. Ένα έργο/διατριβή θα σας δώσει τη δυνατότητα να μελετήσετε σε βάθος έναν τομέα ενδιαφέροντος- μπορεί να αποτελέσει εξαιρετικό σημείο πώλησης.

Παραδείγματα ενοτήτων

• Κρυπτογραφία και εφαρμογές
  • Ασφάλεια δικτύων και πληροφοριών
  • Ασφάλεια κινητών τηλεφώνων

Ευκαιρίες καριέρας Οι απόφοιτοι έχουν εργαστεί στη Google, την ECS και τη Lloyd's, σε ρόλους όπως ethical hacker, μηχανικός ασφάλειας στον κυβερνοχώρο και σύμβουλος ασφάλειας.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςNetwork and Information Security, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Ασφάλεια δικτύων και πληροφοριών MSc

EU £16200 έτος 1
Διεθνή £16200 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Kingston στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 24 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Kingston

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Kingston

Το Πανεπιστήμιο Kingston ιδρύθηκε το 1899 και βρίσκεται στην αγροτική και προαστιακή πόλη Kingston upon Thames του Λονδίνου. Οι τέσσερις πανεπιστημιουπόλεις του πανεπιστημίου βρίσκονται μέσα και γύρω από το κέντρο της πόλης, ενώ ένα δωρεάν λεωφορείο βοηθά τους φοιτητές να φτάσουν εκεί. Αυτό το πανεπιστήμιο προσφέρει αυτό που αποκαλείται διαμονή Flexi-stay, η οποία επιτρέπει στους φοιτητές να κλείνουν δωμάτια στις φοιτητικές εστίες τους για περιόδους κατά τις οποίες αναμένεται να μελετήσουν εξαιρετικά σκληρά.

Λίστα με 307 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Kingston - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Kingston

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Προστασία και Ασφάλεια Υπολογιστικών Συστημάτων και Δεδομένων": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Kingston University - meet our international students!
  • What is Kingston University really like? | Student Q&A
  • Kingston alumna Parinita talks about student life at Kingston University
  • International Student Vlogger: Experiences at Kingston University
  • International Student Vlogger: Why I chose Kingston University