Cardiff Metropolitan University
Διδακτορικό δίπλωμα στην προπονητική του αθλητισμού DSC
Cardiff Metropolitan University - Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £23859 £19123 £20996
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19362 - £27716 £13372 - £24754 £14943 - £27676

Το Διδακτορικό Δίπλωμα στην Αθλητική Προπονητική έχει ως στόχο να εφοδιάσει τους επαγγελματίες και τους συναφείς επιστήμονες με την εκτίμηση της συμβιωτικής και συνεργικής σχέσης μεταξύ θεωρίας και πράξης. Σε αντίθεση με την ευδιάκριτη ερευνητική εστίαση που χαρακτηρίζει ένα παραδοσιακό διδακτορικό, η τροποποιημένη έμφαση του DSC έγκειται στην πρακτική ως αποδέκτη και δημιουργό της έρευνας. Το DSC απορρέει από τη ζήτηση για υψηλού επιπέδου, πρωτοποριακή κατάρτιση γνώσεων και δεξιοτήτων, σε συνδυασμό με την αύξηση της χρήσης και της εκμετάλλευσης της έρευνας για το coaching στην πράξη. Προσφέρει μια μοναδική ευκαιρία για επαγγελματική ανάπτυξη και σταδιοδρομία, εστιάζοντας στην εφαρμοσμένη και βιωματική μάθηση στο πλαίσιο μιας κοινότητας πρακτικής.

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Οι ενότητες θα αξιολογούνται με συνδυασμό γραπτών εργασιών, παρουσιάσεων, φακέλων αποδεικτικών στοιχείων και προφορικών εξετάσεων. Η προετοιμασία και η υποστήριξη για τις αξιολογήσεις θα παρέχεται μέσω συνεδριών στην τάξη, ατομικών φροντιστηρίων, ευκαιριών διαμορφωτικής αξιολόγησης και υποστήριξης από τη βιβλιοθήκη.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςTaught Doctorate in Sport Coaching, DSC, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Θα υπάρχουν δύο σημεία γενικής εισόδου: (i) το διδακτορικό πρόγραμμα (στην αρχή του διδακτικού τμήματος MSc επιπέδου 7) και (ii) το πρόγραμμα PG Dip in SC (στην αρχή του διδακτικού τμήματος επιπέδου 8).

Τα κριτήρια για το στοιχείο i) έχουν ως εξής:

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να είναι κάτοχοι πτυχίου BSc/BA (Hons) πρώτης τάξης ή 2:1 σε κατάλληλο πτυχίο σχετικό με τον αθλητισμό. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις, θα εξετάζονται επίσης υποψήφιοι με σημαντική σχετική εμπειρία (προπονητική) που δεν κατέχουν προπτυχιακό πτυχίο. Κάθε υποψήφιος θα πρέπει να παραστεί σε συνέντευξη σχετικά με την καταλληλότητά του.

**Τα κριτήρια για το σημείο ii) είναι τα ακόλουθα.

-Πτυχίο MSc/MA σε τομέα σχετικό με τον αθλητισμό, κατάλληλο για την πορεία (π.χ. αθλητική προπονητική, αθλητική παιδαγωγική) σε επίπεδο διάκρισης ή υψηλών διακρίσεων,

-Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών σε εναλλακτικό επιστημονικό πεδίο αποδεκτό από τον υπεύθυνο του προγράμματος,

-Υποψήφιοι με εξαιρετική και εκτεταμένη εργασιακή εμπειρία ή/και συναφή προσόντα στον τομέα της προπονητικής ή/και της εκπαίδευσης προπονητών θα ληφθούν επίσης υπόψη,

-Τρέχοντες μεταπτυχιακοί φοιτητές που επιθυμούν να παραλείψουν τη διπλωματική εργασία του ΠΜΣ τους για να προχωρήσουν απευθείας στο διδακτορικό πρόγραμμα στην αθλητική προπονητική.

Μια πτυχή που καθιστά το DSC ξεχωριστό είναι η πρακτική του συνιστώσα και, ειδικότερα, η σύνδεση μεταξύ αυτής και της νέας γνώσης. Κατά συνέπεια, όλοι οι συμμετέχοντες στο πρόγραμμα θα πρέπει να είναι ενεργά προπονητές.

Διεθνείς υποψήφιοι

Οι σπουδαστές των οποίων η πρώτη γλώσσα δεν είναι τα αγγλικά θα πρέπει να αποδείξουν ότι μιλούν άπταιστα τουλάχιστον το επίπεδο IELTS 6.5 ή ισοδύναμο. Για πλήρεις λεπτομέρειες σχετικά με τον τρόπο υποβολής αίτησης και τα προσόντα αγγλικής γλώσσας, επισκεφθείτε τις σελίδες International στον ιστότοπο.<

**Διαδικασία επιλογής: **

Οι φοιτητές επιλέγονται συνήθως βάσει της επίσημης αίτησής τους, του βιογραφικού τους σημειώματος και μιας συνέντευξης.

Δίδακτρα Διδακτορικό δίπλωμα στην προπονητική του αθλητισμού DSC

Channel Islands £3000 έτος 1
Ιρλανδία £3000 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Δίδακτρα και οικονομική υποστήριξη:

.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Αθλητική Επιστήμη

Αθλητική Επιστήμη
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 17 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Το Μητροπολιτικό Πανεπιστήμιο του Κάρντιφ, γνωστό και ως CardiffMet, ιδρύθηκε το 1976 στη μικρή πόλη του Κάρντιφ της Ουαλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο διαθέτει περισσότερα από 1.000 δωμάτια φοιτητικής εστίας και είναι υπερήφανο που η διαμονή εδώ είναι κάτι περισσότερο από ένα απλό μέρος για να κοιμηθεί κανείς. Όσοι μένουν στο χώρο έχουν πρόσβαση σε συχνές και δωρεάν κοινωνικές εκδηλώσεις που λαμβάνουν χώρα σε κοντινή απόσταση, διασφαλίζοντας ότι όσοι σπουδάζουν εδώ έχουν εξίσου πολλές ευκαιρίες να κάνουν επαφές όσο και να επιτύχουν ακαδημαϊκά.

Λίστα με 183 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Student Life in Cardiff - Cardiff Metropolitan University - Living in Cardiff as a student
  • Cardiff Metropolitan University International Video
  • Advice for Cardiff Met Applicants from Nigerian Students