Heart of Worcestershire College
Δημόσιες Υπηρεσίες - Πολιτική Προστασία HND
Heart of Worcestershire College - Heart of Worcestershire College

Με περισσότερους από πέντε εκατομμύρια υπαλλήλους, ο δημόσιος τομέας είναι ο μεγαλύτερος εργοδότης του Ηνωμένου Βασιλείου και προσφέρει ένα ευρύ φάσμα ευκαιριών. Η επιτυχής ολοκλήρωση του HND θα επιτρέψει στους σπουδαστές να αποκτήσουν την εμπειρία και τα προσόντα που θα τους βοηθήσουν να βρουν εργασία στον κλάδο των ένστολων ή μη ένστολων δημόσιων υπηρεσιών.

Το μάθημα αυτό έχει σχεδιαστεί για να παρέχει ένα ευρύ φάσμα γνώσεων και δεξιοτήτων που θα βελτιώσουν τις ευκαιρίες απασχόλησης του ατόμου τόσο εντός όσο και εκτός του δημόσιου τομέα, συμπεριλαμβανομένων των στρατιωτικών υπηρεσιών, των υπηρεσιών έκτακτης ανάγκης, των υπηρεσιών φυλακών, της ποινικής δικαιοσύνης ή της εργασίας με νέους.

Οι καθηγητές που παραδίδουν το μάθημα έχουν υψηλά προσόντα και εμπειρία στον κλάδο και παρέχουν εξειδικευμένες γνώσεις στον ειδικό τους τομέα. Το μάθημα παρέχει μια σειρά από συναρπαστικές εκδρομές, συμπεριλαμβανομένων επισκέψεων σε πανεπιστήμια.

Κάθε έτος χωρίζεται σε δύο εξάμηνα, ενώ οι γνώσεις και οι δεξιότητες αξιολογούνται συνεχώς. Θα βρίσκεστε στο κολέγιο δύο ημέρες την εβδομάδα για το έτος 1 και 2. Η φοίτηση σε μια μικρότερη ομάδα φοιτητών εξασφαλίζει ότι η ακαδημαϊκή μάθηση υποστηρίζεται από έναν προσωπικό καθηγητή από την ομάδα του ακαδημαϊκού προσωπικού. Οι ειδικοί σύμβουλοι μάθησης σε συγκεκριμένα θέματα συμπληρώνουν τις εγκαταστάσεις της βιβλιοθήκης και της πληροφορικής στο Κολλέγιο.

Θα αξιολογηθείτε μέσω γραπτών εργασιών, εκθέσεων, μελετών περίπτωσης, πρακτικών αξιολογήσεων, ατομικών εργασιών, ατομικών/ομαδικών παρουσιάσεων και αξιολογήσεων με χρονικούς περιορισμούς. Στο έτος 2 θα σας ζητηθεί να αναλάβετε μια λεπτομερή ερευνητική εργασία που σχετίζεται με τον τομέα απασχόλησης που έχετε επιλέξει και να συμμετάσχετε σε πρακτική άσκηση ή εθελοντισμό που σχετίζεται με την εργασία.

Ελάχιστο απαιτούμενο Δασμολόγιο UCAS

You will require 64 UCAS points or an equivalent Level 3 Public Services related qualification and five A - C GCSEs (Grade 4-9 for reformed GCSEs awarded from 2017) including maths and English.

Απαιτήσεις προσόντων

Το Heart of Worcestershire College δεν είναι αδειοδοτημένος χορηγός φοιτητών για φοιτητικές θεωρήσεις του Ηνωμένου Βασιλείου. Ως εκ τούτου, δεν είμαστε σε θέση να εκδώσουμε φοιτητική βίζα για σπουδές στο Ηνωμένο Βασίλειο βάσει του συστήματος Tier 4 του Ηνωμένου Βασιλείου με βάση τα σημεία μετανάστευσης.

Το Heart of Worcestershire College προσφέρει το βραβείο HE Boost έως και 1500 λίρες ο καθένας σε όλους τους πρωτοετείς φοιτητές πλήρους φοίτησης ΑΕΙ. Η χρηματοδότηση θα καταβληθεί σε 3 ισόποσες δόσεις στο τέλος Οκτωβρίου, Ιανουαρίου και Μαΐου. Εάν υποβάλλετε αίτηση για το πρώτο έτος του πρώτου σας κύκλου σπουδών στην τριτοβάθμια εκπαίδευση και έχετε αποδεχτεί "οριστικά" προσφορά θέσης σε πρόγραμμα ΑΕΙ στο Heart of Worcestershire College ως πρώτη σας επιλογή (όχι ασφάλιση), μπορεί να είστε επιλέξιμοι. Για να είστε επιλέξιμοι πρέπει να πληροίτε τα εθνικά κριτήρια: - Να διαμένετε κανονικά στην Αγγλία - Να έχετε εισόδημα νοικοκυριού μικρότερο από 25.000 λίρες (όπως αξιολογείται μέσω του Student Finance England) - Να είστε αυτοχρηματοδοτούμενος, να μην χρηματοδοτείται από εργοδότη, το NHS ή την Υπηρεσία Εκπαίδευσης και Ανάπτυξης Σχολείων. Σημειώστε ότι λόγω της περιορισμένης φύσης αυτών των κονδυλίων, η πλήρωση των κριτηρίων δεν συνεπάγεται δικαίωμα στο βραβείο Boost. Όλες οι αιτήσεις θα εξεταστούν από την επιτροπή ανώτερων στελεχών με βάση τις πληροφορίες που παρέχονται.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPublic Services - Civil Protection, HND, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Δημόσιες Υπηρεσίες - Πολιτική Προστασία HND

EU £8500 έτος 1
Channel Islands £8500 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Συνδυασμός £80-100

Σχετικά με το Heart of Worcestershire College

Το Heart of Worcestershire College είναι ένα ακαδημαϊκό ίδρυμα που είναι αφιερωμένο κυρίως στην παροχή επαγγελματικών, τεχνικών και επαγγελματικών μαθημάτων. Το κολλέγιο πραγματοποιεί τα προγράμματά του σε τέσσερις πανεπιστημιουπόλεις, οι οποίες περιλαμβάνουν το Worcester, το Redditch, το Bromsgrove και το Malvern.

Λίστα με 8 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Heart of Worcestershire College - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Heart of Worcestershire College

Δημόσιες υπηρεσίες και υπηρεσίες έκτακτης ανάγκης HND Πανεπιστήμιο του South Wales
(University of South Wales)